Розробка мобільних додатків на Xamarin: гармонія усіх платформ

17.03.2017
Розробка мобільних додатків на Xamarin: гармонія усіх платформ
Автор:

Нам подобається розкривати секрети створення ефективних додатків.
Ми уже писали про архітектуру мікросервісів, шаблон CQRS,
інтеграцію Power BI і розробку під SharePoint.
А сьогодні хочемо звернути увагу на мобільні додатки на Xamarin.
Буде цікаво, обіцяємо!

У світі мобільних додатків є два основні типи користувачів: ті, в кого Android, і ті, в кого iOS. Аудиторія інших платформ поки що невелика, але колись може наздогнати «лідерів» (дивіться статистику).

Прихильники різних платформ іноді сперечаються між собою, але в них є як мінімум одна спільна риса: всі вони люблять круті додатки! Тож було б чудово включити їх до числа своїх клієнтів, створивши ідеальний для всіх додаток, і при цьому не витратити багато часу і коштів на розробку окремо під різні платформи. Саме для цього чудово підійде Xamarin.

Нативні додатки для iOS та Android: створення за допомогою Xamarin

Щойно ми відзначили одну спільну рису між користувачами різних платформ, а от Xamarin пішов ще далі! Шукати «точки дотику» навіть між суперниками, такими як Android та iOS — це завжди шлях до успіху. Тож експерти Xamarin вирішили, що спільними між ними можуть бути, як мінімум, код і мова програмування. А чому б і ні? Давайте розглянемо це детальніше.

Xamarin дозволяє будувати нативні мобільні додатки для усіх основних платформ зі спільною базою коду, що значно скорочує витрати часу і коштів. Такі додатки не просто виглядають нативно (згідно з принципами дизайну кожної платформи), але також працюють нативно. Для них доступні усі нативні API. І розробники, і користувачі можуть користуватися унікальними можливостями, які пропонує кожна платформа.

«Спільну мову» між різними платформами також знайдено! Працюючи з Xamarin, достатньо знати C# — мову, звичну для усіх розробників на .NET. В іншому випадку девелоперам нативних додатків під Android та iOS потрібно було б знати Java і Objective-C або Swift. Для цього, швидше за все, потрібні були б різні команди. А з Xamarin усе простіше!

Для спільного коду в Xamarin існують спеціальні типи проектів, такі як Shared Projects та Portable Class Libraries (PCLs), які в ході компіляції автоматично додаються до відповідних мобільних додатків. Також Xamarin надає змогу використовувати всі стандартні бібліотеки та технології .NET'y, що добре відомі кожному «дотнетчику» і славляться своїми синтаксичними зручностями.

Розробка коду для UI: Xamarin або Xamarin Forms

Існує два основні підходи до створення коду інтерфейсу майбутнього додатку в Xamarin.

Перший, класичний, полягає в тому, щоб написати окремий код UI для кожної платформи, а потім розробити спільну бізнес-логіку. Загалом спільний код мобільного додатку в цьому випадку може складати близько 75%.

Інший спосіб — це використання спеціального інструменту Xamarin Forms. Тоді не лише бізнес-логіка, а і код UI буде спільним. Загальний показник спільного коду всього додатку може дійти до 100%! Таке рішення особливо вигідне в плані часу і грошей та чудово підійде для додатків, у яких немає строгих вимог до швидкодії та унікального дизайну на кожній платформі. Адже саме в цих показниках при спільному коді UI можуть спостерігатися невеличкі втрати, хоча в багатьох випадках вони не будуть помітними.

Xamarin.iOS і Xamarin.Android

Можна використовувати такі «частини» платформи Xamarin, як Xamarin.iOS і Xamarin.Android, щоб повністю «зануритися» в нативну розробку під iOS чи Android. Вони дають доступ до нативних API, дозволяють використовувати існуючий код Objective-C чи Java, забезпечують постійні оновлення і багато-багато іншого. 

Xamarin Studio і Visual Studio

В Xamarin існують потужні IDE для створення, тестування, налагодження і поширення додатків: Visual Studio для Windows та Xamarin Studio для Mac. Крім того, нещодавно вийшла новинка — прев’ю-версія Visual Studio для Mac, тож для прихильників розробки на Mac буде ще більший вибір.

Xamarin Test Cloud

Що легко розробляється, повинно легко і тестуватися. Xamarin пропонує 2 тисячі мобільних пристроїв «у хмарі», а також інструменти для регулярного автоматизованого тестування.

Які мобільні додатки створюються на Xamarin

Мобільні додатки на Xamarin розробляються для таких сфер, як транспорт, логістика, банківська справа, освіта, медицина, медіа, ігри, спорт, страхування, безпека, особисті фінанси, ресторанний бізнес, продажі, онлайн-голосування, митні перевірки, контроль витрат енергії, різноманітні дослідження, аналіз та візуалізація даних… І цей список можна продовжувати безкінечно!

Відома фраза Уолта Діснея «якщо ви можете це уявити, то зможете і зробити» абсолютно підходить до розробки мобільних додатків на Xamarin. Все, що ви можете уявити, буде втілено в крутому додатку. Навіть якщо ви поки що нічого не уявили, наша досвідчена команда Xamarin-розробників допоможе вам як з ідеєю, так і з її реалізацією. Знайти з нами спільну мову буде легко, а спільна мета уже є: нехай ваші майбутні користувачі на iOS і Android будуть у захваті від вашого додатку!

2 votes, Рейтинг: 5

Також по темі

1

Люди підвищують ефективність додатків, а додатки підвищують ефективність людей! Саме так відбувається з додатками для ефективної командної роботи, менеджменту та обміну інформацією всередині...

2

У розробників додатків є чудовий вибір архітектурних стилів та принципів, які можна застосувати та навіть ідеально поєднати між собою. Нещодавно ми вам розповідали про архітектуру...

3

Facebook — популярна соціальна мережа з численною аудиторією користувачів з усього світу, яка відкриває широкі можливості для бізнесу. Якщо ви збираєтеся створити свою бізнес-сторінку у Facebook,...

4

Якщо ви працюєте у сфері цифрового маркетингу, ця стаття може стати вам у нагоді. Ми знаємо ваші бажання, потреби, проблеми і як з ними впоратися. Зараз ми згадаємо найбільш поширені труднощі, з...

5

Кошики або візочки в інтернет-магазині — як їх на назви, суть у них одна. Завдяки ним покупці можуть переглянути товари, які вони обрали і перейти до оплати. Серед найкращих практик...

Subscribe to our blog updates