Детальніше про веб-доступність у 2020 році

08.01.2020
Детальніше про веб-доступність у 2020 році
Автор:

Веб-доступність у 2020 році — один із найважливіших аспектів, що хвилюють власників сайтів. Питання «Чи є мій сайт доступним?» задають все частіше. У цьому блозі ми поговоримо про основи веб-доступності і розповімо, як забезпечити веб-доступність у 2020 році.

Що таке веб-доступність?

Тімоті Джон Бернерс-Лі, головний розробник Всесвітньої павутини, сказав, що її сила — в універсальності, а найголовніший аспект — це доступ для всіх людей, незалежно від обмежених можливостей.

Тож веб-доступність — це здатність сайту забезпечувати потреби користувачів із постійними, тимчасовими або ситуаційними обмеженими можливостями. Контент і компоненти інтерфейсу сайту повинні бути легкими для розуміння та використання у різні способи, в тому числі — з допоміжними застосунками на кшталт скрін-рідерів.

Щоб усім був зрозуміліший масштаб питання: за інформацією Центрів з контролю та профілактики захворювань у США, кожен четвертий дорослий має ту чи іншу обмежену можливість.

На яких законах і стандартах базується веб-доступність?

Один з найвідоміших законів у цій сфері — ADA (Americans with Disabilities Act). Він забороняє дискримінацію людей з обмеженими можливостями в усіх сферах публічного життя.

Щоб допомогти розробникам застосувати ADA до сайтів і веб-додатків, існують детальні рекомендації. Так, стандарт WCAG (Web Content Accessibility Guidelines) був розроблений Ініціативою поліпшення веб-доступу (WAI), що є частиною Консорціуму Всесвітньої Павутини (W3C).

Щоб забезпечити кращу взаємодію з допоміжними застосунками, W3C також представили стандарт WAI-ARIA, який пропонує ряд атрибутів для додаванння в розмітку HTML.

Веб-доступність у 2020 році: що нового і чого очікувати

Закону ADA (Americans with Disabilities Act) цього року виповнюється 30. І важливість веб-доступності у 2020 році продовжує зростати. Питання інклюзивності і уникнення дискримінації все більш набирають актуальності. Тож веб-доступність сайту матиме все сильніший вплив на ваш бренд.

Варто також очікувати збільшення кількості позовів у сфері веб-доступності. У 2019 році всесвітня павутина була вражена визначною судовою справою проти співачки Бейонсе Ноулз через те, що її офіційний сайт недоступний для користувачів із вадами зору. Справа була ініційована користувачкою з Нью-Йорка, яка заявила, що сайт відрізає від доступу до інформації приблизно два мільйони людей.

У 2020 році також в дії нова версія стандарту WCAG — WCAG 2.1, яка була опублікована в 2018. Вона розширює попередній WCAG 2.0 декількома новими рекомендаціями щодо різноманітних обмежених можливостей, включно із проблемами зору, слуху, рухового апарату, когнітивної функції і так далі.

В кінці 2019 року ми також отримали нову версію WAI-ARIA — WAI-ARIA 1.2, якою керуються розробники у 2020 році.

Нові версії стандартів означають, що час подбати про веб-доступність вашого сайту у відповідності з ними, в чому ви можете покластися на нашу команду з веб-розробки.

Як зробити сайт доступним у 2020 році

Давайте оглянемо декілька з найвизначніших вимог до сайтів, щоб вони були доступними до більш широкої аудиторії в 2020 році.

 • Завжди додавайте ALT-теги до картинок і графіки

Приклад: ALT-теги до іконок з погодою на сайті уряду уряду Нового Південного Уельсу (підкреслено за допомогою інструмента перевірки веб-доступності Wave):

Web accessibility example: ALT text for graphics

 • Забезпечте відео та аудіо альтернативними способами їх зрозуміти (субтитри, інтерпретація мовою жестів і т.д.).
 • Подбайте про достатню контрастність кольорів.
 • Не покладайтесь лише на кольори, а використовуйте їх у комбінаціями з підписами до елементів інтерфейсу.
 • Використовуйте просту мову в тексті, а якщо застосовуєте терміни, то пояснюйте їх.
 • Забезпечте можливість регулювати розмір шрифта.
 • Забезпечте можливість регулювати гучність аудіо. Забезпечте можливість вимикати анімацію.
 • Переконайтесь, що ваш сайт підтримує навігацію за допомогою клавіатури на додачу до мишки.

Приклад: меню, доступне за допомогою клавіатури, на сайті уряду США:

Web accessibility example: keyboard accessible navigation

 • Подбайте про підтримку голосового вводу і активації дотиком.
 • Створюйте чіткі тайтли сторінок.
 • Забезпечте зрозумілі описи того, куди ведуть посилання.
 • Забезпечте описи полів веб-форм.
 • Показуйте чіткі та інформативні повідомлення про помилку до конкретного поля форми і давайте підказки.
 • Переконайтеся, що елементи дизайну є послідовними у своїх підписах та розташуванні на сторінці.
 • Надайте користувачам можливість призупинити і знову відновити свої дії, якщо їм на них потрібно більше часу.
 • Надайте користувачам контроль увімкнути ще раз або призупити мультимедіа.
 • Забезпечте правильну HTML-розмітку, щоб контент добре читався допоміжними застосунками.
 • Використовуйте атрибути WAI-ARIA, де вони необхідні, щоб забезпечити кращу взаємодію з допоміжними застосунками.

Приклад: використання ARIA на сайті уряду Франції (підкреслені за допомогою інструмента перевірки веб-доступності Wave):

Web accessibility example: ARIA attributes

Веб-професіонали подбають про доступність вашого сайту

Як бачите, веб-доступність у 2020 році торкається численних аспектів. Але коли бренди застосовують найкращі практики веб-доступності, це дуже позитивно сприймається суспільством.

Наша компанія з веб-розробки може провести аудит веб-доступності вашого сайту і втілити всі рекомендації в життя. Будьте доступними в 2020 році і далі!

Голосів: 1 Рейтинг: 5

Також по темі

1

Цей блог описує найкращі практики для створення сайт юридичної фірми, який приносить конверсії.

2

Давайте обговоримо поширені проблеми з хостингом, щоб ви були попереджені та обирали провайдера правильно. І, звісно, можна змінити його в будь-який момент, якщо він створює вам ці чи інші...

3

Ми вже писали про розділ 508 та тестування веб-сайту на доступність. Сьогодні команда InternetDevels пояснює, що таке ARIA та як атрибути ARIA можуть зробити ваш веб-сайт більш доступним.

4

Існують також найкращі практики у розгортанні програмного забезпечення, які роблять процес надійним, безпечним та передбачуваним. Наш пост ознайомлює з ними.

5

Сьогодні команда InternetDevels пояснює, що таке розділ 508 та як зробити ваш веб-сайт більш доступним згідно ньому.

Subscribe to our blog updates