Як відкрити власний маркетплейс у 2021 році?

14.04.2021
Як відкрити власний маркетплейс у 2021 році?
Автор:

Ви знаєте хто зараз є найбагатшою людиною світу? Це власник маркетплейсу Амазон, Джефф Безос. Чому б вам не розпочати свій бізнес у цій сфері? І можливо ви станете його головним конкурентом!
Щодня з’являються все більше онлайн маркетплейсів. Не всі вони переростають у щось велике, тому що створити дійсно якісний складно, потрібно знати як це правильно робити.
Сьогодні наше агентство з веб-розробки розповість про всі підводні камені і допоможе створити ваш власний маркетплейс.

Що таке онлайн маркетплейс?

eBay, Etsy, Amazon, Alibaba, Airbnb, Houzz, Fiverr, ZocDoc, SoFi, Rover, Caviar, Uber, Blablacar…і багато інших - це маркетплейси..
Маркетплейс -  це платформа, де різні продавці продають свою продукцію і платять власнику ринку певний відсоток комісії за кожен успішний продаж їх товару. Речі, що продаються на маркетплейсі, не є майном власників торгових платформ. Вони є лише посередниками між покупцем і продавцем. Необхідно зазначити, що маркетплейси та інтернет-магазини - це абсолютно різні речі.

Що таке онлайн маркетплейс?

Різниця між маркетплейсом та інтернет магазином

 • Маркетплейс - це платформа, де треті особи продають товар чи послуги і платять комісію власнику торгового майданчику. Так працюють Amazon, eBay та Blablacar
 • Онлайн-магазин - місце де ви можете купити товари тільки одного бренду. Власник продає тільки свої товари.Наприклад, вебсайти Zara, Apple, Adidas.

Як заробляються гроші на майданчиках такого плану?

Щоб краще зрозуміти як працює маркетплейс, розберемо усі дії покроково:

 • Потенційні покупці заходять на сайт маркетплейсу та обирають продукти від різних продавців. Наприклад, вони купують  кросівки Adidas та штани Zara.
 • Потенційний покупець оформляє замовлення і залишається задоволеним.
 • Власники Adidas та Zara продають їх продукцію.
 • Власник маркетплейсу отримує відсоток від продажу і також залишається щасливим.

Ось як можна заробляти гроші на маркетплейсі.

Як відкрити свій онлайн маркетплейс?

Найкращий варіант - це звернутись до Drupal веб девелопмент компанії.
Простіше кажучи, є кілька обов'язкових кроків для того аби створити успішну торгову площадку.

6 кроків до відкриття онлайн маркетплейсу

Крок 1. Виберіть нішу для вашого майбутнього маркетплейсу

Перш за все, подумайте, яку нішу ви хочете зайняти і що хочете продати. Наприклад, це може бути продаж косметики, меблів, туристичних чи логістичних послуг та багато іншого.

Крок 2. Виберіть вертикальний чи горизонтальний маркетплейс

Потрібно вибрати вертикальний чи горизонтальний тип платформи. Якщо ви хочете продавати унікальну продукцію для певних сфер, вам слід вибрати вертикальний ринок. У цьому випадку, ви зосереджуєтесь на меншій кількості клієнтів.
Якщо ви хочете продавати послуги та товари різних категорій, то вам слід вибрати горизонтальний тип. У цьому випадку, ви орієнтуєтесь на широку базу клієнтів.

Крок 3. Сформулюйте унікальну торговельну пропозицію

Іншими словами, дайте продавцям та покупцям чіткі причини, чому вони повинні вибрати саме вас як посередника, а не інших конкурентів. Знайдіть переваги для обох сторін, аби вони використовували вашу платформу для продажу та купівлі.

Крок 4. Виберіть стратегію монетизації

Це про те, яким чином ви можете заробляти гроші.

 • Комісії

Ви можете отримувати комісію за продажі, як це робить більшість маркетплейсів.

 • Спекулятивний дохід

Ви можете купувати товари у постачальників, зберігати їх на власних складах та перепродавати. Таким чином ви зароблятимете гроші на спекуляціях.

 • Реєстраційна плата

Продавці платитимуть фіксовану суму за розміщення їх товарів або послугу на вашій платформі.

