10 заповідей UI дизайну

24.09.2015
The 10 Commandments of User Interface Design
Автор:

Візьміть презентацію з собою:

<iframe src="https://prezi.com/laxuzcnehslt/10-ui/" width="100%"></iframe> <p>Source: <a href="//internetdevels.ua/blog/the-10-commandments-of-user-interface-design">InternetDevels.ua</a></p>

Дизайн - це не те, як річ виглядає, чи які почуття вона викликає. Дизайн - це те, як ця річ працює. Стів Джобс

Бути веб дизайнером не означає ущерть наповнити свій веб сайт різноманітними витівками та «фішками». Хороший UI дизайнер не має на меті похизуватися своїми мистецькими здібностями чи приголомшити своїх користувачів, але дати їм добре функціонуючу систему без помилок, яка буде легка у користуванні, задовільнятиме їхні потреби і сприятиме процесу взаємодії з веб сторінкою.

При створенні веб сайту, UI є одним з найважливіших критеріїв поряд з іншими важливими факторами. Палітра кольорів, шрифти, слайдери, меню, іконки і навіть прості кнопки створюють позитивне чи негативне відношення клієнтів до вашої компанії чи продукції. Хороший дизайн подібний до спілкування. Ви повинні не лише забезпечити користувача гарним наповненням веб сайту, але й ідеальною навігацією, яка є чудовим доповненням.

Для того щоб висвітлити певну інформацію, користуючись послугами веб дизайну, можна створити різноманітні елементи. Проте, ми радимо вам звернути увагу на ці практичні правила:

Чіткість

При створенні інтерфейсу чіткість є надзвичайно важливим фактором, оскільки користувачі повинні відчувати комфорт і впевненість, переглядаючи ваш веб сайт. Все має бути зручним і легко керованим для користувачів! Дозвольте їм знайти потрібну інформацію та не “засмічуйте” частину веб сторінки матеріалом, що відволікає. Непотрібні зображення або втомлююча реклама можуть справити негативне враження на відвідувачів сайту. Ви спілкуєтеся з вашими клієнтами через веб сторінку, тому постарайтеся створити хороше враження і змусити їх залишитися на вашій сторінці трішки довше.

Колір

Колір є досить потужним інструментом у веб дизайні. Ви можете або звернути увагу користувачів на певні елементи, або відвернути їхню увагу від чогось, використовуючи колір, світлі тони, контраст та структуру. Виберіть відповідну гаму кльорів; візьміть за основу ту вікову категорію людей, яка є вашою цільовою аудиторією. Добре вибрати три основні кольори, та доповнити їх тонами і відтінками та іншими кольорами. Часто такі важливі фактори, як світло, колір та контраст не беруться до уваги, і це відвертає увагу користувачів від насправді важливих речей.

Шрифти

Шрифт є настільки ж важливим, як і колір. Використовуючи правильно підібрані шрифти, ви зробите процес читання більш зручним та приємним. Не забудьте, що потрібно поєднувати лише ті шрифти, які ідеально підходять один до одного, та виділяйте необхідну інформацію. Якщо ви не впевнені, який шрифт використовувати, і хочете, щоб ваша сторінка запам’яталася - використовуйте Claredon. Цей популярний тип шрифтів з засічками є дуже поширеним для написання логотипів і не є важким у користуванні. На противагу Claredon, Roboto є не настільки ефектним. Цей звичайний тип шрифту для Андроїду є хорошим прикладом шрифту для користувацього інтерфейсу. Можна використовувати Roboto, якщо ви хочете розмістити тексти різних розмірів, великі або маленькі.

Навігація

Інтерфейс існує для того, щоб здійснювати спілкування між комп’ютером та людиною. Ось чому необхідно створювати зручні навігаційні компоненти, такі як: кнопки, бредкрамби, слайдери, випадаючі меню, іконки, чекбокси, плагінацію та форми.

Розміщення

Будьте креативними і використовуйте різноманітні навігаційні компоненти, колонки, гріди та таблиці різної ширини, як забажаєте. Не обмежуйте свою фантазію - розмістіть великі зображення на головній сторінці і доповніть їх різноманітними візуальними ефектами.

Посилання

Якщо у вас на сайті розміщені посилання, то сторінка буде більш цінною та масштабованою. Це також буде заохочувати інших зробити певний внесок чи долучитися. Використовуйте гіперпосилання та альтернативний текст для того, щоб передати цінну інформацію на зображенні.

Зворотній зв’язок

Спілкуйтеся з відвідувачами сайту, даючи можливість залишити коментар. Якщо ви хочете отримати інформацію про клієнтів, створіть опитування, яке допоможе вам у цьому. Володіння інформацією про те, чому замовники надають перевагу, буде забезпечувати хорошу відвідуваність сайту і, в результаті, більше замовлень і продаж.

Оптимізуйте зображення

Оптимізовані зображення є набагато кращими! Для того, щоб зображення завантажувалися якнайшвидше на веб сайті, змініть їхній розмір або стисніть їх. Ви можете обрати малюнки з відповідним розміром, або легко конвертувати їх онлайн. Використовуйте альтернитивні теги для всіх зображень, і це допоможе пошуковим системам краще проіндексувати контент.

Дотримуйтеся простоти

Добре відомий вислів Мартіна Лебланка стверджує: ‘Інтерфейс користувача можна порівняти з жартом. Якщо вам потрібно його пояснювати, це означає, що він не дуже смішний’. Тому зробіть все просто. Не перевантажуйте користувачів складними формами чи занадто яскравими кольорами. Уникайте зайвих зображень, або будь-чого, що відволікатиме увагу. Залишайте багато вільного місця, і пам’ятайте - менше означає більше! Коли люди задоволені вашим творінням, знайте, що вам вдалося досягнути успіху. Ви можете створити приємний та привабливий інтерфейс, проте якщо ніхто ним не користується, це подібно до гарного крісла, на якому незручно сидіти.

За допомогою цих порад ви зможете створити веб сайт, який буде унікальним, гарним та зручним у використанні. І не забувайте виконувати усі 10 заповідей! Нехай вони будуть вашим дороговказом і порадником.

Голосів: 1 Рейтинг: 5

Також по темі

1

Технології змінюються так швидко, що застарілі веб-тренди швидко відживають своє. Великі картинки, адаптивний дизайн, анімація і клікабельні сторінки – що з цього залишатиметься популярним цього...

2

Чому найкращим способом представлення документів на Drupal-сайті вважається формат Portable Document Format (PDF), поради щодо роботи з ним, а також щодо налаштування власного Drupal-сайту - все...

3

Drupal — платформа з відкритим вихідним кодом, яка користується великою популярністю серед дизайнерів. Проте, створюючи елементи дизайну для сайтів на Drupal, варто дотримуватись певних “золотих...

4

На даний час сервіси з готовими html-темами набирають стають дедалі популярнішими. Однак, чи так вже легко верстати на їх основі Drupal-сайти?...

5

Серед десятків тем для Drupal не важко й заблукати. Ми підготували огляд найкорисніших та популярних тем серед тих, які в можете знайти ...

Subscribe to our blog updates