Чому варто оновитись до Drupal 8.7.7: маленький реліз із великим секретом!

25.09.2019
Чому варто оновитись до Drupal 8.7.7: маленький реліз із великим секретом!
Автор:

Drupal-світ із нетерпінням очікує на дев’ятий реліз Drupal’а. Він продовжить обраний Drupal’ом шлях — з принципом “API-first”, використанням найновіших бібліотек, зручним створенням контенту, і так далі.

Реліз Drupal 9 заплановано на 3 червня 2020 року. А нещодавно випущена версія Drupal 8.7.7 робить сайти значно ближчими до нього.

Ця версія стала по-справжньому особливою. У блозі ми розкажемо, чому оновитись до Drupal 8.7.7 — означає зробити важливий крок на шляху вашого сайту до Drupal 9.

Що нового в Drupal 8.7.7: великий сюрприз у скромній обгортці

Drupal 8.7.7 вийшов 4 вересня. Хоча його офіційно називають не просто мінорним, а патч-релізом, він містить надзвичайно важливе оновлення. У ньому представлена нова система контролю версій ядра, яка допоможе сайтам бути більш підготовленими до Drupal 9.

Нова система контролю версій ядра в Drupal 8.7.7

Новий ключ для контролю версій ядра створений для того, щоб розробники модулів і тем могли маркувати сумісність своїх проектів із версіями Drupal-ядра одночасно. Наприклад, це може бути сумісність із D8 і D9. Зі старим ключем “core: 8.x” це було неможливо.

Контрибутор Drupal-ядра Gábor Hojtsy описав новинку в своєму блозі. Він підкреслив, що 8.7.7 — це перший реліз, який підтримує сумісність модулів з кількома мажорними версіями ядра.

Gábor Hojtsy's  quote about Drupal 8.7.7

Ключ core_version_requirement потрібно додавати до файлу info.yml модуля або теми. Наприклад:

name: My Module Name

type: module

core_version_requirement: ^8 || ^9

Новий ключ також дозволяє позначати сумісність із мінорними і патч-релізами (наприклад, ^8.7, ^8.8, ^8.7.7, ^8.8.0, ^8.7.23 і так далі). «Така точність ніколи раніше не була можлива!», — пише Gábor Hojtsy.

Що ж буде зі старим ключем “core: 8.x”?

  • Старий ключ досі існує для версій, старіших за 8.7.7. Вони не підтримують новий ключ core_version_requirement. Тож розробникам потрібно буде вписувати обидва типи ключів, щоб їхній код працював як зі старішими, так і з новішими версіями ядра.
  • Якщо не планується робота модуля з версіями, старішими за 8.7.7, можна повністю перейти на використання нового ключа.

Більше технічних деталей про новий core requirement key можна прочитати в оголошенні drupal.org. Але чому забезпечення сумісності з Drupal 9 таке важливе, і як саме рішенняя оновитись до D8.7.7 допоможе майбутньому вашого сайту? Відповідь — далі.

Оновлення до Drupal 8.7.7 — це частина легкого апгрейду до Drupal 9

Тема сумісності з Drupal 9 для модулів і тем така актуальна, бо у багатьох сайтів є реальний шанс зустріти появу Drupal 9 у повній готовності в перший же день його релізу.

Справа в тому, що D9 будується на основі D8, але без застарілого коду і з використанням найновіших версій бібліотек. Сайти, що почищені від застарілого коду і регулярно оновлюються, будуть одразу сумісні з «дев’яткою».

Тож якщо ви зараз оновитесь до Drupal 8.7.7, ви будете ближчими до D9, ніж будь-коли раніше. Завдяки використанню нової системи контролю версій, ваші модулі і теми будуть готові «перестрибнути» на дев’яту версію Drupal’а, щойно вона з’явиться.

Оновлюйтесь до Drupal 8.7.7 і готуйтесь до Drupal 9 з нами

Тепер ви знаєте, що нового в Drupal 8.7.7 і чому це важливо. Наша Drupal-команда допоможе вам із легкістю підготуватися до Drupal 9:

  • оновить ваш сайт до Drupal 8.7.7 просто зараз
  • оновить модулі і теми вашого сайту
  • знайде і виправить застарілий код
  • застосує нову систему контролю версій
  • регулярно оновлюватиме ваш сайт при виході наступних версій, щоб забезпечити повну готовність до Drupal 9

Майбутнє виглядає дуже оптимістично для сайтів, що дотримуються найновіших рекомендацій. Нехай ваш буде серед них!

Голосів: 1 Рейтинг: 5

Також по темі

1

Зробимо невеликий огляд того, як будуються профілі користувачів у Drupal 8. Почнемо з основ і перейдемо до цікавих можливостей з модулями Media Library і Layout Builder.

2

Якщо ви хочете, щоб відвідувачі осіли на вашому сайті і зареєструвалися, вам обов'язково потрібен спеціальний інструмент, щоб полегшити і прискорити процес реєстрації та входу. На щастя, у Drupal...

3

Систематизувати процеси модерації контенту — необхідність для багатьох сайтів. З Drupal 8 цього легко досягти. Тож запрошуємо поглянути, як налаштовуються процеси модерації контенту в Drupal...

4

Приємно, коли речі, що раніше здавались фантастикою, стають поширеними веб-практиками. Яскравий приклад цього — штучний інтелект. А як щодо Drupal-сайтів — чи готові вони до цього тренду?...

5

Одна з новинок Друпала змусить прихильників підходу “API-first” просто затамувати подих. Адже серед надходжень вчорашнього релізу 8.7.0 — модуль JSON:API у складі Drupal! Тепер він — частина...

Subscribe to our blog updates