Конфлікти плагінів у WordPress: як їх вирішувати і уникати в майбутньому

07.08.2019
Конфлікти плагінів у WordPress: як їх вирішувати і уникати в майбутньому
Автор:

Додаткові плагіни здатні безмежно розширювати функціональні можливості WordPress-сайту. У WordPress є понад 50,000 плагінів, тож обирати є з чого. Кожен з них виконує свою важливу місію.

У цьому багатстві вибору є інша сторона медалі — можливі конфлікти між плагінами в WordPress. Сьогодні поговоримо про те, як їх визначати, вирішувати та попереджати їх появу в майбутньому.

Сподіваємося, що ця стаття, як і попередня — про вирішення проблем з WordPress-темами — допоможе всім сайтам працювати більш злагоджено.

Що таке конфлікти плагінів у WordPress?

Конфліктом плагінів у WordPress називають помилку або неправильне функціонування, спровоковане двома фрагментами коду, що суперечать одне одному. Один плагін хоче робити певну дію, що блокується іншим.

На додачу до конфліктів безпосередньо між плагінами у WordPress, бувають також:

  • конфлікти між плагіном і темою
  • конфлікти між плагіном і ядром WordPress

Якщо на сайті виникли проблеми, то конфлікт між плагінами — одна з імовірних причин. Конфлікти можуть проявлятися в різний спосіб — від нездатності сайту виконувати потрібну дію до «білого екрану смерті».

Чому виникають конфлікти плагінів у WordPress?

Для конфліктів між плагінами у WordPress є немало причин. Ось декілька розповсюджених.

  • Стандарти WordPress-розробки покликані забезпечувати безпроблемну роботу всіх плагінів. Однак, далеко не всі розробники їх дотримуються. Погано написані плагіни можуть опинитися на вашому сайті в якості контрібних або кастомних — і спричинити конфлікти.
  • Навіть якщо стандарти дотримано, ніхто не застрахований від конфліктів. Поширений сценарій для них — коли на сайті багато плагінів, і вони частково перетинаються в задачах один з одним або із WordPress-темою.
  • Конфлікти часто виникають через несумісність між старішими і новішими версіями ядра WordPress, плагінів і тем. Такі конфлікти можливі після оновлень (особливо автоматичних) або встановлення нових плагінів.

Як вирішувати конфлікти плагінів у WordPress?

Оновлення плагінів

Якщо плагіни працюють некоректно, можна спробувати варіант з їхнім оновленням. Є шанс, що розробник плагіну знав про конфлікт і виправив його в новій версії.

Вимкнення і дослідження

Випадок 1: Якщо проблема виникла після встановлення і увімкнення певного плагіну, починайте одразу з його вимкнення.

Випадок 2: Якщо ви не впевнені, що спричинило конфлікт, буде потрібне невеличке дослідження. Можна вимкнути (“deactivate”) усі плагіни, а також перейти до дефолтної теми, такої як Twenty Seventeen.

Потім подивіться, чи проблема зникла. Відтворіть ситуацію, в якій вона виникла — відвідайте ту саму сторінку, здійсніть ті самі кроки і так далі.

Deactivate all WordPress plugins

Якщо проблема зникла, то ви знатимете, що її причина була саме в плагіні. А в якому саме, можна визначити, вмикаючи їх по одному і відтворюючи ситуацію щоразу. Потім можна повернутися до вашої теми сайту. Таким чином, ви побачите, в який момент проблема повертається.

Серед корисних інструментів для такої ситуації можна відзначити Meks Quick Plugin Disabler і Health Check and Troubleshooting.

Випадок 3: Ви не можете зайти в адмінпанель, тож вам потрібен буде доступ до папки сайту (часто — через FTP). Що вимкнути всі плагіни, потрібно перейменувати папку з плагінами, дописавши щось до її назви (наприклад, слово “-old”), створити нову папку “plugins” і активовувати плагіни одним за одним.

В подібних ситуаціях ви завжди можете покластися на нашу WordPress-команду з підтримки сайтів.

Як уникати конфліктів плагінів у майбутньому?

Зважений підхід до вибору плагінів

Варто пам’ятати, що рішення зі встановлення плагінів має бути дуже обдуманим. Якщо ви зацікавлені у певній фічі, і наче є непоганий плагін для встановлення, потрібно уважно почитати його документацію на wordpress.org.

Важливо, щоб він мав активну підтримку, не був застарілим, мав сумісність з вашою версією ядра WordPress, і так далі. Розділ “Support” (форум підтримки) на сторінці плагіна також дасть хороше уявлення про його якість і можливі конфлікти.

Choosing WordPress plugins wisely

Також у адмінпанелі WordPress-сайту при підборі плагінів можна побачити позначку про їхню сумісність саме з вашою версією ядра WordPress.

WordPress plugin compatibility with the core version

Найкраще рішення перед встановленням нових плагінів — звертатись до професійних WordPress-розробників. Вони знають з досвіду, які плагіни можуть спричинити конфлікти, які особливості варто врахувати під час встановлення і які альтернативні рішення існують.

Обережне встановлення і оновлення

Краще встановлювати і оновлювати плагіни по одному. У випадку виникнення проблеми ви одразу знатимете, який плагін її спричинив. Також, згідно з найкращими практиками веб-розробки, ці дії мають виконуватись на “dev”-копії сайту, а не на живому сайті.

Регулярні бекапи

Збереження резервних копій перед встановленням нового плагіну дозволить швидко повернутись до попереднього стану в разі конфлікту плагінів.

Регулярні оновлення WordPress

Якщо ядро, плагіни і теми WordPress-сайту працюють на найновіших версіях — це робить позитивний вклад у злагодженість їхньої спільної роботи. Розробники створюють нові версії, враховуючи питання сумісності.

Доручіть нашим експертам вирішення WordPress-конфліктів

Найнадійніший спосіб вирішити всі конфлікти плагінів — звернутись до наших WordPress-розробників. Адже, навіть якщо ви знайшли і деактивували «проблемний» плагін, що далі? Адже ви очікували, що він виконуватиме певну роботу.

Наші експерти знайдуть причини конфліктів і запропонують ефективне вирішення. Всі фічі, які ви бажаєте, будуть втілені на вашому WordPress-сайті без конфліктів. В деяких випадках замість пошуку бездоганного контрібного плагіна варто створити кастомний плагін — і тоді він справді ідеально підійде для вас.

Зверніться до наших розробників і насолоджуйтесь безпроблемною роботою свого WordPress сайту!

Голосів: 1 Рейтинг: 5

Також по темі

1

Сьогодні команда InternetDevels пояснює, як вирішити проблеми з темами для WordPress. Не забудьте зберегти...

2

Чи знаєте ви, що можна запустити стартап протягом 24 годин, а команда досвідчених веб-розробників може навіть створити веб-сайт для потреб вашого бізнесу? Сьогодні команда InternetDevels пояснює,...

3

У цьому блозі ми пояснюємо, як дізнатися, що ваша платформа уражена хакерами, і як відновити зламаний сайт WordPress.

4

Одна з переваг використання CMS — можливість будувати сторінки без навичок програмування. Зокрема, WordPress має ряд корисних плагінів для цього. З ними можна побудувати що завгодно — від простого...

5

Атаки Brute Force можуть легко покласти ваш сайт. Дізнайтеся, як захистити веб-сайт Wordpress від атак Brute Force.

Subscribe to our blog updates