Модуль User Personas у Drupal 8: новий погляд на ролі та дозволи

21.04.2017
Модуль User Personas у Drupal 8: новий погляд на ролі та дозволи
Автор:

Drupal 8 обіцяв зробити процес керуванням сайтом по-справжньому легким, і обіцянку свою виконує! Дійсно, він має дуже багато корисних модулів на кшталт Inline Entity Form для роботи з сутностями, Group для керування груповими дозволами, Rules і Workbench Moderation для оптимізації робочих процесів, Webform для побудови онлайн-форм і безліч інших. Сьогодні ми поговоримо про один із них, яких приводить керування ролями та дозволами в ідеальний порядок. Йдеться про модуль User Personas у Drupal 8, який зараз знаходиться в активній розробці.

Модуль User Personas у Drupal 8 та його суть

Кожен з нас в життя має багато «ролей», які можуть змінюватися з часом. Однак, ми перш за все — особистості, і ми є унікальними. І хоча реальне життя і Drupal-сайти — різні речі, це трохи нагадує філософію модуля User Personas module у Drupal 8.

У Drupal є ролі користувачів, які визначають, хто що може робити на сайті. Практика показує, що найбільш розповсюджені ролі на Drupal-сайтах, які присвоюються будь-кому в команді, — це Content Administrator і Content Editor (рідко трапляються інші). Різниця полягає в наявності чи відсутності галочок до відповідних дозволів, які повинні дублюватися для кожної ролі.

Автор модуля User Personas в Drupal 8, Гейб Салліс, вирішив вийти за межі цього підходу. Тож його інноваційний модуль передбачає створення так званих User Personas (користувацьких персон), які будуть стояти вище за ролі.

Для чого це потрібно? Це дозволяє створювати більш точні описи обов’язків, що відповідають унікальним посадам усіх людей в команді. Крім того, це позбавляє мороки з дублюванням дозволів та підвищує безпеку. Давайте дізнаємося більше деталей.

Користувацькі персони: що це таке і що вони роблять

Отже, користувацькі персони знаходяться на рівень вище за ролі — це, по суті, набори ролей. Кожна роль, у свою чергу, має набір власних дозволів.

Ви можете створювати персони і надавати їм конкретні ролі. Персони можуть відноситись до окремих людей або до груп людей. Крім того, різні персони можуть мати спільні ролі.

Більше точності завдяки сприйняттю ролей як обов’язків

Один з найважливіших моментів в «ідеології» користувацьких персон — це те, що потрібно припинити ставитись до ролей як до професій і почати ставитись до них як до обов’язків. Ролі повинні описувати не те, ким люди є, а те, що вони роблять, тобто вони повинні бути більш конкретними і вузькоспеціалізованими.

Давайте уявимо таку персону, як “Reader”. Що їй потрібно довірити робити? Логічно, що ці люди повинні мати можливість читати і, ймовірно, коментувати контент. Тож варто дати їм ролі “Viewer” та “Commentator”, які, в свою чергу, будуть включати в себе такі дозволи, к перегляд коментарів, редагування власних коментарів і публікацію власних коментарів. Дуже «чистий» підхід! Саме такий приклад надав Гейб Салліс у статті про модуль User Personas (який він продовжив описувати в новій версії статті). Він також запропонував інший корисний модуль для автоматичного розподілу ролей між новими користувачами, який називається Auto Assign Role.

Кінець нескінченним чекбоксам з дозволами!

Працюючи з традиційними Drupal-ролями, адміністратор сайту стикається з кропіткою задачею щодо керуванням дозволами, які повинні дублюватися знову і знову. Через це виникають ризики в плані безпеки, баги важче знаходити, а помилки, пов’язані з людським фактором, стають більш імовірними.

Модуль User Personas для Drupal 8 вирішує цю проблему і позбавляє вас необхідності працювати з нескінченними дублікатами дозволів. Дозволи просто будуть спільними для ролей.

Не пробуйте це на живому сайті ;)

User Personas не втручаються в роботу сайту: коли набір ролей призначається сутності користувача, все інше може працювати як завжди. Однак, є рекомендація не встановлювати персони на живому сайті, оскільки поточні ролі користувачів обнуляються, тож до цього потрібно підходити з обережністю.

Ось так працює модуль User Personas у Drupal 8. Справді, користувацькі персони — унікальні, як і ваш Drupal-сайт! Все, що ви забажаєте, може бути втілено на ньому, без обмежень і винятків. Тож звертайтеся до нас, якщо вас цікавить допомога у налаштуванні певних модулів, або створення унікальних модулів під потреби сайту. Ну і, звісно, ви можете отримати класний сайт на Drupal 8 або мігрувати ваш наявний сайт на «велику вісімку». Обговоримо це просто зараз! ;)

Голосів: 1 Рейтинг: 5

Також по темі

1

Drupal-спільнота тепер двічі на рік готує «великі подарунки в маленьких пакунках». Це — так звані «мінорні версії» Drupal, і найсвіжіша з них,...

2

Drupal 8 стає все більш популярним з часу виходу його нової версії. Раніше ми згадували про модулі, які можуть оптимізувати ваш сайт (...

3

Мабуть, перше місце серед сервісів веб-аналітики по праву належить Google Analytics, якому зараз надає перевагу більшість інтернет-користувачів. Цей багатофункціональний інструмент дозволяє...

4

Наша традиція дарувати вам короткі огляди модулів місяця продовжується сьогоднішньою статею. Раніше ми пропонували вам...

5

Які модулі варто встановити та які кроки здійснити, аби використовувати найкращі SEO-практики з Drupal’ом — саме такі рекомендації надає вам модуль SEO Checklist. Він робить це у один з...

Subscribe to our blog updates