Fixed price контракт: переваги та недоліки

07.11.2017
Fixed price contract: pros and cons
Автор:

Якщо ви ніколи не зверталися до спеціалістів з веб-розробки, але збираєтеся, то ймовірно, вам буде цікаво і корисно дізнатися про таку співпрацю докладніше. Ми продовжуємо знайомити вас з тим, як ми управляємо веб-проектами. Оскільки кожен клієнт завжди турбується про свій бюджет, а також час, що витратиться, тому ми вирішили розповісти більше про можливі цінові моделі, які ми використовуємо у своїй практиці.

Існує три основні цінові моделі:

  • fixed price (фіксована ціна),
  • time and material (погодинна оплата робіт),
  • dedicated team (виділена команда).

Але про все по порядку. Цей блог-пост ми повністю присв’ятимо першому типу — моделі з фіксованою ціною. Ця стаття допоможе вам оцінити плюси і мінуси та вирішити, чи підходить fixed price контракт у вашому випадку і як ви виграєте при його виборі.

Переваги контракту з фіксованою ціною

Легко зробити оцінку максимально точною

Метою оцінки є прогнозування кількості часу і грошей, які повинні затратитися відповідно до вимог до проекту. У контракті з фіксованою ціною, на відміну від інших, всі вимоги строго визначені. Ця особливість дозволяє зробити оцінку якомога точною, а потім і вкластися в оцінені терміни і бюджет.

В інших же моделях (time and material, dedicated team) очікується, що в ході роботи будуть виникати додаткові побажання клієнта, пропозиції програмістів та інше, що важко передбачити і врахувати наперед, тому оцінка веб-проектів є складним завданням, але не у випадку fixed price.

Для вас, як клієнта, немає фінансового ризику перевищити бюджет

Контракт з фіксованою ціною названий саме так, тому що ціна, укладена в контракті, є незмінною. Отож, ви точно знатимете, скільки коштує ваш веб-проект, і будете впевнені, що додаткові витрати не будуть нараховані.

У вас є багато вільного часу під час розробки вашого проекту

Після узгодження всіх вимог і підписання контракту все, що від вас вимагається — пасивно чекати, поки команда веб-розробників зробить всю роботу для вас без вас. Модель fixed price, на відміну від інших, не вимагає участі і контролю клієнта на кожному етапі процесу.

Ви можете зосередитися на питаннях своєї компанії або просто взяти відпустку і вирушити на узбережжя, доки ваш веб-проект буде перебувати під професійним керівництвом.

Недоліки контракту з фіксованою ціною

Не завжди вдається визначити всі необхідні вимоги наперед

У вас є певне уявлення про кінцевий результат і ви описали свої потреби і вимоги в технічному завданні. Однак емпіричний досвід кращий, ніж теорія. Хороші ідеї щодо покращення можуть виникнути вже в ході практичної частини процесу веб-розробки. У таких випадках важко буде внести поправки. Потрібен запит на зміну і повторна оцінка. На відміну від інших гнучких цінових моделей, fixed price не розрахований на будь-які зміни після підписання контракту.

Fixed price підходить не для всіх веб-проектів

Якщо ваш проект простий і невеликий, то модель з фіксованою ціною буде хорошим вибором. Однак вона не зможе задовольнити потреби масштабних проектів, які потребують побудови складного функціоналу і тривалих термінів реалізації, наприклад, створення веб-сайту електронної комерції чи соціальної мережі.

Висновок

Звичайно, кожна цінова модель має як плюси, так і мінуси. Щоб отримати максимум переваг при виборі моделі з фіксованою ціною, важливо, щоб вона відповідала розміру і складності вашого веб-проекту.

Fixed price модель зазвичай вибирають громадські та некомерційні організації для малих і середніх проектів. Строгі вимоги і чіткі критерії прийнятності в моделі з фіксованою ціною дозволяють вам розраховувати на фіксований бюджет і фіксований кінцевий термін та відповідно планувати діяльність своєї компанії з мінімальним ризиком сюрпризів.

Якщо fixed price модель підходить для вашого веб-проекту, звертайтесь до наших спеціалістів, які з радістю втілять будь-який ваш задум.

2 votes, Рейтинг: 3.5

Також по темі

2

Cерія блогів про впровадження Agile у великих компаніях продовжується! Після Intel і Nokia, ...

3

Створення та обслуговування веб-ресурсу — це комплексний процес. Ми вже розповідали, що на початковому етапі...

4

Сьогодні ми назвемо труднощі, з якими програмісти стикаються при оцінці, щоб вияснити, що саме робить цей етап роботи над проектом настільки неоднозначним і складним.

5

Час для нової порції корисної інформації з проект-менеджменту від нашого експерта Іванни aka Vania ;) Ми вже дізнавалися більше про...

Subscribe to our blog updates