Чому кнопки CTAs важливі для вашого веб-сайту?

13.03.2020
Why CTAs are So Important for Different Pages on Your Business Website
Автор:

Деякі розробники веб-сторінок вважають, що чим більше закликів до дії (кнопок CTA) ви використовуєте, тим більша ймовірність того, що простий відвідувач стане вашим постійним клієнтом. Хоча інші притримуються думки, що навіть один заклик до дії на сторінці може привести надійного ліда.

То що з цього правда?

Відповідь така: ефективність залежить від певних показників. Кожен потенційний клієнт купує по-різному. Кожна людина реагує по-різному на однакові ситуації. Це означає, що кнопки-заклики потрібно використовувати  зважаючи на багато речей. Ви повинні  орієнтуватися на клієнтів, з якими вам потрібно працювати.

В цій статті InternetDevels поділиться всіма своїми знаннями про кнопки CTA та важливість їх використання у 2020 році.

Найголовніше про CTA

За словами Entrepreneur існують три основні принципи ефективних CTAs. Функціональні CTA є чи ненайважливішим елементом на вашій лендинг-сторінці. Проте, не всі знають як ефективно їх використовувати.

CTA повинні:

 • виділятися;
 • нести пряме та переконливе повідомлення;
 • допомогти в точному підборі додаткових компонентів.

Їх велика кількість, навпаки, може стати причиною недовіри покупців. Додаткова CTA змусить зацікавлених клієнтів прокрутити сторінку вниз, аж до воронки продажів. Так відбувається, якщо клієнт ще не готовий купити ваш продукт/послугу.

Нижче ми розповімо, чому ці кнопки важливо розташовувати на різних сторінках вашого веб-сайту.

CTA на товарній сторінці

Товарні сторінки повинні мати кілька активні CTA, через те що на ваш сайт заходять різні типи відвідувачів. До речі, раніше ми вже розповідали вам про SEO-поради для інтернет-магазинів.

Основні ситуації, коли вам справді потрібні кнопки-заклики

 1. Ситуація №1. У вас може бути клієнт, який захоче додати товар у свій кошик, але продовжувати перегляд далі.
 2. Ситуація №2. У вас може бути лід, який  хоче натиснути кнопку, щоб просто ознайомитися.
 3. Ситуація №3. Залежно від типу товару, який ви намагаєтеся продати.  У вас  можуть бути покупці, які відвідуватимуть ваші товарні сторінки, лише за наявності ефективних CTA на них.

Багато товарних сторінок додають URL-адресу на контактну сторінку веб-сайту.

Ви можете створити товарну сторінку з лінком на сторінку вашого продукту, наприклад так як на Амазоні. Щоб покупець міг сам вибрати спосіб покупки.

CTA на головній сторінці

Домашня сторінка, як правило, має кілька кнопок. Це головна веб-сторінка, яка знайомить покупців з вашою сферою діяльності, товарами і послугами які ви надаєте. Користувачі, що зайшли до вас на головну сторінку сайту, по суті, ще не мають єдиної мети.

Одні хочуть дізнатися більше про:

 • ваш бізнес;
 • ваш бренд;
 • ваші товари.

Інші хочуть ще раз переглянути ваші товари.

Якщо ви проглянете популярні бізнес-сторінки, то зрозумієте, що в інтернеті існує велике різноманіття кнопок CTA. Веб-дизайн вашої головної сторінки, повинен давати якомога більше свободи вашим покупцям.

Ви повинні пам'ятати, що спочатку ваші клієнти знаходяться на стадії ознайомлення з вашими послугами. В цей момент не варто змушувати їх приймати рішення. Люди цього не люблять.

Є клієнти, які можуть зайти на ваш сайт і відразу купити  ваш товар, хоча таке буває рідко.  Дозвольте лідам самим розпочати співпрацю з вашим бізнесом, а не змушуйте їх це робити.

CTA для вашого лендингу

Якщо на вашому лендингу є кнопка заклику до дії, то справи починають йти по-іншому. Якщо багато ваших веб-сторінок можуть мати декілька CTA, то лендінг не може. Знаєте чому?

Тому що ваш лендінг — це не просто якийсь елемент вашого веб-сайту. Дана сторінка сконцентрована на те, щоб підштовхнути майбутнього покупця лише до однієї певної дії.

Ось чому ваш лендинг повиннен містити одну, кінцеву CTA. Кнопка повідомить покупця, що треба зробити далі. Це основний принцип збільшення продаж, за яким будується більшість лендингів.

Якщо ви витрачаєте багато сил та часу,  на те щоб перенаправити відвідувачів на конкретну сторінку, то елементи веб-дизайну цієї сторінки повинні бути досить привабливими, щоб відвідувачі залишилися на ній, а не верталися назад.

Впевніться, що ваші відвідувачі переходять на ці посилання. Ось в чому полягає головна ефективність кнопок.

Якщо ви хочете додати більш ніж одну кнопку CTA на свій лендінг, то переконайтеся, що вона буде діяти не гірше за основний призив.

Наприклад, кнопки "Купити зараз" може йти разом із "Здійснити покупку ", або щось подібне. Спробуйте використати ці тактики, і ви  побачите результат.

CTAs на сторінці технічної підтримки

Сторінки тех-підтримки чи сторінки контактів, можуть мати більш ніж одну CTA. Якщо у клієнта виникає якесь питання чи проблема, то більшість компаній, зазвичай, не мають такої функції як "зателефонувати до служби підтримки". Натомість, компанії мають веб-сайти, де є:

 • розділ FAQ (часто задавані питання);
 • онлайн-консультант/чат-бот;
 • можливість поспілкуватися на форумі, для вирішення питання.

