ТОП Drupal модулів для Views

24.02.2015
ТОП Drupal модулів для Views
Автор:

Drupal без Views уявити неможливо. Цей модуль з’являється на “чистому” Друпалі одним з перших, і в процесі розробки сайту обростає додатковими модулями, які так чи інакше впливають на роботу в’юшок, додають нові можливості для формування, фільтрації, виводу вмісту.

Тут наведено лише короткий огляд модулів, які можна використовувати у поєднанні з Views, а не інструкції з установки чи налаштування. Тож якщо вас що-небудь зацікавить — заходьте на відповідну сторінку на drupal.org, читайте readme. Сподіваюсь, ця стаття стане комусь у нагоді.

 • 1. Views bulk operations

Views bulk operations (скорочено VBO) — дозволяє здійснювати різні масові операції з контентом (змінити автора, publish/unpublish, видалити). Досить зручна річ. Щоб її використовувати, потрібно у в’юшці додати поле типу Bulk operations і вибрати, які дії можна здійснити з контентом.
Views bulk operations

 • 2. Views UI: Edit basic settings

Навряд чи модуль Views UI: Edit basic settings пригодиться для власних сайтів, але він дуже корисний у випадках, коли клієнт хоче сам редагувати свій сайт, не залучаючи розробника. Цей модуль дозволяє редагувати кількість матеріалів на сторінці, порожній текст, хедер, футер. Права на користування цими можливостями задаються адміністротором, тому ви можете задати права лише на ті можливості, які точно не зможуть зашкодити сайту. До речі, модуль сумісний з Wysiwyg, тож клієнту буде зручно редагувати сайт.
Views UI: Edit basic settings

 • 3. Better exposed filters

Better exposed filters дає можливість зробити форми фільтрів більш зручними для користувача. Звичайні селект-лісти можна замінити радіокнопками або чекбоксами, можна вибрати все, або відмінити вибір. Додається можливість автозастосування фільтра без зайвих кнопок. Для фільтрів типу “Більше, ніж Х”, “Від X до Y” можна застосовувати jQuery slider.

 • 4. Views global filter

Views global filter дозволяє створювати глобальні фільтри і застосовувати їх у всіх потрібних в’юшках, на тій самій сторінці або на інших сторінках. Таким чином можна запропонувати юзеру зробити вибір на домашній сторінці (наприклад, країну його походження), а на всіх інших сторінках показувати контент у відповідності до вибору.

 • 5. Views autocomplete filters

Views autocomplete filters. Якщо у в’юшці використовуються фільтри з текстовими полями, цей модуль може пригодитися. Модуль додає автопошук до таких полів за першими буквами, шукає відповідні поля і виводить знайдені результати списком під полем. Додається звичайним чекбоксом у формі редагування поля в’юшки.
Views autocomplete filters

 • 6. Views infinite scroll

Views infinite scroll — модуль, який дає альтернативний варіант стандартного пейджера для в’юшки. При прокрутці сторінки автоматично підвантажується нова порція вмісту. Щоправда, цей модуль має свій недолік: якщо ми хочемо прокрутити сторінку одразу до низу, нам доведеться чекати поки підвантажиться весь вміст. А ще він відмовляється працювати при ввімкненій опції “Use ajax”.

Назва говорить сама за себе. Модуль додає свій формат виводу в’юшки. В’юшка показує один елемент повністю, а інші “закриває”. Можна використовувати там, де необов’язково бачити одночасно всі елементи в’юшки, а достатньо тільки їхніх назв або картинок. Гнучко налаштовується, можна показувати елементи при натискання на тайтли, або при наведенні курсора. Виглядає доволі прикольно :)
Views accordion

 • 8. Views ticker

Views ticker дозволяє виводити поля, чи цілі елементи в’юшки різними цікавими способами: біжучий рядок або слайдер, який сам прокручує в’юшку. Модуль додає свій формат виводу в’юшки. Є різні способи: затемнення, вертикальна або горизонтальна прокрутка, рухомий рядок або BBC-style. Виглядає динамічно.
Views ticker  Views ticker

 • 9. Views slideshow

Views slideshow дозволяє створювати слайдшоу будь-якого контенту (не тільки зображень), який може відображатися у в’юшках. Має багато налаштувань, працює з jQuery. До цього модуля є ще низка модулів, які дають додаткові варіанти налаштування слайдшоу.
Views slideshow

 • 10. Views megarow

Модуль Views megarow дозволяє відображати контент між елементами в’юшки через посилання в окремому полі. Так можна показати прев’ю ноди або форму. Це виглядатиме як додатковий рядок таблиці з відповідним вмістом.

