Найпоширеніші проблеми з веб-доступністю: з яких почати оптимізацію на вашому сайті?

08.05.2020
Найпоширеніші проблеми з веб-доступністю: з яких почати оптимізацію на вашому сайті?
Автор:

Помітно, що Iнтернет стає доступнішим місцем для всіх, в тому числі для людей з обмеженими можливостями. Веб-доступність у 2020 році є пріоритетом всіх поважних бізнес-сайтів. Ця ситуація значно відрізняється від тієї, яка була 30 років тому, коли тільки був створений ADA (Закон про американців з обмеженими можливостями).

І все ж, багато власників сайтів відстрочують задачу із забезпечення доступності свого сайту. Вони шукають інформацію про це та знаходять тонни вимог. Кожний конкретний елемент сайту (кнопка, посилання, зображення, відео, меню тощо) потребує цілого ряду вдосконалень згідно WCAG (Рекомендації з забезпечення доступності веб-контенту), які охоплюють майже 80 пунктів.

У цій публікації ми обговоримо, з чого почати та як розставити пріоритети щодо проблем з веб-доступністю, щоб ви могли могли вирішити принаймні найголовніші з них уже сьогодні. Якщо ви зацікавлені в тому, щоб зробити ваш сайт доступним за демократичну ціну, ви можете звернутися до нашої компанії з розробки та підтримки сайтів у будь-який час.

Чому веб-доступність важлива?

Питання, чому веб-доступність важлива, потребує все менше і менше пояснень на сьогоднішній день, проте ми з радістю дамо на нього відповідь ще раз (на всякий випадок, якщо ще хтось має сумніви). Отже, яку користь ви отримаєте, вирішивши проблему доступності та зробивши подорож по вашому сайту зручною для будь-якої людини?

 • Ви додасте до своєї аудиторії новий контингент користувачів. Це включає користувачів з постійно, тимчасово або ситуативно обмеженими можливостями, і людей з незначними технічними проблемами, такими як погане з’єднання з Інтернетом.
 • Більша аудиторія в поєднанні з підвищеною зручністю завжди збільшує конверсійний потенціал веб-сайтів.
 • Безцінною є репутація вашого бренду як такого, що дотримується сучасних практик та поважає всіх користувачів.
 • Чим доступніший ваш сайт для допоміжного програмного забезпечення, тим зрозуміліший він для пошукових систем. Ваша позиція в пошуковому рейтингу обов'язково підніметься.
 • Усунення проблем з доступністю поставить універсальний «знак якості» на вашому сайті, що покращить його у всіх аспектах.
 • Доступність стосується не тільки людей з обмеженими можливостями. Siri, субтитри до YouTube-відео, та інші загальговідомі на сьогоднішній день винаходи колись були створені саме з міркувань доступності.
 • Вже є судові позови на основі законодавстві ADA, пов’язані з питаннями доступності, в тому числі до відомих брендів. Залишайтеся на світлій стороні, вирішивши проблему доступності сайту!

Як забезпечити веб-доступність: розставляємо пріоритети

Стратегія команди InternetDevels полягає в тому, щоб допомогти нашим клієнтам заощадити час та бюджет. Тож якщо вони не готові до повного вирішення проблеми веб-доступності просто зараз, є деякі рекомендації, з чого почати в першу чергу. Ось декілька способів розставити пріоритети в проблемах з веб-доступністю.

 • За найбільш використовуваними функціями веб-сайту. Що найчастіше роблять користувачі на вашому сайті та які елементи інтерфейсу вони використовують? Саме їхню доступність слід оптимізувати в першу чергу. Наприклад, теги ALT для сайтів, де є багато зображень; субтитри — для сайтів з акцентом на відеоконтент; належне маркування полів форм та чіткі інструкції щодо помилок — на веб-сайтах, де важлива комунікація за контактними формами і так далі.
 • За найважливішими веб-сторінками. Ви також можете почати вирішення проблем із доступністю з найважливіших сторінок. Вони можуть включати головну сторінку, сторінку ключового товару/послуги, сторінку чекауту, якщо це комерційний сайт тощо.
 • За найчастішими проблемами. Ті проблеми, які під час перевірки доступності вашого сайту повторюються на ньому найчастіше, також вони повинні бути в пріоритеті під час процесу оптимізації.

Найпоширеніші проблеми доступності: що зазвичай потрібно виправляти?

Окрім порад щодо визначення пріоритетності, ми перерахуємо кілька загальних проблем із доступністю веб-сайтів та способів їх усунення. Це буде корисно для практично будь-якого сайту, оскільки вони є своєрідною основою веб-доступності.

