UX дизайн для мобільних пристроїв — інфографіка

23.10.2015
UX дизайн для мобільних пристроїв — інфографіка
Автор:

UX дизайн для мобільних пристроїв — інфографіка

Візьміть інфографіку з собою:

<a href="//internetdevels.ua/blog/ux-design-for-mobile" title="UX дизайн для мобільних пристроїв — інфографіка" target="_blank"><img src="https://store.internetdevels.com/i/c358a611b6/1667x4550-ux_design_for_mobile_ua.png" alt="UX дизайн для мобільних пристроїв — інфографіка"/></a>

Смартфони стали невід’ємною частиною нашого життя, не кажучи вже про їхню надзвичайну популярність. Усім відомо, що кількість людей, які користуються інтернетом на мобільних пристроях перевищує число тих, хто користується настільними комп’ютерами для доступу до мережі. Тому, веб дизайн для смартфонів заслуговує багато уваги та детального розгляду.

Значні відмінності: мобільний дизайн та дизайн для комп’ютерів

Вражаючий UX дизайн для мобільного вимагає таких самих, але в одночас й інших підходів у порівнянні з дизайном для настільних комп’ютерів. Якщо ви хочете, щоб користувачам смартфонів було цікаво, і щоб вони насолоджувалися перебуванням на вашій сторінці, постарайтесь дотримуватися таких правил:

  • Пріоритет контенту. Ніколи не обмежуйте контент, який користувачі мають бачити, тому що якщо спочатку відвідувачі мають не дуже хороший досвід користування веб-сайтом, врешті-решт, вони не задоволені ним та залишають сторінку, не виконавши ніяких дій.
  • Взаємодія за допомогою UX. Кнопки, які спонукають до дії, посилання або будь-які інші навігаційні компоненти повинні бути зручними у використанні, для того щоб відвідувачі могли вибирати елементи, не використовуючи мишку. Досить складно вибирати посилання або гіпертекст на сенсорному екрані, тому створіть унікальний та бездоганний дизайн, забезпечивши цим максимально зручне користування.
  • Менше тексту та графіки. Завантаження сторінки не повинно займати багато часу, тому будьте обережними з підбором зображень або будь-якої іншої графіки. Запам’ятайте, екран смартфону значно менший за монітор, тому уникайте компоненів великого розміру.

Визначте потреби користувача

  • Огляд аналітики веб-сайту. Який тип контенту користувачі переглядали через телефон або настільний комп’ютер, та які слова або фрази були використані при пошуку потрібної інформації?
  • “Відслідковування” користувачів. Аналіз дій відвідувачів під час перегляду ними сторінки.
  • Інформація, яку часто шукають. Дослідження інформації, на яку є багато запитів.

Android, IOS чи інша мобільна операційна система?

Згідно з даними Міжнародної Корпорації Даних (International Data Corporation/Worldwide Quarterly Mobile Phone Tracker), користувачі смартфонів надають перевагу Android над iOS, Windows Phone та іншими мобільними операційними системами. Android домінує на ринку з часткою 82.8%; OS - 13.9%; Windows Phone - 2.6% та інші - 0.7%. Тобто, є істотна відмінність між Android та iOS. Таким чином, беручи до уваги цю статистику, здебільшого, UX дизайнери повинні адаптувати всі компоненти для дизайну операційної системи Android.

Високофункціональна навігація

Люди звикли до навігації на настільних комп’ютерах, так як вони вже впродовж тривалого часу використовували саме її. З цієї причини, старайтесь планувати та створювати дизайн для мобільних пристроїв таким чином, щоб це нагадувало навігацію веб-сайту на звичайному комп’ютері. Правила, що стосуються навігації на смартфонах є подібними до правил загального веб-дизайну. Відмінний UX дизайн є простим, чітким та скромним; вміщає зображення високої якості, має чудові пошукові характеристики та кнопки, які спонукають користувачів до дії. UX дизайн для мобільних пристроїв повинен наслідувати усі ці параметри веб-дизайну для настільних комп’ютерів.

Уникайте надмірного

Перш за все, пам’ятайте, що ваш веб-сайт повинен бути якомога чіткішим, без непотрібних зображень, зайвих кнопок і меню. Як ми вже згадували, екран смартфону набагато менший, тому не перенавайтажуйте сторінку зображеннями та зробіть ваш дизайн максимально простим.

Закінчення

Загалом, кожен зазначений пункт є досить вагомим, і тому якщо ви випустите з поля зору хоча б деякі з них, ви можете втратити ваших клієнтів чи відвідувачів. Давайте підсумуємо ключові чинники: значні відмінності між дизайном для мобільних пристроїв та звичайних комп’ютерів, визначення потреб користувача, вибір найпопулярнішої мобільної операційної системи, забезпечення плавної навігації та уникнення надлишкових речей. Тепер, коли ви знаєте основи UX дизайну для мобільних пристроїв, приступайте до роботи!

Голосів: 1 Рейтинг: 5

Також по темі

1

Сьогодні у нашому високорозвиненому та винахідливому суспільстві, такі терміни як UI (User Interface) дизайнер та UX (User Experience) дизайнер використовуться набагато частіше, ніж коли-небудь...

2

Міфи UX дизайну Зараз у тренді говорити про UX дизайн. Хоч насправді не так багато людей мають уявлення, хто такий користувач і яким є його досвід, сотні намагаються докласти свої п’ять копійок до...

3

Якщо ви вже чули про Ітана Маркотта і респонсивний дизайн, ви прийшли за адресою. Якщо ж ні ...

4

Бути веб дизайнером не означає ущерть наповнити свій веб сайт різноманітними витівками та «фішками». Хороший UI дизайнер не має на меті похизуватися своїми мистецькими здібностями чи приголомшити...

5

Технології змінюються так швидко, що застарілі веб-тренди швидко відживають своє. Великі картинки, адаптивний дизайн, анімація і клікабельні сторінки – що з цього залишатиметься популярним цього...

Subscribe to our blog updates