Секунди та мілісекунди у швидкості завантаження сайту впливають на ваші позиції в SEO, задоволеність клієнтів та кількість лідів. Ось чому дуже важливо перевіряти і оптимізувати швидкість WordPress-сайту.
Одним з найвідоміших інструментів для перевірки швидкості сайту є GTmetrix. Давайте розглянемо, як протестувати швидкість WordPress-сайту за допомогою GTmetrix і покращити отримані результати.
Що таке GTmetrix?
GTmetrix — це сервіс для аналізу швидкості сайтів. Він дає вашому сайту оцінку за швидкодією і супроводжує це детальним звітом з пропозиціями покращення. GTmetrix було створено командою GT.net, хостинг-компанією з Ванкувера, в якості корисного інструмента для клієнтів їхніх хостинг-сервісів.
GTmetrix надає доволі багато інформації щодо можливих причин сповільнення вашого сайту. Однією з найкорисніших характеристик GTmetrix можна вважати те, що він поєднує результати сервісів Google PageSpeed Insights і YSlow, тож вам не доведеться обирати між ними чи запускати обидва по черзі. GTmetrix також є дуже легким у використанні інструментом навіть для початківців.
За допомогою GTmetrix можна безкоштовно перевіряти швидкість сайту в будь-який потрібний момент, а також він має преміум-пакети за цінами, що стартують від $14.95 на місяць. Вони включають у себе додаткові опції щодо аналізу та звітності, наприклад, моніторинг з віддалених локацій, пакет інструментів для розробників, погодинний моніторинг URL-ів і так далі.
Якщо ваш сайт побудований на WordPress, то GTmetrix вам цілком підійде як інструмент для тестування швидкості WordPress-сайтів. Однак, він абсолютно універсальний і може використовуватись для будь-яких типів сайтів.
Як протестувати WordPress-сайт за допомогою GTmetrix?
Як і у випадку з будь-яким іншим сайтом, ви можете з легкістю протестувати швидкість WordPress-сайту, відвідавши сайт GTmetrix і ввівши ваш URL. Можна зробити налаштування перевірки швидкості, які знаходяться одразу під рядком для URL-а. Але це доступно лише для тих, хто зареєструє акаунт на GTmetrix.
Використання плагіна GTMetrix WordPress як варіант
Існує плагін GTMetrix WordPress, який дозволяє протестувати швидкість WordPress-сайту прямо з адмінпанелі WordPress. Туди ж ви зможете отримувати сповіщення про статус сайту. Плагін можна налаштувати на щоденні, щотижневі або щомісячні звіти. Використовуючи плагін, ви все одно повинні мати акаунт на GTmetrix.
Кроки для тестування швидкості WordPress-сайту з GTmetrix та покращення результату
1. Налаштування опцій тестування швидкості WordPress-сайту
Давайте повернемось до налаштування опцій тестування швидкості WordPress-сайту з GTmetrix. Ось основні опції:
Локації тест-серверів. В опції “Test URL in..” потрібно обрати сервер, який географічно найближче розташований до вашої основної аудиторії. Якщо ви націлені на всесвітню аудиторію, потрібно поворити тести для кількох різних локацій тест-серверів. Ця опція робить результати більш точними. Ось із яких локацій можна обирати:
- Ванкувер
- Даллас
- Гонконг
- Лондон
- Мумбаї
- Сідней
- Сан-Паулу
Браузер. В опції “Using…” оберіть десктопний або мобільний браузер, для якого ви хочете протестувати швидкість WordPress-сайту. Краще повторити це для різних браузерів. Ось який вибір є наразі:
- Chrome (десктоп)
- Firefox (десктоп)
- Chrome (Android, Galaxy Nexus), що доступно тільки для Pro-версій
Швидкість інтернету. В опції “With...” можна обрати налаштування швидкості, знову ж таки з метою зробити тест швидкості WordPress-сайту більш точним. Інструмент пропонує різноманітні опції швидкості інтернету, такі як дуже швидкий, широкосмуговий, 2G, 3G, модем 56K і т.д.
Відео. Опція “Create Video” дозволить вам подивитися, як в точності завантажується ваша сторінка. Ви можете отримати візулізацію в 4 рази повільнішу, аби встигнути помітити конкретні проблеми.
