Views у Drupal 8: як справи у найпопулярнішого модуля?

04.10.2016
Views у Drupal 8: як справи у найпопулярнішого модуля?
Автор:

Називаючи Drupal “фреймворком для керування контентом”, варто згадати один модуль, який чудово передає саму суть цього процесу — Views, однозначно. Простий, але потужний, Views є найпопулярнішим модулем, адже він встановлений більш як на двох третинах Drupal-сайтів. Тож ми раді включити його до нашої колекції модулів Drupal 8, про які пишемо невеличкі огляди (там уже є BigPipe, Inline Entity Form, Fast 404, Workbench Moderation та Rules).

Модуль Views: простота і потужність

Це “ази” Друпала! Якщо створення певного контенту на сайті — це крок A, то сортування і представлення його в бажаному вигляді — наступний важливий крок, тобто Б. І для нього існує модуль Views.

Не лише розробники, але й адміністратори сайтів, чиї руки не створили жодного рядка коду, можуть робити невеличкі дива за допомогою Views. Це включає в себе створення та налаштування різноманітних списків, блоків, таблиць, календарів, фотогалерей і багато чого іншого. Все це можливе через адміністративний інтерфейс.

Drupal 8 і Views

Звісно, такий скарб не могли не перенести з Drupal 7 у Drupal 8, і навіть більше ніж просто перенести. Читайте далі про те, що змінилося для Views і як він поживає у 8-й версії відомого фреймворку з керування контентом.

Найкращі зміни: Views тепер в ядрі Drupal!

Основна відмінність полягає в тому, що, з ініціативи Drupal-спільноти, цей контрибний модуль став частиною Drupal’а. Так, його включили до ядра Drupal 8! Це означає, що він у вас буде за замовчуванням після встановлення ядра Drupal 8, і не буде потреби щось скачувати окремо.

Спеціальна команда під назвою VDC (Views in Drupal Core) портувала модуль Views у Drupal 8 і підготувала його до того, щоб він став частиною ядра. В цьому також брали участь десяток інших розробників, працюючи під загальним керівництвом VDC.

Більше контролю

Ставши частиною ядра, Views отримав більше “обов’язків” в адміністративній частині. Він тепер контролює більшість типів списків та блоків, наприклад, сторінку адміністрування контенту, сторінку адміністрування користувачів, сторінки термінів таксономії тощо. З допомогою Views ви можете змінювати багато елементів сайту на свій смак.

Дефолтні “в’юшки” увімкнені з самого початку

Майже всі дефолтні “в’юшки” на вашому Drupal 8 сайті будуть увімкнені з самого початку. А в Drupal 7 вам потрібно було вмикати їх перш ніж використовувати.

Views у Drupal 7 і 8: справді схожий інтерфейс

На перший погляд ви навіть не помітите змін в інтерфейсі Views у Drupal 7 і Drupal 8. Достатньо навчитися користуватися ним в одній з версій, і користування в іншій буде легким. Лиш деякі пункти меню змінили своє розташування, деякі перейменувалися, деякі зникли.

Інструкції “переїхали”

Ось ця відмінність полягає лише в тому, де шукати інформацію про функціонал Views. Модуль Advanced Help для Views уже не використовується — оскільки він став частиною ядра Drupal, потрібно дивитися довідку по ядру або документацію drupal.org.

Веб-сервіси в дії

До ядра додалися декілька чудових модулів, пов’язаних з веб-сервісами. Якщо увімкнути їх, можна виводити в’юшки в бажаних форматах, таких як JSON чи XML.

Як бачимо, модуль Views чудово поживає в Drupal 8. Час експериментувати з оформленням контенту і проявляти креатив! Або отримати класний сайт, створений розробниками InternetDevels, тоді можливостям для креативу по-справжньому не буде меж ;)

Голосів: 1 Рейтинг: 5

Також по темі

1

Правила всюди: в школі, на роботі, вони супроводжують нас протягом усього життя... Та що, якщо ми скажемо вам, що є певні Rules і в Drupal 8? Проте, це зовсім не те, про що ви подумали :)

2

Очевидно, Друпал і надалі продовжить переносити модулі із сьомої на восьму версію і ми не скаржимось. Ах, стільки інформації для досліджень, стільки всього, щоб вам розповісти. Цього разу ми...

3

Іноді складно уникнути помилок 404, і вони можуть значно сповільнювати роботу сайту. На щастя, є модуль the Fast 404 у Drupal 8! Читайте...

4

Інтернет-магазини у Drupal 8 — цікава тема для багатьох розробників. Наш Drupal-девелопер написала блог про модуль Commerce 2.x, який ми раді вам запропонувати....

5

Ось одне з рішень, що значно спрощує життя адміністратора Друпал-сайту. Це — модуль Inline Entity Form, і він був нещодавно портований у Drupal 8. Читайте далі і дізнавайтеся більше.

Subscribe to our blog updates