Найкращі WordPress-плагіни для оптимізації зображень

10.10.2019
Найкращі WordPress-плагіни для оптимізації зображень
Автор:

Зображення покликані надихати і приваблювати вашу аудиторію, але вони також здатні сповільнювати сайт. Ось чому оптимізація зображень — необхідна частина фронтенд-чекліста при запуску сайту. Якщо ваш сайт побудований на WordPress, цей блог для вас. Адже сьогодні ми описуємо найкращі WordPress-плагіни для оптимізації зображень.

Цифри, що показують важливість оптимізації зображень

 • Згідно з HTTP Archive, зображення складають до 60% даних, що передаються протягом завантаженням стандартної сторінки.
 • За підрахунками Amazon, кожна затримка швидкості в 100 мілісекунд призводить до 1% втрат у продажах. Задумайтесь: 100 мілісекунад — це лише 0,1 секунди, тоді як зазвичай прийнято говорити про класичні «3 секунди», протягом яких користувач готовий чекати на завантаження сторінки.
 • Стастистика Google показує, що коли швидкість завантаження зростає з 1 до 3 секунд, користувачі на 32% більш схильні відмовитись від подальшого перегляду.
 • Згідно з цим самим дослідженням, що 53% людей кажуть про збільшення свого роздратування, якщо час на завантаження бізнес-сайту на мобільному телефоні зростає.

Why you need to optimize images (infographic)

Як оптимізувати зображення у WordPress

Способи оптимізувати зображення на WordPress-сайті зазвичай включають у себе автоматичне стискання картинок для зменшення ваги файлів, зміну їхніх розмірів, конвертацію файлів з одного формату в інший, використання технології «лінивого завантаження» і так далі. Все це та інше можна довірити WordPress-плагінам, до яких ми переходимо вже в наступному розділі.

Колекція WordPress-плагінів для оптимізації зображень 

EWWW Image Optimizer

EWWW Image Optimizer — image optimization plugin for WordPress

Плагін EWWW Image Optimizer оптимізує зображення на вашому власному сервері безкоштовно. Але також є можливість приєднатися через API до стороннього сервісу, за що потрібна додаткова оплата.

Він стискає JPG, PNG, GIF та PDF-зображення з різними рівнями стискання, а також конвертує їх з одного формату в інший. Плагін підтримує сучасний WebP-формат.

EWWW може автоматично оптимізувати всі нові зображення і всі старі картинки одразу, включно з тими, що були згенеровані іншими WordPress-плагінами. Він також підтримує можливість запланованої оптимізації.

EWWW Image Optimizer — image optimization plugin for WordPress

EWWW Image Optimizer — image optimization plugin for WordPress

Kraken

Kraken — image optimization plugin for WordPress

Kraken.io є популярним інструментом з оптимізації картинок. А плагін Kraken для WordPress використовує його API для оптимізації нових і старих зображень вашого сайту. Доступ до сервісу забезпечується через API-ключ Kraken.

Розробники відзначають гарну якість зображень, оброблених Kraken. Плагін працює з такими форматами, як JPEG, PNG і навіть анімований GIF. Підтримуються типи стискання “lossy” («з втратою якості») і “lossless” («без втрати якості»). Максимальний розмір файлу при оптимізації за допомогою Kraken обмежується 32 MB.

Kraken — image optimization plugin for WordPress

TinyPNG

TinyPNG — image optimization plugin for WordPress

Плагін TinyPNG Compress Images автоматично стискає зображення, під’єднуючись до сервісів TinyPNG і TinyJPG.

Незважаючи на метод стискання “lossy”, цей процес не є надто агресивним, тож якість лишається досить непоганою. Плагін здатен автоматично оптимізувати нові картинки, а також ті, що вже існують на сайті — по одній або всі разом.

Він сумісний з такими популярними WP-плагінами, як WooCommerce, WP Retina 2x, WPML і т.д. Плагін підтримує мультисайтинг з одним API-ключем.

TinyPNG — image optimization plugin for WordPress

TinyPNG — image optimization plugin for WordPress

Smush

Smush — image optimization plugin for WordPress

Smush — ще один популярний плагін для WordPress. Його повна назва “Smush Image Optimization, Compression, and Lazy Load” сама по собі багато розповідає про його різні функції.

Плагін оптимізує зображення на сервері Smush. Його безкоштовна версія використовує тип стискання “lossless”. В ній можна оптимізувати до 50 існуючих картинок за один раз. Техніка “lazy loading” дозволяє завантажувати лише ті картинки, що є в видимому екрані користувача. Плагін працює з форматом WebP.

Безкоштовна версія також включає в себе підтримку блоків Gutenberg, сумісність із мультисайтингом, і так далі, а платна версія пропонує ще більше.

