Оптимізація відео на YouTube

27.05.2014
Оптимізація відео на YouTube
Автор:

Ситуація, коли при виведенні результатів запиту Google на перших місцях видає відео YouTube, вже нікого не дивує. Як же власники цих кліпів досягають своєї високої позиції в пошуковій видачі? Давайте розбиратися. Отже, ви записали відео та хочете бачити його в топі на радість усім користувачам. Для цього необхідно вивчити та застосувати на практиці наступні правила:

1. Назва відеофайла

Цей параметр не варто недооцінювати. Якщо у вас є відео про те, як правильно доглядати за кактусами, а ви назвали його просто набором літер, то не варто очікувати, що воно стане популярним. Краще зробіть транслітерацію назви. У результаті буде такий заголовок файлу: yak-pravulno-doglyadatu-za-kaktusamu. Після цього завантажуємо відео на Youtube і дотримуємося правил, описаних нижче.

2. Заголовок

Перед тим, як подивитися те чи інше відео, глядачі спочатку читають його заголовок. Пошукові системи (ПС) YouTube також орієнтуються по назві. Тому, перш ніж прописати заголовок ролику, добре подумайте, як краще це зробити. Ось декілька порад:

- у назві відеофайлу обов'язково вкажіть ключове слово;

- ці ключові слова задайте на початку заголовка відеоролика;

- створюйте заголовок до 70 символів (у результаті пошуку відображаються 60 символів);

- не використовуйте більше 2-х ключових слів у назві;

- робіть заголовок максимально лаконічним;

- придумайте унікальний заголовок для свого відео (щоб хоч трошки відрізнявся від конкурентів);

- номери серій або частин відео помістіть в кінець назви.

3. Опис

В описі відео має знаходитись інформація про зміст ролика (як для глядачів, так і для пошуку YouTube!). Що потрібно враховувати при складанні опису:

- максимально точно опишіть своє відео у 3-4 реченнях;

- у перші 120 символів впишіть найрелевантніші слова (у результаті пошуку відображаються близько 140 символів);

- використовуйте в описі кілька ключових слів;

- додайте в опис корисні посилання (на сам сайт, блог сайту, форум сайту, соціальні мережі сайту, інше корисне відео або матеріали).

4. Теги

Теги - це ті самі ключові слова. Вони допомагають пошуковим системам зрозуміти, чи варто показувати ваше відео аудиторії. Як потрібно складати список тегів:

- додавайте ключові слова в теги;

- розбавляйте теги загальнішими, але релевантнішими словами (наприклад, обширніша тема, яка включає і те, про що йдеться у вашому відео);

- намагайтеся помістити важливіші слова в перші 160 символів;

5. Зображення відео

Це зображення, які будуть виводитися до того, як відео почне програватися. Після завантаження відео, в його налаштуваннях пропонується відразу три варіанти таких зображень, які YouTube вважатиме найцікавішими, але можна завантажити і своє власне. Звичайно ж, краще підбирати такі зображення індивідуально. Вони стануть для вашого відео невеликою рекламою, адже побачивши цікаву картинку, користувач захоче натиснути на відео та переглянути його.

Кілька рекомендацій щодо підбору зображень:

- Використовуйте зображення хорошої якості, яскравості та контрасту;

- Якщо має бути зображене обличчя, то його потрібно зробити крупним планом;

- Зображення повинне відображати зміст відео;

- Зображення повинне відмінно виглядати, як у великому, так і в маленькому розмірі. Тому рекомендуємо після завантаження перевірити, як виглядає готовий результат.

6. Анотації

Анотації - це важливий інструмент в Youtube. За допомогою анотацій ви можете закликати глядача до певної дії (поставити лайк, підписатися на канал, залишити відгук, перейти на інше відео). Основні рекомендації щодо розміщення анотацій:

- створюйте анотації, цікаві користувачеві;

- для того, щоб анотації не відволікали користувача від відео, створюйте анотації такої тривалості, щоб глядач встиг її швидко прочитати (5-8 секунд цілком достатньо);

- розмір анотацій не повинен бути надмірно великим (щоб не перекривати саме відео);

- вибирайте приглушені кольори для заливки анотацій для того, щоб не відволікати глядачів (відтінки сірого, чорний, білий, напівпрозорі);

- анотації розташовуйте ближче до краю відеоролика;

- не використовуйте більше 2-х анотацій одночасно;

- не робіть анотації занадто довгими (тобто не використовуйте велику кількість знаків);

- краще не використовуйте в анотаціях ВЕЛИКІ ЛІТЕРИ;

- розміщуйте в анотаціях заклики до дії (Натисніть "Подобається", Підпишіться на канал, Залиште відгук), але не розміщуйте їх занадто багато;

- намагайтеся помістити анотацію наприкінці ролика. Таким чином, користувач спокійно перегляне дане відео та охочіше виконає дію;

- додавайте посилання в своїх анотаціях (посилання на схожі відео, на соціальні мережі, на сам сайт).

Якщо підійти до анотацій відповідально, вони принесуть вам масу позитивних результатів.

Це, напевно, найважливіші моменти, на які обов’язково потрібно звернути увагу, якщо ви додаєте відео на YouTube. Детальніші поради від самого пошуковика відео можна переглянути тут.

З повагою, команда веб-розробників!

2 votes, Рейтинг: 4.5

Також по темі

1

Нещодавно ми представили "золотий" список SEO модулів, рекомендованих для успішної пошукової оптимізації...

2

Нова заява від Яндекса здивувала багатьох людей, пов'язаних із SEO. Найбільший пошуковик Росії збирається значно змінити свій алгоритм ранжування.

3

Ми підібрали золотой список найважливіших модулів для Drupal 7, які життєво необхідні для SEO-оптимізації більшості сайтів. В цьому блозі ми наводимо перелік цих модулів та розказуємо чому вони...

4

Ні для кого не секрет, що Google Analytics (далі — GA) — наймогутніший інструмент для збору даних...

Subscribe to our blog updates