Wix проти WordPress - що краще? [Ключові відмінності]

31.03.2021
Wix vs WordPress [Порівняння]
Автор:

Як Wix, так і WordPress є популярними платформами для створення вебсайтів. Якщо Wix — це конструктор вебсайтів, то WordPress — це система управління контентом.
Щоб допомогти вам вибрати між Wix або WordPress, ми створили чітке порівняння Wix і WordPress. Нижче наша веб девелопмент компанія розгляне всі плюси й мінуси Wix та WordPress і порівняє їх за ключовими показниками:

 1. особливості
 2. простота використання
 3. вартість
 4. підтримка електронної комерції
 5. безпека
 6. ведення блогу

і більше.

Давайте поговоримо про те, що вибрати WordPress чи Wix для створення вебсайту!

У чому різниця між Wix і WordPress?

Що таке Wix?

Wix — це конструктор сайтів, який допомагає створити сайт навіть тим, хто не знає як програмувати. Однак є обмеження на те, що ви можете робити з конструктором вебсайтів. Найкраще використовувати Wix для створення невеликих сайтів.
Щоб розпочати вам необхідно перейти на офіційний сайт і створити свій власний сайт.

Що таке Wix?

Що таке WordPress?

Колись WordPress вважався в першу чергу платформою для ведення блогів, але сьогодні ви можете створити на ньому сайти будь-якого типу. WordPress — це не зовсім те, що думають багато новачків в розробці вебсайтів: він простіший, за будь-який движок цього класу, і є неймовірно гнучким. Доступні десятки тисяч плагінів, і більшість з них безкоштовні!
Для початку роботи вам необхідно зайти на офіційний сайт, купити хостинг і створити свій сайт.

What is WordPress?

Можливо, найбільша різниця між конструктором вебсайтів і CMS полягає в тому, що остання повинна розміщуватись самостійно. З Wix ваш сайт буде автоматично збережений, але з WordPress, щоб ваш сайт заробив, вам потрібно знайти хостинг і купити хостинг-план. Але WordPress дає вам набагато більше контролю над продуктивністю, безпекою та оптимізацією вашого сайту.

1. Wix vs WordPress — Функціональність

Wix

З погляду функціональності Wix є досить прогресивним. У його розпорядженні немає мільйона плагінів, як у WP, але він має мінімальний набір. Щоб розширити базовий функціонал, ви можете перейти в режим розробника Wix Corvid (який є платним). Wix має вбудований конструктор логотипів, фото- і відеоредактори, а також можливість створювати багатомовні сайти.

WordPress

WordPress дає багато варіантів розширити функціонал завдяки можливості додавати плагіни та відкритий вихідний код. У WordPress ви можете додати будь-яку функцію за допомогою плагінів. Для кожного запиту користувача існує спеціальний плагін. Ви можете додати будь-які можливості за допомогою коду. WordPress - це потужна система, яка дозволяє вам контролювати кожен елемент вашого сайту. Єдина складність в тому, що потрібен час, для того, щоб його освоїти.

2. Wix vs WordPress — Простота використання

Wix

Wix працює з інтерфейсом перетягування. Якщо у вас виникнуть проблеми з його використанням, ви завжди можете зв'язатися зі службою підтримки.

WordPress

Складність створення сайту на CMS на початку є набагато вищою, ніж складність створення сайту за допомогою конструктора. Але як тільки ви створите сайт, справа піде простіше. WordPress працює з візуальним редактором.

3. Wix vs WordPress — Вартість

Wix

Wix можна використовувати безплатно, але з обмеженнями. Цей режим добре підходить для того, щоб ознайомитися з конструктором, протестувати його та створити простий сайт перед покупкою платної версії. Вам потрібно вибрати один із планів, щоб почати працювати з Wix. Ви можете вибрати щомісячний або річний план.

WordPress

Сам WordPress є безплатним, але вам потрібно буде купити хостинг та домен. Варто врахувати, що WordPress має перевагу у вигляді безкоштовних плагінів та тем для розширення функціональності сайту.

4. Wix vs WordPress — Підтримка електронної комерції

Wix

На Wix можна створити невеликий онлайн магазин. Інструменти керування продажами доступні на Wix у вигляді модуля My Store. Щоб додати його, вам потрібно перейти на тарифний план для електронної комерції. За допомогою Wix ви можете приймати платежі за товари через PayPal або Authorize.net.

