Основи створення надійних бекапів у Drupal

28.07.2015
The ABC of Creating Reliable Backups in Drupal
Автор:

У блозі від нашого гостя, Джека Доусона, засновника Big Drop Inc., ви знайдете корисні поради щодо безпеки даних сайту.

Drupal пропонує цілий ряд можливостей для забезпечення зручності та надійності сайту, які також дозволять в майбутньому заощадити час і зберегти нерви адмінам. Перш за все, потрібно враховувати структуру теми Drupal і те, як ви плануєте оформляти контент, щоб сповна скористатись перевагами Drupal і зробити сайт максимально ефективним.

Drupal — дуже гнучка CMS, що дозволяє налаштувати під індивідуальні потреби практично всі елементи сайту. Звісно, це чудово, але все це може бути марно, якщо ви забудете про один з найважливіших аспектів роботи Drupal-сайту: необхідність регулярно робити надійні бекапи (резервні копії даних).

За статистикою, минулого року хакери вдиралися на близько 30000 сайтів щодня. Цифра вражає, правда? Повірте, сьогодні вона є ще вищою. Після злому не всі сайти врешті-решт втрачають свої дані. Власне кажучи, злам є лише одним з багатьох способів втрати даних, серед яких також: пошкодження жорстких дисків, невміло проведені оновлення, несправності сервера, людські помилки і т.д.

Якщо ви готуєтесь до апгрейду сайту або ж просто дбаєте про його безпеку, у вас повинен бути надійний план регулярних бекапів. У цій статті ми обговоримо, як це можна зробити вручну, а потім — автоматично.

Ручне здійснення бекапів у Drupal

Ваш Drupal-сайт складається з 2 частин: база даних і файли. Це ви, власне, і будете бекапити.

Резервне копіювання файлів — дуже проста процедура, вам потрібно всього лише:

  • Запустити потрібний FTP-клієнт для доступу до хостинг-сервера
  • Завантажити директорію Drupal і зберегти її в безпечному місці — для додаткової безпеки використовуйте хмарне рішення, наприклад, ваш акаунт Dropbox для приватних осіб/малого бізнесу або повномасштабний хмарний сервіс для великих підприємств. FTP-інструкція вам допоможе, якщо ви незнайомі з процесом.

Для бекапу самої бази даних, де зберігаються ваші налаштування і контент, використовуйте PhpMyAdmin. Кроки наведені нижче:

  • Отримайте доступ до PhpMyAdmin з Cpanel
  • Оберіть базу даних для бекапу з меню ліворуч, натиснувши на нього. Це відкриває всі таблиці у базі даних.
  • У верхньому меню натисніть "Export".
  • Клікніть Custom - “Display all options", що пропонує додаткові опції. Переконайтеся, що ви обрали всі таблиці.
  • Відзначте поле “Add DROP TABLE/VIEW/PROCEDURE/FUNCTION/EVENT statement”, що знаходиться під “Object Creation Options”. Це налаштовує автоматичну заміну існуючих таблиць при імпорті бази даних.
  • Оберіть "Go", щоб зберегти базу даних в хмарному сховищі за вашим вибором.

Автоматичне здійснення бекапів у Drupal

Ручні бекапи не тільки забирають багато часу — у вас також немає гарантії, що ви завжди матимете час і/або терпіння, щоб регулярно робити це через кожні кілька днів. На щастя, Drupal дає можливість автоматичних бекапів за рахунок використання модулів.

Основний модуль, що сьогодні використовується на більш як 250 000 сайтах, — це модуль Backup and Migrate. Він підтримує безліч місць для бекапу, включаючи FTP, Dropbox, електронну пошту, Amazon S3 і т.д. Ви також можете запланувати кілька бекапів, виключити таблиці і відновити бази даних серед багатьох інших корисних бекап-додатків.

На завершення відзначимо, що цей модуль НЕ бекапить файли, а тільки базу даних. Проте, ви можете встановити інший модуль для бекапу файлів. Для досягнення найкращих результатів Backup and Migrate варто використовувати з хмарними сховищами на кшталт Amazon S3, який входить у комплект, або Dropbox, для якого потрібен додатковий модуль.

Голосів: 1 Рейтинг: 5

Також по темі

1

Уявіть, що всі питання щодо сайту вирішуються миттєво — ви можете просто сидіти в зручному кріслі з чашечкою кави і насолоджуватись читанням гарних новин. Так, це можливо. І це не магія — ну хіба...

2

Не всі інструменти для розробки сайтів однаково ефективні, і обирати їх потрібно з обережністю, адже вони врешті-решт визначають...

3

Розробка мобільних додатків є порівняно новою сферою розробки програмного забезпечення, але вона швидко розвивається, і є досить прогресивною, адже мобільні пристрої використовуються все ширше. У...

4

У цьому блозі ви дізнаєтесь про модуль Book - стандартний модуль, який входить в базову збірку Drupal 7. Для чого цей модуль, які його можливості, приклади його використання, рекомендації та...

5

Drupal та WordPress — дуже популярні системи управління контентом (CMS) для розробки веб-сайтів. Кожна CMS має армію своїх палких шанувальників. Тепер давайте порівняємо ключові аспекти, в яких...

Subscribe to our blog updates