Що таке «бодішоп» у веб-розробці? Вивчаємо цікавий термін

18.03.2016
Що таке «бодішоп» у веб-розробці? Вивчаємо цікавий термін
Автор:

Почувши словосполучення «бодішоп», ви, мабуть, в першу чергу уявляєте магазин продуктів для догляду за тілом, наповнений мильними бульбашками та ароматними кремами. В галузі веб-розробки цей термін має зовсім інше значення. Давайте розбиратися.

То що ж таке «бодішоп» в ІТ-сфері?

«Бодішоп» — це компанія, яка наймає розробників, щоб продавати їхні послуги замовникам на погодинній, подобовій або ж попроектній основі. Компанії, що практикують «бодішопінг», часто називаються консалтинговими фірмами. Розробники не займаються активним пошуком проектів — компанії самі забезпечують їх роботою.

Незважаючи на назву «бодішоп», це фактично «майндшоп», бо ви, звісно, замовляєте інтелектуальну працю розробника, його знання та навички.

Звідки походить цей термін?

Практика «бодішопінгу» розпочалася в 1990-х роках. Велика проблема кінця минулого століття — так званий «баг 2000-го року» — призвела до шаленого попиту на ІТ-спеціалістів, здатних захистити комп’ютерні системи від неполадок. В Індії було багато розробників для задоволення цього попиту. Тож індійські «бодішопи» надсилали своїх працівників за кордон (до США, Європи, Австралії і т.д.), вирішували їхні візові питання та платити їм регулярну заробітну плату.

Іронічний відтінок терміну

Згідно з деякими версіями, саме низький рівень цих заробітних плат, залежність працівників від рішень їхніх роботодавців, а також механічний, монотонний, інтенсивний характер роботи призвели до появи терміну «бодішоп» з його дещо негативним відтінком значення, що призвело до відповідного сприйняття цього терміну.

Багато ІТ-компанії досі розглядають практику «бодішопінгу» з певною зневагою. Вони вважають, що «бодішопи» не дбають про розвиток своїх працівників, і їхня єдина мета — якнайдорожче продавати знання та навички розробників.

Хоча все насправді залежить від компанії та її репутації. Загалом, «бодішопінг» — це така ж практика продажу послуг з оплатою за проміжок часу, як і будь-яка інша.

«Бодішопи» сьогодні

Після того, як «проблема 2000 року» втратила актуальність, феномен «бодішопінгу» не зник, а почав розвиватися далі, забезпечуючи потреби вже в інших навичках і знаннях з галузі ІТ. Наприклад, в 2000-2001 роках «бодішопів», як надсилили розробників лише до США, налічувалось близько тисячі, а цих розробників — десятки тисяч.

Практика «бодішопінгу» залишається дуже розповсюдженою і більше не обмежується Індією. Принцип найму ІТ-працівників на погодинній чи подобовій основі виявився дуже зручним. Віддалена робота знаходиться на піку популярності, тому питання візової підтримки не дуже актуальне.

Знову ж таки хочеться наголосити, що потрібно звертати увагу на репутацію фірми, до якої ви звертаєтесь. Повага до працівників і до замовників має бути на найвищому рівні. Ми живемо в 21-му столітті, тож давайте позбавимо іронічності термін «бодішопінг»...або нехай ця іронічність лишається тільки в терміні. Прекрасних вам розробників та проектів!

Голосів: 1 Рейтинг: 5

Також по темі

1

Ваш сайт заслуговує на те, щоб бути бездоганним з самого початку. Але в тому поспіху, який часто супроводжує запуск сайтів, легко забути про...

2

Читайте і дізнавайтеся, що таке аутстафінг, чим він відрізняється від аутсорсингу, в чому його основні переваги і наскільки це явище...

3

Незважаючи на те, наскільки досвідченою у сфері веб розробки є ваша компанія, ви все ще повинні звертати особливу увагу на якість послуг...

4

Привіт усім, хто досі сумнівається, що його бізнесу потрібен сайт! На те, чому ви досі не онлайн, може бути багато причин. Але вони не актуальні у 2016 році — тепер, коли всі присутні онлайн, без...

5

Продовжимо знайомитись із найпопулярнішою графовою базою даних Neo4j....

Subscribe to our blog updates