Тестування кросбраузерності та кросплатформенності за допомогою BrowserStack

09.09.2015
Тестування кросбраузерності та кросплатформенності за допомогою BrowserStack
Автор:

Кожна команда під час розробки стикається з необхідністю підтримки високого рівня якості свого продукту. Незважаючи на значну часозатратність, забезпечення якості продукту є невід’ємною складовою його успіху в майбутньому.

Кросбраузерність та кросплатформенність

Важливими складовими якості веб-продукту є його кросбраузерність та кросплатформенність. Тестування того, як сторінки вашого продукту відображаються на різних десктопних браузерах та мобільних платформах, часто є не менш важливим, ніж функціональне тестування чи інші види тестування.

Чому тестування сумісності таке важливе?

“Картинка” — це перше, що бачить користувач, і мало хто залишиться на сторінці, якщо через особливості конкретного браузера структура сторінки відображається неправильно. І ось користувач просто залишає сторінку, суто через естетичний аспект, незважаючи на високий рівень якості функціоналу, продуктивності і цікавий контент. А насправді верстка сайту можливо і була зроблена на висоті, просто не протестована в Internet Explorer, або при розширенні 1366х768.

Аналогічна ситуація із відображенням сайту на мобільних пристроях. Відсоток користувачів інтернету з мобільних пристроїв щороку експоненційно зростає. Тестування сторінок з адаптивним дизайном часто ще важливіше, ніж тестування кросбраузерності на десктопних пристроях. Часто саме адаптивний дизайн приховує в собі багато артефактів, до того ж і різноманіття мобільних пристроїв є неспівставним з різноманіттям десктопних, що також ускладнює процес тестування. В такий момент ми стикаємся із запитанням: “Як організувати тестування кросбраузерності та кросплатформенності в процесі створення веб-продуктів?”.

Як зазвичай організовується тестування кросбраузерності та кросплатформенності?

Зазвичай організація тестування кросбраузерності та кросплатформеності відбувається наступними способами, або поєднанням декількох з нижченаведених способів:

  • Тестування на фізичних пристроях. Цей спосіб може бути не завжди зручним, оскільки постійно доводиться працювати на новій машині, для якої може не існувати звичного програмного забезпечення, необхідного в процесі тестування. Тестування на фізичних пристроях є найбільш дорогим, вартість окремих мобільних пристроїв є досить високою, регулярно з’являються нові моделі, в окремого замовника може з’явитися бажання протестувати на чомусь “незвичайному”. До переваг даного способу варто віднести те, що він забезпечує найбільш точні результати тестування.
  • Самостійна емуляція необхідних пристроїв. Цей спосіб є значно дешевшим за попередній, оскільки витрачаються тільки людино-години для емуляції необхідних платформ. Компанії не потрібно буде регулярно купувати нові пристрої чи відводити окрему кімнату під них. Недоліками даного способу є те, що ми перевіряємо все ж на емуляторах, а не на фізичних машинах і тому іноді результат тестування може бути невалідним. Також у разі виходу нової версії доведеться заново її встановлювати та налаштовувати.
  • Третій спосіб — це використання онлайн-сервісів, що надають доступ до фізичних пристроїв чи емуляторів необхідних нам платформ. Цей спосіб максимально нівелює недоліки обох попередніх і його беззаперечними перевагами є простота, дешевизна та зручність.

Тестування за допомогою BrowserStack

В нинішній час набирає популярності тестування кросбраузерності та кросплатформенності саме за допомогою онлайн-сервісів, таких як Saucelabs і BrowserStack. Останній розглянемо детальніше. Ключовими перевагами сервісу BrowserStack є простота, зручність, швидкість роботи, можливість тестування на справжніх платформах. Для початку тестування вам нічого не потрібно встановлювати чи довго налаштовувати. Для підвищення зручності, а також тестування локально розгорнутих сайтів є можливість встановити плагін для браузера. Для Live тестування, крім останніх та застарілих версій браузерів, доступні також і пререлізні версії браузерів IE, Mozilla Firefox, Google Chrome та Opera.

Більш детально про переваги тестування у BrowserStack:

  • BrowserStack надає можливість віддаленого тестування на фізичних пристроях;
  • знімки екрану, які ви зробили — вже на вашому робочому десктопі, де ви маєте можливість виділити за допомогою улюбленого інструмента проблемні місця і продовжити тестування, без необхідності копіювання/пересилання скріншотів з планшета чи телефона на робочий десктоп, крім того, існує можливість робити, редагувати і обмінюватися скріншотами в самому BrowserStack в межах попередньо створеної команди;
  • швидкий перехід від однієї тестової платформи до іншої;
  • швидкість тестування в різних розширеннях. BrowserStack має як перелік розширень на вибір, так і можливість тестування респонсивності дизайну шляхом ручної зміни розміру вікна;
  • всі браузери вже зі встановленими інструментами розробника, що значно спрощує процес тестування і не змушує вас витрачати свій час на налаштування тестового середовища.

Інші переваги тестування в BrowserStack

Слід згадати також про можливість BrowserStack робити скріншоти всієї сторінки, а не тільки її видимої частини, як на мобільних, так і на десктопних платформах. Даний функціонал значно прискорює тестування адаптивного дизайну веб-сторінок.

Сервіс підтримує функцію автоматизованого тестування за допомогою Selenium чи JavaScript автоматизованих тестів, а також використання популярних інструментів безперервної інтеграції, таких як Jenkins та Travis, що значно розширює можливості його використання.

В цілому даний інструмент необхідний як тестувальникам, так і девелоперам, оскільки робить роботу простішою, зручнішою і економить час.

На даний момент кожен бажаючий може отримати безкоштовний доступ на 30 хвилин ручного кросбраузерного тестування. Тому якщо ви ще не користуєтеся даним інструментом, але маєте бажання спробувати, то у вас є чудова можливість це зробити.

Голосів: 8 Рейтинг: 5

Також по темі

1

Як забезпечити себе стабільною автоматизованою системою тестування на базі Jenkins i Selenium.

Subscribe to our blog updates