На сторінках тех-підтримки деяких веб-сайтів є адреса електроної пошти, посилання на соціальні мережі або номери телефонів куди можна звернутися.

Коли ви створюєте свій веб-сайт, ви можете включити ці параметри у вигляді кнопки або гіперпосилання.

CTAs для вашого блогу

Що стосується блогів, вони трохи відрізняються. Вони представляють прекрасну можливість проінструктувати своїх потенційних покупців та докласти додаткових зусиль для стимулювання продажів. Насправді ви можете оновити блог свого веб-сайту за допомогою тем, щоб створити можливості для більш корисного та інформативного контенту.

В оновленій версії у вас може бути 5-7 кнопок CTA, хоча більшість з них може відволікати та бути незрозумілими.

Поради щодо використання CTA у блозі:

 • На бічній панелі сторінки ви можете розмістити такі розділи, як підписка на розсилку новин, чотири типи рекомендацій щодо матеріалу та клейкий контент.
 • Подібний контент може розміщуватися наприкінці вашого блогу як основна CTA.
 • Для вас це може бути новим підходом. Особливо, якщо до цього часу у вас не маєте безліч даних, що стимулювали ваше зростання. Включення відповідного та корисного контенту до сторінок вашого блогу ніколи не було поганою ідеєю. Спробуйте цю тактику, якщо у вас вже є аудиторія, яка проявляє інтерес до ваших послуг.
 • Чому б не надихнути ваших клієнтів дізналися більше про відповідний контент, який висвічує та презентує ваш бізнес як лідера у відповідній сфері.
 • Якщо ви розробляєте галузеві звіти або ваш бізнес міститься в будь-якому аналітичному звіті, то важливо подати цю інформацію перед потенційними клієнтами.

Ви знаєте, що блоги часто є одним з головних джерел трафіку для підприємств різного масштабу. Тому, ваш блог з ефективною кнопкою CTA може стати ідеальним місцем для маркетингу ваших послуг.

Все тому, що клієнти переміщаються від початку воронки продаж до центру. Блоги є навчальними і призначені для підвищення обізнаності про бренд. Продовжуйте розміщувати унікальний, інформативний вміст блогу з CTA, щоб ви змогли переміщувати ваших клієнти у воронці продажів.

Визначення точної кількості CTA для веб-сторінки

У сфері цифрового маркетингу широко поширене уявлення про те, що на веб-сайті повинна бути лише одна CTA. Але, це не зовсім так. Дійсно, деякі веб-сторінки повинні мати один фокус, хоча це стосується не всіх.

1. Одна кнопка — це найкращий варіант для спливаючих сторінок, там де потрібно щоб покупець виконав одну, конкретну дію. Якщо розглядати лендінги, квізи, або сторінки для отримання лідів, то  часто вони працюють краще, коли зосереджені на чомусь одному.

Наприклад, коли покупець натиснув на кнопку "додати" або на URL-адресу електронної пошти, щоб перейти на ваш лендінг, то існує велика можливість, що клієнт здійснить конверсію. На вашому сайті можуть бути інші веб-сторінки, на яких має бути єдина кнопка CTA.

Наприклад,  сервісна сторінка може надавати право подавати запит до команди. Тоді, є можливість розмістити багато CTA.

2. Незалежно від того, що це домашня сторінка, сторінка товару чи контактна сторінка, вони повинні інтегрувати більше кнопок CTA. І це цілком логічно. Важливим є лише досвід, який вимагають ваші покупці на  етапах циклу покупки, коли вони намагаються придбати вашу продукцію.

Висновок

Тепер, коли ви маєте чітке уявлення про кнопки, то краще використовуйте їх на різних сторінках. Це підвищить трафік, допоможе отримати лідів та перетворити простих відвідувачів на  платоспроможних клієнтів.

Ви повинні оформлювати кнопки так, щоб вони кидалися в очі  вашій цільовій аудиторії в потрібний час для максимальної кількості конверсій, а також отримання нових лідів. Зосередьтеся на спеціалізованих лендінгах та їхніх CTA, щоб взяти максимум користі від діджитал кампаній.

Якщо ви не знаєте, з чого почати, то ви завжди можете зв’язатися з нашими веб-дизайнерами. Ми перевіримо ваш веб-сайт на наявність помилок веб-дизайну чи кнопок-дії, та допоможемо оптимізувати ваш веб-сайт для задоволення потреб споживачів.

Голосів: 1 Рейтинг: 5

Також по темі

1

Естетично привабливі та цікаві навігаційні меню великою мірою визначають успіх сайту. Якщо ваш сайт побудовано на Drupal, вам пощастило. Адже він має безліч корисних модулів для створення сучасних...

3

Серед відомих інструментів для спільної роботи в дизайні — Figma і Zeplin. Давайте розглянемо особливості кожного з них у нашому блозі.

4

Жив-був користувач інтернету на ім’я Боб. І от він жив щасливо, поки не вирішив відвідати один сайт з потрібною йому інформацією. Ну що ж, давайте вирушимо разом з Бобом у його невеличку подорож...

5

Дуже часто логотип доводиться змінювати і коригувати, щоб він відповідав змінам у компанії та загальним тенденціям на ринку. Ми ділимося кількома цінними порадами щодо редизайну логотипу...

Subscribe to our blog updates