Очікуваний час та вартість міграції з Drupal 7 на Drupal 8/9

16.07.2020
Очікуваний час та вартість міграції з Drupal 7 на Drupal 8/9
Автор:

Міграція сайту з Drupal 7 на Drupal 8/9 здатна принести велику користь бізнесу. Численні покращення в Drupal 8 та абсолютно нова архітектура вразили всіх, щойно 8-а версія побачила світ.

З тих часів Drupal 8 продовжував швидко рухатися в бік покращення юзабіліті адмін-панелі, швидкодії, веб-доступності, інтеграції зі сторонніми системами, мультимовності та інших сучасних веб-практик. А потім прибула 9-а версія, ще чистіша, з можливістю моментально оновлюватися з D8, оснащена новими бібліотеками для швидшої роботи сайту і з безліччю амбітних планів на майбутні інновації.

Можливо, ви уже спокусилися ідеєю перейти з Drupal 7 на Drupal 8 або 9, але все-таки вас дещо зупиняє. Ви питаєте себе: скільки часу потрібно та скільки коштує мігрувати з Drupal 7 на Drupal 8/9?

Відповідь на це питання залежить від конкретного сайту, але ми постараємось описати приблизний час і вартість міграції з Drupal 7 на Drupal 8/9.

Підготовка до міграції з Drupal 7 на Drupal 8/9

Міграція завжди дає шанс щось переробити на сайті. Щоб апгрейд приніс максимальну користь, а також щоб команда розробників могла дати точнішу оцінку часу і вартості міграції з Drupal 7 на Drupal 8/9, вам потрібно буде провести невеличку підготовку.

Перегляньте свої бізнес-цілі: які нові пріоритети з'явились та як би ви хотіли, щоб це втілювалось на сайті? І, навпаки, що більше не актуально і має бути видалено? Поговоріть з адміністраторами і контет-редакторами: чого не вистачає, і що можна покращити, аби виконання щоденних задач стало швидшим?

Спираючись на це, розробники проведуть аудит модулів, конфігурації, UX-дизайну і так далі. Щось потрібно буде замінити більш сучасними альтернативами, щось варто почистити і так далі.

Скільки часу потрібно на апгрейд з Drupal 7 на Drupal 8/9?

Найпростіший сайт-візитку без кастомних модулів і лише з декількома контент-типами можна мігрувати за 30 годин. Однак, з тим як зростає складність сайту, розтягується і процес міграції. Для деяких сайтів вона може тривати місяцями. Чим сайт більший, складніший і більш наповнений кастомним функціоналом, тим довше доведеться його мігрувати. Давайте поглянемо, як це працює.

 • Ініціалізація. Основою будь-якої міграції з Drupal 7 на Drupal 8/9 є перенесення конфігурації і контенту на новостворений чистий сайт нової версії. Контент включає в себе блоги, зображення, файли і тому подібні елементи, а до конфігурації відносяться контент-типи, поля, в'юшки і так далі. Розробники аналізують усе це і вирішують щодо особливостей міграції. Вони також готують новий сайт Drupal 8/9, вмикають необхідні модулі, оновлюють поточний сайт Drupal 7 до останньої мінорної версії і так далі.
 • Переписування кастомних модулів. Важливими моментом є те, що кастомна логіка сайту у вигляді кастомних модулів повинна бути переписана під стандарти Drupal 8/9 (об'єктно-орієнтоване програмування, відоме як OOP). Це може забрати велику частину часу міграції.
 • Автоматизований або ручний процес міграції. Завдяки пакету модулів з міграції, є можливість автоматизувати багато стандартних процесів. Однак, у багатьох випадках, знадобиться ручне відтворення елементів (наприклад, в'юшок). Щоб імпортувати дані сайту в різних форматах (XML, CSV, RSS і так далі), розробникам потрібно буде визначити джерело і місце призначення. Деякі проєкти потребують складного мапінгу полів, що впливає на час. Якщо потрібно реорганізувати структуру контенту, час також збільшується.
 • Валідація. Коли міграція даних завершена, розробники акуратно перевіряють, чи немає помилок і чи всі полі заповнені даними правильно. 
 • Запуск сайту. Коли все ретельно перевірено, розробники розгортають ваш новий сайт на Drupal 8 чи 9, щоб він був доступним в інтернеті.

Отже, години міграції зростають, якщо:

 • У вас багато кастомних модулів.
 • У вас багато контент-типів і контенту.
 • Контент-типи потрібно реорганізувати (розбити, поєднати і т.д.)
 • Контент є мультимовним.
 • На сайті є кастомні поля.
 • Є потреба відтворювати вручну багато в'юшок.
 • Вам потрібен редизайн сайту.
 • І так далі.

Варто відзначити, що навіть на складних проєктах час міграції з Drupal 7 на Drupal 8/9 можна скоротити. Для цього просто можна винайняти команду з більшою кількістю розробників.

Скільки коштує апгрейд з Drupal 7 на Drupal 8/9?

Вартість міграції з Drupal 7 на Drupal 8/9 залежатиме від кількості годин і тарифу за годину. Тарифи різні у різних компаній. InternetDevels, разом з нашою службою підтримки сайтів Drudesk, що спеціалізується на міграціях, пропонують тариф у середньому в $30 за годину.

Отже, найпростіший сайт-візитка, який мігруватиметьсяз Drupal 7 на Drupal 8 або 9 до 30 годин, буде коштувати від $900. Звучить заманливо, чи не так?

Оновлюйтесь з Drupal 7 до Drupal 8 or 9!

Покажіть сайт нашим екпертам з Drupal-міграції, і вони назвуть вам більш точний час та вартість міграції з Drupal 7 на Drupal 8/9. Наш принцип високої ефективності дозволить заощадити багато годин та коштів. А є дещо абсолютно безкоштовне — наша консультація та увага!

Голосів: 1 Рейтинг: 5

Також по темі

1

Підтримка сайтів для Internet Explorer ще має сенс? 

Це є основне питання, на яке сьогодні відповість команда з веб-розробки...

2

Сьогодні ми поділимося інформацією про те, що таке перенаправлення URL-ів, в яких ситуаціях воно буває потрібне, як воно може вам допомогти, а також як перенаправити URL на Drupal-сайті за...

3

Серед технік, що підвищують залучення читачів до блогу, є сповіщення про появу нових постів. Давайте розглянемо, як налаштувати сповіщення про новий контент на Drupal-сайті.

4

Сьогодні розглянемо ближче одну з практик для підвищення безпеки сайтів, яка не надто часто описується, — обмеження часу сесії користувача на сайті. Давайте поглянемо, як це забезпечує Drupal-...

5

Усі чекають на гарні новини, і у нас для вас є саме такі. Drupal-розробка в часи Covid-19 продовжується — суворі кризи навіть часто відкривають нові перспективи! Далі у статті дізнайтесь,...

Subscribe to our blog updates