 • Контраст кольору. Текст повинен бути мати достатній контраст по відношенню до фону, щоб користувачі, які мають проблеми із зором, не мали труднощів з його прочитанням.
 • ALT-текст. Зображення нічого не означають для скрін-рідерів без відповідного ALT-тексту, що описує їх зміст.
 • Призначення посилань. Текст посилання повинен давати скрін-рідерам чітку інформацію того, що вони побачать на цільовій сторінці.
 • Субтитри до відео. Відео повинне мати підписи у вигляді субтитрів, які відображають не лише фрази, але й значущі звуки, такі як музика чи сміх.
 • Контроль над мультимедіа. Користувачам потрібен спосіб швидкого призупинення відео та іншої анімації на сайті.
 • Мітки до полів форм та чіткі інструкції. До кожного поля у формі повинна бути чітко пов’язана з ним мітка, а повідомлення про помилки повинні містити чіткі інструкції.
 • Чітка структура підзаголовків. Скрін-рідери повинні мати можливість орієнтуватися по вашому контенту, розуміючи його ієрархію, для чого логічно структуровані HTML-теги H1-H6 є абсолютно необхідними.
 • Правильна семантична розмітка. Не тільки підзаголовки, але й усі інші елементи сайту (списки, таблиці, виділений текст тощо) повинні мати належну розмітку HTML, зрозумілу для скрін-рідерів.
 • Навігація за допомогою клавіатури. Користувачі, які не можуть використовувати комп’ютерну мишу, оцінять, якщо ваш сайт підтримуватиме як мінімум базову навігацію по клавіатурі.

Приклад: навігація за допомогою клавіатури в Медіатеці Drupal 8:

Сервіси для перевірки доступності вашого веб-сайту

Ми виокремили кілька зручних у користуванні безкоштовних онлайн-інструментів для перевірки доступності веб-сайтів, які вдало виявляють поширені проблеми з доступністю.

Wave

WAVE (Інструмент оцінювання доступності веб-сайтів) від WebAIM видає список проблем доступності вашого веб-сайту з гарною візуалізацією. Вам потрібно лише ввести URL-адресу сайту.

Accessibility Checker

Інструмент Accessibility Checker від команди CKEditor перевірить, як ваш контент, створений у CKEditor, відповідає вимогам доступності.

AChecker

AChecker від Центру досліджень інклюзивного дизайну університету Торонто перевіряє ваші сторінки на основі вибраних рекомендацій щодо доступності на основі введеної URL-адреси, HTML-файлу чи HTML-коду.

Functional Accessibility Evaluator

Functional Accessibility Evaluator (FAE) перевіряє ваші веб-сторінки на відповідність WCAG. Ви можете отримати детальні звіти та архівувати їх.

A11Y Color Contrast Accessibility Validator

A11Y Color Contrast Accessibility Validator від компанії A11Y перевіряє, наскільки хороший контраст кольорів для користувачів з вадами зору. Крім того, веб-сайти, побудовані на CMS, таких як Drupal або WordPress, мають свої спеціальні інструменти для забезпечення доступності сайтів або перевірки їх на доступність.

Скажемо ТАК початку оптимізації веб-доступності!

Проблеми з доступністю є невідкладними та не можуть чекати. Якби ж ми могли вирішити проблеми з веб-доступністю на всіх сайтах у світі! Ну що, ви готові зробити свій сайт доступним? Навіть якщо це не повна оптимізація сайту, виправлення принаймні ключових проблем матиме миттєвий та значний вплив на ваш бізнес.

Наша команда з Drupal-розробки дбає про доступність. Наші експерти знають, як владнати проблеми з доступністю веб-сайтів і допоможуть визначити першочерговість проблем. Їх досвід дозволяє їм працювати швидко. Ви можете бути впевнені, що ми зробимо все, щоб заощадити ваш бюджет. Тож напишіть нам та покращіть доступність вашого сайту сьогодні!

Голосів: 1 Рейтинг: 5

Також по темі

1

Сьогоднішній темп життя вимагає від усіх швидкої адаптації, розвитку та швидкого завантаження сайтів. Сучасне покоління не вміє чекати.

2

Плагіни зворотного відліку — це хороший спосіб повідомити вашим відвідувачам про акції чи спеціальні пропозиції. Існує багатопричин, чому їх варто використовувати.

3

У цій статті, команда InternetDevels обговорює найпоширеніші помилки, які роблять власники бізнесу при виборі назви бренду.

4

Коли йдеться про кешування сайтів, одне з найпопулярніших питань звучить так: як почистити кеш у WordPress? Відповідаємо на нього в сьогоднішньому блозі, а також обговорюємо основи кешування, його...

5

У цьому блозі ми поговоримо про основи веб-доступності і розповімо, як забезпечити веб-доступність у 2020 році.

Subscribe to our blog updates