 • 11. Views tooltip

Views tooltip додає формат виводу поля у вигляді tooltip-а при наведенні курсора. Його зручно використовувати, коли потрібно, щоб поля займали менше місця. Таким чином можна вмістити в’юшку з багатьма полями в невеликий div. Такий tooltip є окремим полем, в якому задається текст, який завжди видно, і текст, який видно лише при наведенні (у такому вигляді можна виводити навіть поля в’юшки).
Views tooltip

 • 12. Views fluid grid

Views fluid grid виводить елементи в’юшки гарною сіткою, яку можна налаштовувати і вирівнювати. Додається як новий формат виводу в’юшки. Виглядає гарно, хоча, звичайно, це можна зробити і в css.
Views fluid grid

 • 13. Views horizontal slider

Views horizontal slider. Як видно з назви, це горизонтальний слайдер (приклад: http://drupal-demo.artwaves.de/). Текст виводить не дуже, а от картинки ховаються одна за одною, що виглядає дуже живо. І, звичайно, можна все налаштувати і добитися ще кращого результату.
Views horizontal slider

 • 14. Draggableviews

Draggableviews дозволяє створювати в’юшки типу таблиці, в якій елементи сортуються методом drag’n’drop. Їх можна пересувати, міняти місцями і зберігати зміни на сторінці перегляду.

 • 15. Date

Модуль Date додає тип поля “дата”. Це дуже корисно для в’юшок, бо за такими полями зручно сортувати елементи. Можна також створювати фільтри, які б, наприклад, відділяли події, що відбулися від тих, які ще мають відбутися.

 • 16. Calendar

Calendar дозволяє створювати в’юшки типу календар і розміщувати у них елементи за датою. Наприклад, класичний помісячний календар, в якому події розміщуються у комірках відповідного дня. Також можна створити календар тижнів чи років. Одна подія, яка відбувається протягом більше, ніж одного дня, може бути “розтягнута” у календарі на декілька днів. Якщо в один день відбувається багато подій, можна переключитися на календар для днів. Загалом дуже зручна річ.
Views calendar

 • 17. Calendar tooltips

Модуль Calendar tooltips дозволяє додавати до календаря tooltip-и, щоб при наведенні курсора виводились, наприклад, поля в’юшки. Це особливо корисно у міні-календарях, де комірки маленькі і не хочеться їх захаращувати текстом.
Calendar tooltip

 • 18. Internationalization views

Internationalization views — модуль для перекладу в’юшок. Модуль ще розробляється, тому не всі елементи поки можуть бути перекладені. Додає до в’юшки поля з позначкою (translated) для того, щоб перекладалися поля і щоб фільтри правильно виводили контент на різних мовах. Корисний модуль для роботи на мультимовних сайтах.

 • 19. Views datasource

Views datasource — набір плагінів для Views, який дозволяє виводити дані в одному з чотирьох форматів: XML (Raw XML, OPML, Atom); JSON (Simile/Exhibit JSON, Canonical JSON, JSONP/JSON in script); RDF (FOAF, SIOC, DOAP); XHTML (hCard, hCalendar, Geo).
Views datasource

 • 20. Views periodic execution

Views periodic execution — модуль, який керує періодичним виконанням в’юшки. Сам по собі він навряд чи знадобиться, поки інші модулі його не “попросять”.

 • 21. Views facebook like

Views facebook like — невеликий простенький модуль, який виводить кількість лайків у Фейсбук. Якщо додати у в’юшку відповідне поле, то можна, наприклад, сортувати контент за кількістю лайків. Звичайно, для цього повинна бути працювати інтеграція із Фейсбуком Facebook social plugin integration.

 • 22. Views excel export

Views excel export дозволяє експортувати в’юшку в Excel (xls-формат).

 • 23. Views fieldsets

Views fieldsets створює набори полів (fieldsets) у в’юшці, щоб групувати у неї поля. Має багато різних налаштувань, наприклад, можна цілі елементи в’юшки, або окремі поля виводити випадаючим блоком при кліку на назві. Легкий і зручний у користуванні. Варто додати нове поле типу Fieldset, і потрібні поля розмістити “на другому рівні”, замість назви fieldset-а можна використовувати title елемента в’юшки.
Views fieldsets   Views fieldset

 • 24. Views galleriffic

Views galleriffic — це інтеграція у views jQuery плагіна Galleriffic. Він дозволяє робити галереї із в’юшок з картинками. Цей модуль дуже гнучкий.
Views galleriffic
Ці модулі допоможуть розробникам краще взаємодіяти з в'юшками і налаштовувати їх відповідно до конкретних потреб. 

Якщо в нашому списку не знайшли якийсь крутий модуль, додайте його в коментар до цієї статті! Ми обов'язково їх всі переглянемо і найкращі включимо у наступні списки ;)

3 votes, Рейтинг: 3.7

Також по темі

1

Ми обожнюємо Drupal і вітаємо улюблену технологію з Днем Святого Валентина!

2

Модуль Drupal, який дає змогу створювати та налаштовувати за бажанням події rules для node.js.

3

Ви вважаєте систему обміну повідомленнями ВКонтакті зручною? Тепер такий функціонал можна запровадити на вашому сайті. Створений нами Друпал модуль Private message with node.js. допоможе у цьому...

4

А кого ви звинувачуєте у проблемах з вашим сайтом на Drupal? Кожна система має уразливості, але часто безпека та стабільність сайту залежить лише від розробника.

5

Модуль Migrate дозволяє імпортувати вміст сайту в Drupal із інших джерел. Читайте в нашому блозі, як встановити та налаштувати цей інструмент для коректної роботи.

Subscribe to our blog updates