 • Підписка

У цьому випадку покупці платять вам фіксовану суму, щоб отримати доступ до товарів на певний період часу. Наприклад, підписка на Netflix.

 • Різноманітна реклама

Крім того, ви можете заробляти гроші, розміщуючи рекламу на сайті вашого маркетплейсу.
Ми щойно розглянули основні варіанти стратегій монетизації, але їх є набагато більше. Як бачите, варіантів безліч, головне питання полягає в тому, що бажаєте робити саме ви.

Крок 5. Рекламуйте маркетплейс

Після вибору стратегії вам потрібно залучити якомога більше покупців і продавців на свій сайт. Для цього вам потрібно:

 • проаналізувати своїх конкурентів
 • створити список ключових слів

Крок 6. Створіть MVP

Найголовніше, щоб ваша ідея не згасала, як це часто буває. Немає причин довго відкладати розробку ідеальної платформи. Почніть із створення мінімально життєздатного продукту. Команда веб-розробників реалізує вашу ідею якомога швидше.

Як відкрити свій онлайн маркетплейс?

Основні типи маркетплейсів:

 1. Існують різні типи маркетплейсів. Ми покажемо вам найбільш типові і зрозумілі, а також проілюструємо існуючі приклади таких торгових майданчиків.
 2. Онлайн-мультимаркети (наприклад, Amazon, Flipkart, eBay)
 3. Онлайн-маркетплейси послуг (наприклад, Fiverr, Upwork)
 4. Онлайн-маркетплейси оренди (наприклад, Uber)
 5. Гібридна модель(наприклад, Olx)

Що слід знати перед тим, як відкрити онлайн маркетплейс?

Ви несете фінансову відповідальність за всі операції між покупцями та продавцями. Переконайтесь, що ваш сайт надійно захищений.

 • Ви повинні постійно піклуватися про сприяння та генерування високого рівня трафіку. В іншому випадку ніхто не буде зацікавленим у роботі з вами.
 • Зручний користувальницький інтерфейс може стати основним пунктом для клієнтів та постачальників у рішенні вести бізнес з вами.
 • Виберіть правильну платформу електронної комерції, яка буде зручною та масштабованою для створення. Drupal - найкращий вибір для вашого онлайн магазину.
 • Дизайн вашого маркетплейсу вартий кожного витраченого на нього долара. Використовуйте якісні фотографії продуктів та адаптивний дизайн, бо це важливо.

Скільки часу потрібно для створення сайту маркетплейсу?

Щоб підрахувати, скільки часу знадобиться для створення маркетплейсу, вам потрібно визначитися з типом та переліком функцій, доступних на ньому. Тобто, чим більше функцій ви хочете додати, тим довше проводитиметься розробка. Проконсультуйтесь з нами, щоб отримати оцінку вартості та часу, необхідного для створення маркетплейсу вашої мрії.

Хочете створити свій онлайн маркетплейс зараз?

Ідея створення такої платформи є великим поштовхом до побудови надійного бізнесу. Сьогодні ви дізналися про різницю між маркетплейсом та інтернет-магазином, а також про те, які кроки вам потрібні зробити для створення власного майданчику.
Не зволікайте отримати допомогу від наших веб-дизайнерів, щоб уже сьогодні всі ваші ідеї стали реальністю.

Голосів: 1 Рейтинг: 5

Також по темі

1

Сьогодні понад 2,2 мільярда людей у ​​всьому світі страждають через порушення зору. Це величезна цифра. Тому питання про те, чи потрібно робити ваш сайт доступним...

2

Чому варто вибрати Drupal для вашого бізнесу? Якщо коротко, то тому, що Drupal CMS — це багатофункціональна «платформа для амбітного цифрового досвіду».

3

Будьте готові до нового майбутнього  веб-сайтів вищих навчальних закладів після COVID з порадами від нашої веб девелопмент компанії.

4

З чого почати пошук? Навіщо вам web maintenance компанія? Які характеристики важливі? І, на кінець, скільки коштують послуги веб-обслуговування?

5

Drupal 7 скоро зникне. Що робити, якщо ваш сайт на Drupal 7? Вам необхідно подбати про його перенесення на Drupal 8 або 9. Тобто, у вас повинен бути план Б, щоб не втратити ваш сайт повністю. Але...

Subscribe to our blog updates