WordPress

Можна створити вебсайт електронної комерції з використанням безкоштовних плагінів. Найпопулярнішими є WooCommerce та eCommerce. Ці плагіни роблять все, що ви очікуєте. WordPress слід використовувати якщо ви хочете створити щось дійсно велике і потужне.

5. Wix vs WordPress — Безпека

Wix

Підтримка безпеки вашого сайту Wix починається, коли ви платите за тарифним планом. Крім того, щоб захистити ваш сайт, вам необхідно придумати складний пароль і логін для аутентифікації.

WordPress

WordPress працює простіше. Щоб ваш сайт був безпечним, вам необхідно встановити один зі спеціальних плагінів, зробити резервні копії та оновлення. Зробити WordPress сайт безпечним не так складно, як може здатися. Всі ці дії забезпечують високий рівень безпеки.

6. Wix vs WordPress — Ведення блогу

Wix

Wix — непоганий движок для ведення блогів. Ви можете налаштувати дизайн і структуру сторінки блогу та окремих постів. Крім того, ви можете налаштувати які елементи будуть показуватися: ім'я автора, дата, час, меню, опис та багато іншого. Також є функція публікації відкладених записів. В цілому вести блог на Wix зручно.

WordPress

WordPress — це спеціальний движок для ведення блогів. З коробки є зручна панель для створення і редагування постів, перегляду повідомлень, модерування коментарів і багато чого іншого. WordPress пропонує найбільш зручне і повне налаштування для ведення блогу. Є варіант відкладеної публікації. Шаблонів для створення блогу дуже багато. Також дуже зручно вести блоги на WP для подальшої монетизації.

Що краще: Wix чи WordPress?

Wix: плюси та мінуси

Плюси Wix

 • не вимагає навичок кодування
 • має хороший набір функцій
 • інтегрована з електронною комерцією
 • швидкий варіант створення вебсайту
 • має підтримку клієнтів

Мінуси Wix

 • не дає повного контролю над сайтом
 • сайт може бути видалений через порушення правил
 • можна створювати лише невеликі сайти
 • пізніше дизайн не можна змінити
 • вимагає великих капіталовкладень
 • має бідний функціонал

WordPress: плюси та мінуси

Плюси WordPress

 • це безкоштовна і відкрита система управління контентом
 • має тисячі безплатних тем для дизайну вашого сайту
 • функціональність можна розширити та змінити за допомогою безкоштовних плагінів
 • це найкраща система управління вмістом в Інтернеті
 • має широку мережу розробників
 • ви можете створити будь-який вебсайт
 • має корисні можливості керуванням вмістом

Мінуси WordPress

 • щоб запустити сайт, потрібно придбати хостинг та доменне ім’я
 • для встановлення плагінів потрібно мати мінімальні технічні знання
 • новачкам важко почати працювати

Тепер погляньмо на порівняльну таблицю Wix vs. WordPress.

порівняльна таблиця Wix проти WordPress

Wix проти WordPress: наші остаточні висновки

Правильна платформа може значно спростити створення вебсайту. Хоча Wix спрощує створення невеликих вебсайтів, WordPress дозволяє працювати над складнішими та довгостроковими проєктами. Використовуючи WordPress, ви отримуєте більше можливостей і можете створити сайт будь-якого типу. Ось чому наші веброзробники рекомендують використовувати WordPress. Зв’яжіться з нами, щоб швидко створити професійний та безпечний сайт на WordPress.

2 votes, Рейтинг: 5

Також по темі

1

Якщо ви є власником онлайн магазину, але досі не додали розсилку новин на ваш сайт, то ви втратили половину своїх клієнтів.

2

Цей блог присвячений всім власникам бізнесу та тим, хто хоче дізнатися, як запустити успішну email-маркетингову кампанію.

3

Ви хочете залучити більше користувачів, збільшити дохід і зробити свій бренд впізнаваним в усьому світі? Тоді створіть свій багатомовний інтернет-магазин з WordPress.

4

InternetDevels спеціалізується на розробці веб-сайтів на Drupal, і ми вдячні клієнтам, які довірили нам свої проекти. 

5

З появою COVID офшорний аутсорсинг отримав нове життя.

Subscribe to our blog updates