Чому веб-програмування схоже на спорудження будинку

30.11.2012
Why Web Development is Like Building a House
Автор:

В нашій компанії є клієнти, котрим, деколи, доводиться довго роз'яснювати, як працює веб-програмування. Ми зловили себе на думці, що є люди, які просто не знають, про який процес йде мова. По кількох останніх роках роботи в нашій команді, мене осяйнуло: якими, зрештою, схожими є процеси розробки сайту і будівництва дому! Ця аналогія допомагає пояснити, що ми робимо і як ми це робимо, а також, чого ми можемо від цього очікувати.

Коли ви починаєте спорудження будинку, кого ви спочатку наймаєте? Декоратора інтер'єру? Звісно ж ні! Ви також не проектуєте спочатку структуру вашого будинку. А це якраз саме те, що часто відбувається при створенні веб-сайтів. З самого початку, як і при будівництві дому, важливо зібрати разом всіх хто буде причетний до створення сайту.

Генеральний підрядник / Менеджер проекту

Важливою діючою особою є генеральний підрядник. Із ним ви спілкуватиметеся частіше, ніж з усіма іншими учасниками зведенняя будинку разом узятими. Із іншими учасниками проекту можна (і треба) радитися, проте в кінцевому рахунку відповідальним за весь проект є він один, тому й слідкує, аби кожен мав те, що йому потрібно, а всі разом - працювали злагоджено. У нашій компанії ми називаємо цю людину Менеджером Проекту.

Далі ви, напевно, запросите архітектора щоб спроектувати будинок. Що цікаво, на цьому етапі ніхто особливо мову не веде ні про колір фарби, ні про те, які і де фотографії висітимуть. Тут, як правило, ви просто хочете отримати план будинку: як будуть розміщені кімнати, і якої величини вони будуть. Далі перевіряється, чи можна буде тут жити та чи все буде працювати правильно. У нас за це відповідають Архітектори / Проектувальники. Їх основне завдання: з'ясувати, що потрібно клієнту, визначити основну ідею проекту і тоді все скласти в єдине ціле, щоб воно запрацювало.

Архітектор / Проектувальник

Дуже важливо у розмові з Проектувальником переконатися, що ви не забули жодної дрібнички. Уявіть собі, що під кінець будівництва, ви згадуєте, що хотіли кінозал в центрі будинку, і чого вам буде коштувати таке втискання туди ще однієї кімнати? А таке постійно відбувається у веб-світі. Якщо ми з самого початку не знаємо, чого хочемо, то ми не можемо це запланувати, а  це спричинить до більших витрат ресурсів (часу на підготовку і, звичайно ж, грошей)!

Будівельники / Розробники

Наступними, хто будуватиме ваш дім, будуть власне будівельники. Вони закладуть фундамент, зведуть стіни і переконаються, що встановлені всі комунікації. Зазвичай,  на всі ці роботи припадає близько 40% бюджету. І направду..  це навіює думки про веб-програмування. У нас дуже талановита команда розробників, які, використовуючи Drupal, можуть дуже швидко побудувати багатофункціональні веб-сайти. Саме вони є будівничими вашого сайту. Вони створюють типи контенту і в'юшки (так як будівельники зводять кімнати) і переіряють, чи встановлені всі потрібні модулі.

Саме на даному етапі і настає розуміння, чим вирізняється Drupal з-поміж інших програм.  Щоб насправді навчитися, як будувати сайти на Drupal правильно потрібен час. І невдалих прикладів нам довелося бачити чимало . Тож дуже важливо знайти когось, хто зможе зробити все правильно з першого разу. Ви би наймали того, хто мав досвід лише із простими будинками, аби вони зводили ваш чудовий, стильний будинок? Я дуже сподіваюся, що ні.

Декоратор / Графічний дизайнер

Після того як ваш будинок зведено, за роботу береться декоратор інтер’єру. Ця людина підбирає кольори, блоки, фурнітуру та надає сайтові завершальних штрихів. Значною мірою цей процес залежить від уподобань господаря, адже йому жити в цьому будинку, тож, щоб зробити все правильно, потрібно бути трошечки митцем. Знову ж таки, у нас є кілька дуже талановитих дизайнерів, котрим під силу розробити дивовижні макети для веб-сайтів. Вони підберуть кольори і малюнки (зовсім як меблі для інтер'єру!), і будьте певні: гармонія буде у всьому.

Маляри / Верстальщики

Як тільки буде розроблено дизайн, вам час кликати художників та малярів, аби надати дому саме того вигляду, що на дизайні. Те саме роблять із сайтом наші верстальщики. Це не малий шмат роботи, адже потрібно налаштувати всі зображення, кольори і функції так, щоб динамічний сайт завжди виглядав добре. Це один з напрямів, що наводить на думку: веб-світ насправді складніший, ніж фізичний. Здебільшого, через те що все повинно виглядати гармонійно на сотнях сторінок, а не лише “в одній кімнаті”. На щастя, маємо хороших верстальщиків, які слідкують за деталями і повністю розуміють усі чудасії браузерів.

Жителі / Контент-менеджери

Коли дім чи сайт вже більш-менш готові, є ще одна річ, якої поки бракує - це мешканці! Вони ж бо в будинках живуть: ходять, постійно щось роблять... На веб-сайтах, цю роль виконують Контент-менеджери. Для того, щоб отримати направду хороший сайт, потрібно постійно створювати і оновлювати його наповнення (контент). Виринають асоціації із людьми, що мешкають у будинку. Треба зробити так, щоб їм вільно дихалось. У нашій компанії ми зазвичай не займаємося контентом, оскільки останній - річ дуже специфічна для кожної компанії-замовника, тому найкраще, коли це робить хтось свій, із середини. Однак ми можемо навчити замовника, як користуватися сайтом і що краще писати для SEO та соціального маркетингу. 

Безпека та технічне обслуговування 

Є ще один тип людей, які є важливими учасниками розбудови дому та сайтів, проте їх часто оминають увагою. Це ті, хто гарантує безпеку та обслуговування будинку (тут ми уявляємо службу безпеки та майстрів на всі руки). Сайти потребують такого ж моніторингу та технічного обслуговування. Ви ж не починаєте все для того, щоб завершити будинок, а потім не заглядати туди 3 роки? Думаю ні. З веб-сайтами так само. Ви повинні тримати їх у безпеці і постійно підтримувати. Наша компанія також пропонує технічну підтримку, здійснюючи котру, наші експерти здатні гарантувати вашому сайту повну безпеку, регулярне оновлення і безперешкодну роботу.

Тож тепер, коли ви заплануєте створення сайту, спершу переконайтеся, що окрім перегляду кількох симпатичних макетів, ви також знайшли команду, досвідчену достатньо,аби провести ваш проект крізь увесь процес - до появи успішного сайту...  Можу заявити з усією відвертістю: наша команда - найкраща із тих, які я коли-небудь бачив, і працювати з нею для мене велика честь.

Голосів: 1 Рейтинг: 5

Subscribe to our blog updates