Що таке UX і чому він важливий

15.03.2018
Що таке UX і чому він важливий
Автор:

Давайте з’ясуємо, чому UX дизайн важливий для вашого бізнесу. Насправді все просто: чим гостинніше ви ставитесь до своїх гостей, тим краще вони ставляться до вас як до господаря у відповідь, і тим краще про вас відгукуються. Це старе правило працює й зараз. Якщо перефразувати, то чим краще ви ставитесь до відвідувачів свого сайту, тим охочіше вони купуватимуть ваші товари та послуги і тим кращу репутацію створять для вашого бренду.

Ми вже публікували поради для покращення UX загалом та поради щодо юзабіліті для сайтів електронної комерції, зокрема. Також наш список способів протестувати юзабіліті сайту буде корисним, щоб визначити, які саме покращення користувацького досвіду необхідні вашому сайту.

Але, власне, чому ви повинні проводити тестування юзабіліті та покращувати користувацький досвід? Які причини того, що вам варто намагатися зробити свій веб-продукт дружнім для користувачів? Чому UX дизайн важливий? У цій статті ми покажемо вагомі переваги хорошого користувацького досвіду для вашої компанії та бізнесу.

Переваги UX дизайну

Хороший UX підвищує рентабельність інвестицій та прибуток

Кожен бізнес спрямований на отримання прибутку. Фактично, прибутковість і є мірою його успішності. Інвестування в продуманий користувацький досвід може дати вам значну рентабельність інвестицій (ROI). Просто подивіться на один яскравий приклад, який це доводить.

Один великий веб-сайт електронної комерції змінив лише одну кнопку, що додало 300 мільйонів доларів річного доходу. Кнопку «Зареєструватися», яка вимагала від користувачів обов'язкового створення облікового запису для розрахування на касі, замінили на кнопку «Продовжити». Таким чином, користувачам було надано право купувати товари в цьому інтернет-магазині без реєстрації та право реєстрації за бажанням для спрощення майбутніх покупок.

Ця невелика зміна значно покращила користувацький досвід і довела, чому UX дизайн важливий. Як результат, показник відмов та покинутих корзин знизився, а обсяг продажів збільшився на 45%, що принесло 15 мільйонів доларів доходу протягом першого ж місяця. За перший рік приріст доходу становив 300 мільйонів доларів.

Хороший UX забезпечує позитивну репутацію вашого бренду

Тоді, як бездоганний UX дизайн може сприйматись, як належне, будьте певні, що поганий UX не залишиться непоміченим. Дослідження показують, що споживачі набагато частіше розповідають знайомим про свій негативний досвід, ніж про позитивний, переконуючи їх не пробувати певний сервіс. Таким чином негативний UX призводить до втрати потенційних користувачів разом з розчарованими наявними.

Згадайте всесвітньо відомі веб-сайти з хорошою репутацією, типу Google, Amazon тощо. У них є одна спільна річ — ними легко користуватися навіть дитині. Якщо ваш сайт чи додаток є user-friendly, це зміцнює репутацію вашої компанії, як такої, що піклується про своїх клієнтів. Це спонукає користувачів ставати вашими бренд-адвокатами. Більше того, не лише ваша цільова аудиторія, а й ваші колеги по галузі заговорять про вас, якщо вони будуть вражені користувацьким досвідом вашого веб-продукту. Позитивні відгуки ширитимуться на форумах, на сайтах оглядів та в соціальних мережах, тож ви можете навіть відстежувати свою репутацію в інтернеті, щоб отримати більше інформації.

Хороший UX допомагає вистояти конкуренцію

Як сказала відомий маркетолог Кейт Забріскі: «Хоча ваші клієнти не будуть любити вас за поганий сервіс, ваші конкуренти любитимуть». Тому, якщо ви не хочете, щоб ваші споживачі перейшли до ваших конкурентів, забезпечте їх якісним користувацьким досвідом.

