Веб-розробка і веб-дизайн: у чому різниця?

28.02.2018
Web development vs web design
Автор:

Чи існує суттєва різниця між веб-дизайном і веб-розробкою? Команда з різних веб-спеціалістів задіяна у масштабних веб-проектах, як-от створення веб-порталу з нуля. Злагоджена співпраця між розробниками та дизайнерами сприяє успіху веб-проекту. Однак, якщо вам потрібні конкретні вдосконалення на вже наявному сайті, словом, невеликий проект, то для цієї роботи можете найняти і лише одного чи декількох людей. Але який саме ІТ-спеціаліст і з якими навичками вам потрібен? Оскільки дехто все ще плутає веб-розробників та веб-дизайнерів, давайте прояснимо, яка між ними різниця.

Що робить веб-розробник?

Розробники, на відміну від дизайнерів, не надають пріоритет тому, щоб веб-ресурс мав привабливий вигляд, а зосереджують свої зусилля на чистоті коді та технічно надійному функціоналу сайту чи додатку. Веб-розробка поділяється на дві взаємопов'язані області: фронтенд і бекенд, які служать двом важливим цілям.

Фронтенд-розробка відповідає за створення розмітки, використання мов програмування для впровадження шрифтів, анімації, спадних меню, пагінації та інших функцій, які є видимими для кінцевих користувачів та допомагають їм взаємодіяти з веб-ресурсом.

Бекенд-розробка стосується керування базами даних сервера та управління запитами. Вам знадобиться бекенд-розробник, якщо ваш веб-сайт містить динамічні дані, які слід безпечно зберігати для подальшого використання, щоб вони бути доступними для оновлення в будь-який час.

Якими навичками володіє веб-розробник?

Фронт-енд розробники мають навички роботи з HTML, CSS та JavaScript, оскільки на цих мовах програмування вони зазвичай пишуть свої коди. Бек-енд розробники працюють в основному з PHP, а також з Ruby, Python і ASP.NET. Вони також вміють писати запити до бази даних за допомогою SQL або MySQL.

Веб-розробники вважаються працівниками з більш розвиненою лівою півкулею мозку. Вони здатні до аналітичного та логічного мислення та, як правило, мають технічну освіту в галузі інформатики та програмування.

Що робить веб-дизайнер?

Веб-дизайнери відповідальні за зовнішній вигляд і зручність веб-продукту та брендингу. Результати їхньої роботи — це макети, шаблони, логотипи, ілюстрації, кнопки та інші елементи дизайну. Розрізняють UI та UX дизайнерів, цілі яких часто перетинаються.

UI дизайн означає створення дизайну користувацьких інтерфейсів, тобто створення візуального вигляду веб-сторінок, які користувачі можуть бачити на своїх екранах і з якими можуть взаємодіяти. Дизайнер користувацького інтерфейсу також піклується, щоб дизайн інтерфейсу відповідав його призначенню і функціям, закладеним UX дизайнером.

UX дизайн спрямований на забезпечення позитивного користувацького досвіду під час взаємодії з веб-продуктом. UX дизайнер створює структурні керівні принципи для макету веб-сайту чи додатку у формі точних і деталізованих прототипів. UX дизайнер також визначає портрет користувача та сценарії, проектує початкову інформаційну архітектуру (IA) і проводить тестування веб-продукту на реальних юзерах.

Якими навичками володіє веб-дизайнер?

Веб-дизайнери мають навички та досвід роботи з такими програмами, як Photoshop, Illustrator, InDesign, CorelDRAW та інші. Вони вміють створювати та редагувати векторні зображення, фотографії, анімації та інші візуальні ефекти у різних форматах.

Дизайнери, як правило, творчі особистості, які мають відчуття краси та знають, які поєднання кольорів та яке розташування елементів дизайну є найбільш ефективним та дружнім до користувача. Вони знають заповіді UI дизайну, основи графічного дизайну та розуміють потреби і бажання юзерів. Хороші дизайнери завжди тримають руку на пульсі часу і стежать за поточними тенденціями веб-дизайну, щоб впроваджувати сучасні рішення.

Тепер ви маєте краще розуміння веб-дизайну та веб-розробки, їх основних цілей та інструментів. Найміть наших UX/UI дизайнерів, або розробників, або скористайтеся послугами обох в залежності від потреб вашого веб-ресурсу.

Голосів: 1 Рейтинг: 5

Також по темі

1

Ви повинні користуватись одним неймовірно простим, але таким корисним трюком, а саме, ставити себе на місце клієнта та передбачати, щоб ви зробили в якості користувача. Пропонуємо відразу...

2

Сьогоднішня ж стаття містить загальні поради, які підійдуть будь-якому веб-сайту та допоможуть покращити користувацький досвід та показник конверсій.

3

Магічна здатність картинок підлаштовуватись під розмір екрану яскраво ілюструє те,...

4

Ми склали підбірку онлайн сервісів, де це можна безкоштовно перевірити, як відображається ваш сайт на ПК і різних мобільних пристроях.

5

Якщо хочете, щоб ваш бізнес вистояв конкуренцію, то повинні запитати себе:...

Subscribe to our blog updates