Блокування оголошень. Можна використовувати опцію “Adblock Plus”, щоб вмикати/вимикати показ оголошень для тестових цілей.
Припинення тесту після завантаження. Можна налаштувати "Stop test Onload", щоб тест припинявся після завантаження вікна (в момент, коли обробка сторінки завершена).
2. Трактування результатів тесту швидкості WordPress-сайту
Після натискання на кнопку “Analyze” і кількасекундного очікування ви отримаєте результати. Вони включатимуть у себе короткий підсумок ваших оцінок, швидкості завантаження, загального розміру сторінок та середньої кількості запитів. Більше деталей та рекомендацій можна побачити у 6 вкладках:
- PageSpeed. Тут GTmetrix оцінює ваш сайт за правилами сервісу Google’s PageSpeed. Можна отримати бал від 0 до 100 на основі 26 правил. Оцінки за конкретними пунктами можна використовувати як корисні рекомендації для підвищення швидкості сайту. Наприклад, це можуть бути такі рекомендації, як використовувати кешування в браузері, мінімізувати JavaScript і так далі. Кожен пункт можна розгорнути для більшої кількості деталей.
- YSlow. На другій вкладці результатів тесту швидкості ви побачите оцінку за версією YSlow. Не потрібно дивуватися, що вона відрізняється від оцінки за версією PageSpeed, адже вона базується на 19 інакших правилах. Як і PageSpeed, YSlow надасть вам пропозиції щодо покращення швидкодії сайту — наприклад, мінімізувати JavaScript і CSS, робити менше HTTP-запитів, уникати URL-редиректів і так далі.
- Waterfall. На цій вкладці GTmetrix ви побачите детальну інформацію про те, скільки завантажується кожен ресурс. Це дасть вам додаткову інформацію для оптимізації швидкодії сайту. Наприклад, ви можете помітити, що файл зображення надто довго завантажується, і подбаєте про його стискання. Ресурси погруповані за типом (HTML, CSS, JS, XHR, шрифти, картинки і т.д.)
- Timing. Ця вкладка дасть вам хорошу візуалізацію того, як довго вашому сайту потрібно досягати конкретних метрик з часу завантаження. Навівши мишку на ці метрики, можна дізнатись про них більше деталей.
- Video. На цій вкладці, якщо у вас була увімкнена опція відео в налаштуваннях, ви побачите, як завантажується сайт на 1/4 від оригінальної швидкості. Можна буде роздивитись, які елементи завантажуються особливо довго.
- History. Тут ви зможете бачити результати всіх своїх тестів. Вважається хорошою практикою повторювати тести регулярно. Історія допомагає порівнювати результати.
3. Покращення показників тесту GTmetix для WordPress-сайту
Важливо пам'ятати, що потрібно прагнути не до підвищення офіційних показників на GTmetrix, а до покращення швидкодії WordPress-сайту. Тож не варто гнатися за високими показниками, натомість використовувати рекомендації, які найбільше підійдуть вашому сайту. Ви завжди можете зв'язатися з нашими експертами з підтримки WordPress-сайтів, які мають справу з оптимізацією швидкодії сайтів у щоденній практиці.
Найбільш чіткі та прямі рекомендації ви можете побачити в перших 2 вкладках звіту: PageSpeed та YSlow. Для полегшення втілення, існують корисні плагіни:
- Якщо звіт каже “Minify JavaScript and CSS,” можна застосувати WordPress-плагіни, такі як BWP-Minify, Autoptimize, W3 Total Cache і т.д.
- Якщо звіт каже “Optimize images,” спробуйте плагіни на кшталт Smush Image Compression and Optimization, Imagify Image Optimizer, EWWW Image Optimizer, Compress JPEG & PNG Images і т.д.
- Якщо звіт каже “Enable compression,” спробуйте такі плагіни, як WP Rocket, WP Total Cache і т.д.
Ми допоможемо вам з оптимізацією швидкодії WordPress-сайту
Оптимізації швидкості сайту вимагає професійного підходу. Наша компанія з веб-розробки готова допомогти вам протестувати швидкість WordPress-сайту за допомогою GTmetrix або інших інструментів та використати результати для професійної оптимізації. Крім того, наші ціни дуже приємні, а консультації взагалі безкоштовні. Отримайте високу швидкість без зусиль!