Коли відвідувачам складно зорієнтуватися, як користуватися вашим сайтом і де на ньому знаходяться необхідні опції, то люди, швидше за все, залишать його і нададуть перевагу сайту вашого конкурента, ніж докладати зусиль на вашому, особливо якщо ваш нішевий ринок не є унікальним. Чим більша конкуренція існує у вашій галузі, тим важливіше значення для вашої компанії має користувацький досвід, і тим сильніше вам варто старатися, щоб його забезпечити. Зручний UX дизайн, інтуїтивно зрозуміла навігація, висока швидкість завантаження та інші компоненти користувацького досвіду повинні бути для вас пріоритетом, якщо хочете витримати конкуренцію та виділити свій сайт серед конкурентів.

Хороший UX підвищує лояльність клієнтів

Чудовий користувацький досвід підвищує рівень задоволеності клієнтів. Задоволені клієнти, в свою чергу, стають постійними клієнтами, вірними вашому бренду. Ті, хто пам'ятає свої позитивні емоції під час взаємодії з вашим сайтом, хочуть знову і знову повертатися до нього, щоб насолодитися тим самий позитивний користувацьким досвідом, який робить процедуру покупки товарів і послуг більш приємною.

Як доводять дослідження, лояльні споживачі у 10 разів цінніші, ніж на момент своєї першої покупки. Інша статистика показує, що існує до 70% вірогідності продати товар вже наявному споживачеві, тоді як лише 20% потенційному. Оскільки лояльні клієнти є більш цінними для бізнесу, ніж новачки, то важливо їх здобувати та підтримувати, а хороший UX дизайн якраз цьому сприяє.

Хороший UX тримає користувачів на вашому сайті довше

Сучасні користувачі інтернету дуже нетерплячі. Їхня концентрація уваги менше, ніж золотої рибки, тобто менше 9 секунд. Перші 3 секунди, проведені на новому веб-ресурсі, є вирішальними, оскільки цього часу достатньо, щоб користувачі визначили, наскільки хороший сайт, і чи варто продовжувати на ньому залишатися, чи ні. Користувацький досвід є одним з важливих чинників тут. Дизайн веб-сайту повинен чітко передавати свій месендж відвідувачам протягом кількох секунд і бути достатньо user-friendly, щоб втримати увагу аудиторії. Інакше ви ризикуєте втратити своїх потенційних клієнтів назавжди.

Хороший UX збільшує конверсію та продажі

Якщо користувачі бачать, що їм доводиться пройти складну процедуру чи робити те, що вони не хочуть, наприклад, залогінитись, то вони просто залишать сайт, не завершивши або й не розпочавши покупки чи не здійснивши жодних інших дій. Саме тому негативний користувацький досвід є причиною високого рівня відмов та покинутих кошиків.

І навпаки, чудовий користувацький досвід заохочує задоволених відвідувачів довше залишатися на сайті, досліджуючи різні його сторінки. Чим довше та охочіше вони взаємодіють з веб-ресурсом, тим більше шансів на конверсію, тобто що вони виконають якусь цільову дію типу покупку, підписку, реєстрацію тощо.

Тепер, дізнавшись, чому UX дизайн важливий, подбайте про свій. Звертайтеся до нас, щоб покращити користувацький досвід, а також, щоб визначити, які саме вдосконалення потрібно впровадити на вашому сайті, щоб зробити ваш веб-ресурс зручним для користувачів.

Голосів: 1 Рейтинг: 5

Також по темі

1

Візьміть цікавий контент і гарний дизайн у рівних частинах та обережно їх змішайте. Приблизно так могла б виглядати формула створення найбільш переконливого посилу до користувачів вашого сайту....

2

Який саме ІТ-спеціаліст і з якими навичками вам потрібен? Оскільки дехто все ще плутає веб-розробників та веб-дизайнерів, давайте прояснимо, яка між ними різниця.

3

Ви повинні користуватись одним неймовірно простим, але таким корисним трюком, а саме, ставити себе на місце клієнта та передбачати, щоб ви зробили в якості користувача. Пропонуємо відразу...

4

Сьогоднішня ж стаття містить загальні поради, які підійдуть будь-якому веб-сайту та допоможуть покращити користувацький досвід та показник конверсій.

5

Магічна здатність картинок підлаштовуватись під розмір екрану яскраво ілюструє те,...

Subscribe to our blog updates