Smush — image optimization plugin for WordPress

Smush — image optimization plugin for WordPress

Imagify

Imagify — image optimization plugin for WordPress

Imagify — легкий у використанні плагін, що автоматично оптимізує зображення за трьома рівнями стискання. Можна обрати між одним рівнем методу “lossless” і двома — методу “lossy”.

Плагін автоматично змінює розміри зображень, а оригінальні файли зберігає в бекап. Imagify дозволяє поштучну і гуртову оптимізацію. Формат WebP також підтримується.

Плагін під’єднує ваш сайт до сервісу Imagify через API-ключ. Imagify сумісний із WooCommerce та NextGen Gallery.

Imagify — image optimization plugin for WordPress

Imagify — image optimization plugin for WordPress

ShortPixel

ShortPixel — image optimization plugin for WordPress

WordPress-плагін ShortPixel Image Optimizer на додачу до традиційних форматів JPG, PNG і GIF, підтримує PDF-документи. Він здатен конвертувати зображення в WebP-формат.

Доступні типи стискання “lossless” і “lossy”, а також тип стискання JPEG “glossy”, який було створено для фотографів з метою зберігати гарну якість.

ShortPixel автоматично змінює розмір зображень і оптимізує їх, включаючи ті, що знаходяться поза “media library” або додалися через FTP. Виконуючи оптимізацію, плагін робить резервні копії оригіналів.

ShortPixel — image optimization plugin for WordPress

ShortPixel — image optimization plugin for WordPress

Optimole

Optimole — image optimization plugin for WordPress

Плагін з повною назовю “Image optimization & Lazy Load by Optimole” — це повністю автоматизований плагін, про зручність якого розробники кажуть «встановили — й забули!».

Він оптимізує зображення «у хмарі», зберігаючи їхню якість.В оптимізації застосовується індивідуальний підхід, що залежить від формату зображення. Плагін замінює URL-и зображень сайту URL-ами оптимізованих зображень з «хмари».

Optimole підтримує Retina і WebP, пропонує техніку “lazy loading”, підвантажує картинки з CDN, сумісний з WordPress-плагінами для побудови сторінок і так далі.

Optimole — image optimization plugin for WordPress

Optimole — image optimization plugin for WordPress

WP Compress

WPCompress — image optimization plugin for WordPress

WP Compress — відносно новий плагін для оптимізації зображень. Він пропонує стискання картинок по одній або гуртом, а також режим «повного автопілоту», при якому щогодини йде перевірка на наявність зображень, що можна оптимізувати.

Зображення автоматично стискаються «у хмарі» із зміною розмірів. Доступні три режими стискання, типів “lossy” і “lossless”. Оригінальні картинки зберігаються у резервні копії. Також присутня функція попередження надмірного стискання.

WPCompress — image optimization plugin for WordPress

WPCompress — image optimization plugin for WordPress

Оптимізуйте швидкість свого WordPress-сайту

Всі вищеописані, а також інші WordPress-плагіни для оптимізації зображень будуть ваш гарними помічниками. Однак, оптимізація швидкодії сайту — комплексний процес, що також включає в себе:

 • мініфікацію файлів HTML, CSS і JS
 • правильне налаштування кешування
 • використання HTTPS
 • аудит і очищення коду
 • застосування CDN
 • оптимізацію використання надмірних плагінів

і багато інших аспектів.

Ви завжди можете звернутись до нашої веб-агенції щодо:

 • конкретних задачок (таких як оптимізація зображень, підбір і встановлення плагінів)
 • або комплексного аудиту швидкодії сайту

Нехай ваш сайт працює швидко і залишається красивим!

Голосів: 1 Рейтинг: 5

Також по темі

1

Ми підібрали для вас WordPress-плагіни для генерації лідів. Вони допоможуть вам достукатись до потенційних клієнтів і розпалити їхній інтерес до ваших товарів чи послуг.

2

Доступність є необхідною умовою для успіху веб-сайту в 2020 році. Якщо ви хочете, щоб ваша платформа отримувала більше трафіку, переконайтеся, що відвідувачі не мають перешкод при навігації по...

3

Щоб отримати сайт, ви можете стикнутися з вибором: кастомна веб-розробка чи готові рішення «з полиці»? Останній варіант може виглядати спокусливо, але при більш детальному погляді переваги...

4

Персоналізація в інтернет-комерції допомагає максимізувати продажі, підвищувати рівень ...

5

Додаткові плагіни здатні безмежно розширювати функціональні можливості WordPress-сайту. У цьому багатстві вибору є інша сторона медалі — можливі конфлікти між плагінами в WordPress. Сьогодні...

Subscribe to our blog updates