Контракт Time and Material для Розробки Програмного Забезпечення

05.12.2018
Контракт Time and Material для Розробки Програмного Забезпечення
Автор:

Якщо ви наймаєте команду розробників програмного забезпечення, варто знати всі деталі моделей оплати. Існує два основних способи або моделей оплати, які можуть бути встановлені між сторонами на основі виконуваних ІТ-послуг:

 • Фіксована ціна
 • Контракт Time and Material (погодинна оплата праці)

Вибір відповідного контракту в кінцевому рахунку залежить від розміру та складності вашого проекту. Є багато нюансів для розгляду при визначенні підходящої моделі оплати.

Ознайомтеся з більш детальною інформацією про контракт Time and Material та його користь для вашого бізнесу.

Принцип контракту Time and Material 

Контракт Time and Material (погодинна оплата праці) означає, що ви платите за результат. Оплата залежить від часу, витраченого на розробку конкретних завдань. Залежно від запитів клієнта, оплата здійснюється після кожного етапу процесу розробки. На відміну від моделі "Фіксована ціна", команда розробників не обмежується жорсткими бюджетами та строками роботи у ціновій моделі погодинної оплати. Це створює можливість презентувати клієнтам найбільш успішні та ефективні рішення.

Чому слід обрати контракт Time and Material для ІТ-послуг?

Контракт Time and Material легко поєднується з Agile підходами, наприклад, з Scrum. Розподіл робочого навантаження та завдань на окремі частини, що називаються спринтами, сприяє більшій ефективності. Кожен спринт оцінюється окремо (в годинах). Такі оцінки узгоджуються із замовником. Після завершення завдання замовник платить за роботу, і розробники починають працювати над наступним спринтом. Процес передбачає наступні етапи:

 • Клієнт описує свої побажання компанії-розробнику програмного забезпечення.
 • Аналіз та оцінка навантаження виконуються ІТ-командою.
 • Розробка та інші деталі обговорюються з девелоперами та менеджерами.
 • Пропозиція щодо співпраці за контрактом Time and Material.
 • Обидві сторони домовляються про остаточну угоду.
 • Виконується ефективне рішення задачі.

Зверніть увагу, що в моделі Time & Material оцінка навантаження та терміну виконання проекту є приблизною. Більш важливою є якість кінцевого результату.

Коли використовувати контракт Time and Material?

Контракт Time and Material зазвичай використовується, коли остаточні вимоги, а, отже, і ціна не можуть бути визначені або вони можуть змінюватися в процесі розробки. Ця цінова модель підійде для довгострокових проектів, що передбачають великий обсяг робіт.

Переваги контракту Time and Material

 • Гнучкість

З ціновою моделлю погодинної оплати праці клієнт може змінити робоче навантаження, переглянути матеріали та дизайн або навіть змінити робочий план в ході реалізації проекту. Це допомагає йти в ногу з постійно мінливими бізнес обставинами. Немає необхідності переглядати контракт.

 • Зворотній зв'язок та контроль процесу

Контракт Time and Material дозволяє вам стежити за процесом роботи, а також контролювати результат кожного етапу розробки та надавати відгук. Взаємодія з командою розробників підвищує якість роботи і дозволяє клієнту отримати те, що він потребує. Клієнт має доступ до будь-якої інформації та завжди знає про прогрес розробки.

 • Тестування

Група розробників може створити мінімальнo життєздатний продукт  (MVP) за вашим запитом. Наприклад, ви можете здійснити реліз тестової версії продукту. Реакція цільової аудиторії дозволить зрозуміти й визначити функції, які потрібно покращити. Такий підхід призводить до кращої продуктивності в майбутньому.

 • Швидкий старт

Оскільки немає необхідності узгоджувати кінцевий результат та всі деталі проекту, розробники можуть негайно розпочати кодування.

 • Ефективність

Контракт Time and Material легко поєднується з сучасними agile методологіями, наприклад, Scrum.

Недоліки контракту Time and Material

 • Невизначений бюджет

Зазвичай неможливо заздалегідь оцінити бюджет, оскільки він змінюється в процесі розробки.

 • Невизначений дедлайн

У процесі розробки план проекту постійно змінюється. Зазвичай немає остаточного плану, оскільки навантаження ділиться на менші етапи, а наступні спринти створюються на основі попередніх. Тому складно прогнозувати час повної реалізації проекту.

 • Адміністративний нагляд

У ціновій моделі погодинної оплати праці вам доведеться багато часу спілкуватися з провайдером, щоб керувати процесом розробки. Не кожен клієнт може підтримувати зв'язок з командою, особливо якщо їх розділяють різні часові пояси.

І на завершення

Цінова модель Time and Material — це рішення для довгострокових проектів без чітко встановлених запитів. Цей контракт орієнтований на досягнення високоякісного продукту. Завдяки своїй гнучкості, тісному спілкуванню між провайдером та клієнтом та готовності йти в ногу з останніми змінами, досягнення мети є простим. Однак розгляньте всі переваги та недоліки контракту Time and Material перед прийняттям остаточного рішення.

Будь ласка, зв'яжіться з нами щодо вибору підходящої цінової моделі для розробки програмного забезпечння. Якщо ви не впевнені, яка цінова модель найкраще підійде вам, ми можемо надати вам цілодобову допомогу та рекомендації щодо вашого проекту.

Голосів: 1 Рейтинг: 5

Також по темі

1

За процесом веб-розробки лежить велика робота всієї команди, яка також повинна бути добре організованою та професійною. Іноді несподівані зміни відбуваються посеред проекту. Якщо вони стають...

2

Суперпопулярний «сіквел» про використання методології Agile у великих компаніях добігає завершальної серії. Ми вже дізналися, як його практикують в...

4

Тож зараз ми розповімо, як отримати мінімальні ризики за допомогою мінімально життєздатного продукту, що є чудовим рішенням для стартапів.

5

Будучи компанією з веб-розробки, ми працюємо з веб-проектами щодня і можемо багато про це розповісти. Хочемо розвіяти...

Subscribe to our blog updates