Топ 10 стартапів, які аутсорсили працівників

14.10.2015
Топ 10 стартапів, які аутсорсили працівників
Автор:

Останні дослідження доводять, що студенти зараз більше бажають починати свої стартапи, ніж працювати на Гугл чи Фейсбук - великі компанії не завжди надають широкі можливості. Однак якщо ти, для прикладу, історик, який має ідею крутого ІТ-проекту, як тобі почати свій бізнес? Забити або вчитися кодити?

Компанії з аутсорсингу у таких випадках - супергерої. Ти здивуєшся, але багато відомих компаній починали з аутсорсингу працівників. Давайте-но пройдемося по їхньому списку.

1. Skype

Ти сьогодні вже дзвонив рідним, друзям чи бізнес-партнерам, які живуть десь далеко? Якщо так, то, скоріше всього, це робилося через Skype. У ньому створено близько 300 мільйонів акаунтів, серед яких 4,9 - використовуються щоденно людьми, які проговорюють десь 3 більйони годин. Вражає? А от у 2003, коли Ніклас Зеннстрем (диплом з фізики і бізнес-адміністрування) і Янус Фріс (кинув школу через роботу) вирішили почати стартап, це звучало як нонсенс. Щоб розробити Скайп, вони найняли естонських програмістів. Вісім років по тому Microsoft купив Skype за $8,5 мільйонів - далі аутсорсити не було сенсу.

2. AppSumo

У 2010 році Ноах Каган, який раніше працював на Facebook, Intel і Mint, представив новий бренд - AppSumo. Метою було розв’язати болючі проблеми стартапів - пошук веб-додатків й інновацій у цифровій дистрибуції. Ноах відчув нішу і вирішив почати проект з доставки найкращого обладнання для різних компаній. Хоч AppSumo і мала справу з софтом, її команда була невелика. Подейкуюють, що початкова вартість стартапу становила щось біля $60 - саме стільки Ноах заплатив бек-енд розробникам.

3. MySQL

У 1994 Майкл Віденіус і Давид Аксмарк почали кодити систему керування реляційними базами даних, яка стало одним із найпопулярніших веб-інструментів для програмістів. Засновниким мали на меті залучити якомога більше команд з усього світу, щоб наростити свою операційну діяльність у різних куточках світу. Переважно такі команди бралися з аутсорсингу. І, між іншим, завдяки цьому стартапу ми маємо змогу аутсорсити Друпалістів - ця CMS-ка без MySQL не працює.

4. Opera

Ви ще пам’ятаєте старенькі жарти про Internet Explorer, Mozilla і Opera? Фактично за кожним брендом стоїть історія. Червона літерка “О” як лого була представлена у 1994, коли виникла норвезька компанія Televerket. Стартап почався з того, що засновники аутсорсили програмістів для розробки браузера. Крок за кроком - і зараз Opera - одна із найпопулярніших WWW-додатків.

5. Basecamp

Basecamp працює у форматі B2B, надаючи клієнтам онлайн-обладнання для усправління проектами. Спочатку компанія займалася веб-дизайном, але у 2005 вирішила перепрофілюватися. Basecamp пропонує вдалі рішення для управління проектами, а коштує він $150 за необмежене місячне використання. Компанія покладалася на аутсорсинг на різних етапах створення свого продукту.

6. Splunk

Великі дані - це вам не жартик, і щоб їх проаналізувати, треба докласти чималих зусиль. Splunk почав продавати софт з 2003. Компанія мала на меті виробляти обладнання для пошуку, моніторингу й аналізу великих даних, які генерувалися машинами. Щоб розширити свій бізнес, компанія аутсорсила талановитих програмерів - і потрапила в яблучко! Тепер вона обслуговує тисячі клієнтів із усього світу.

7. Cloudmunch

Ця компанія інтегрує різні інструменти на кшталт акаунту Github чи сервера Jenkins в одній платформі, щоб спростити життя веб девелоперів. Частково її створили індійські програмісти, яких аутсорсили засновники компанії. Деякі, між іншим, потім були найняті компанією.

8. JPay

Ця компанія, яка належить до приватних виправних установ США, теж починала з того, що аутсорсила людей із Індії, Китаю й Ізраїлю. Переважно ці працівники виконували роботи, пов’язані з інтженерією, апаратним забезпеченням і контролем якості. Своїм ростом JPay багато в чому завдячує працівникам з аутсорсингу. Цей стартап вам точно може сказати, наскільки важливо працювати з віддаленими командами.

9. GitHub

Зараз це - один із найбільш використовуваних сервісів надання репозиторного хостингу, який має тисячі клієнтів по всьому світу. Компанія, заснована у 2008, мала на меті обслуговувати Git-проекти. По суті, проект розпочався з того, що засновники - PJ Хіетт, Кріс Ванстрас і Том Престон-Вернер, які любили Git, не мали змоги ділитися своїм кодом із іншими девелоперами. Вони скинулися на новий проект, а також оплачували роботу віддалених працівників у багатьох країнах світу.

10. Gliffy

Це онлайн-інструмент для створення діаграмів і чартів. Показово, що цей стартап теж аутсорсив працівників для різних етапів свого проекту. Це приклад гарної співпраці між найманими працівниками й аутсорс-компанією.

Як часто пишуть - буде продовження. Адже стартапи виникають, як гриби по дощу. Хто зна, може, ти будеш у списку наступних топових компаній, які аутсорсили працівників. І май на увазі, що в Україні можна замовити крутих Друпал- і Симфоні-програмістів.

Голосів: 1 Рейтинг: 5

Також по темі

1

Без привабливого розташування елементів та хорошої навігаційної структури на сторінці, відвідувачі не зможуть знайти потрібну їм інформацію швидко та безперешкодно. На щастя, ми хочемо розповісти...

2

Якщо ви підприємець або лише збираєтеся заснувати свій бізнес, то створення веб сайту є одним з найкращих шляхів для його розкрутки. Один з ключових моментів цього процесу - знайти веб розробника...

3

Кожен, хто має власні сторінки у Facebook, Gmail, Twitter, LinkedIn або будь-якій іншій соціальній мережі, турбується про їхній захист від небезпек в інтернеті. У цій статті ми пропонуємо вам...

4

За статистикою, люди покидають сайт, який вантажиться довше як 3 секунди. Давайте перевіримо, що показує "спідометр" вашого сайту: він готовий до перегонів за успіх чи...

5

Хочете почати вивчення Symfony? Цей пост від нашого розробника — про те, що таке Symfony2, які завдання він вирішує, для чого взагалі потрібен і що варто знати, щоб вивчати Symfony. Поговоримо і...

Subscribe to our blog updates