Захист від спаму з модулями Drupal 8

23.08.2017
Захист від спаму з модулями Drupal 8
Автор:

Спам спричиняє великі незручності для користувачів Інтернету та головний біль для власників сайтів. Спам є однією з причин того, чому вам не потрібен блок коментарів на вашому веб-ресурсі. Проте, дозволяти відвідувачам розміщувати свої коментарі та будь-який інший контент має також і хороші сторони. Можливість надавати їм змогу висловлювати думки та ділитися ідеями завдяки вашому веб-сайту означає взаємодію та зворотний зв’язок. Тому, було б неправильно зовсім позбутися цієї опції на сайті. На щастя, Drupal може запропонувати вам рішення і не одне. Модулі Drupal 8 прийдуть вам на допомогу в боротьбі проти спаму і спамерів. Ми розповімо про них по порядку в цій статті.

Модулі Drupal 8 для блокування спаму:

CAPTCHA

Звичайно, найбільш відомий спосіб виявити спам-ботів — це CAPTCHA. Ця абревіатура розшифровується як повністю автоматизований публічний тест Тюрінга для розрізнення комп’ютерів і людей. Модуль CAPTCHA найчастіше використовується при створенні веб-форм. Боти не можуть пройти цей тест на автентифікацію, тому і не можуть розповсюдити спам. Напевно, кожен інтернет-користувач коли-небудь бачив такі випадкові літери або цифри, які потрібно ввести в поле:

Однак, капча має і свої недоліки. Іноді навіть людині досить складно з першої спроби здогадатися, що ж зображено на картинці. Це особливо складно для користувачів з порушеннями зору. Тому, якщо ви хочете відповідати стандартам веб-доступності, розгляньте наступні модулі, описані нижче. Власне, капча залишається доволі ефективним способом боротьби зі спам-ботами, трохи дратуючи користувачів-людей.

reCAPTCHA

Оскільки тест, який пропонує модуль CAPTCHA, зазвичай надокучає людям, Drupal-сайти все частіше використовують модуль reCAPTCHA, який використовує сервіс reCAPTCHA від Google. Юзерам треба просто клікнути по квадратику. Цей метод покращує користувацький досвід. Попри те, що цей тест є більш легким для вирішення людьми, він все ще залишається не під силу роботам.

До речі, reCAPTCHA є одним з Drupal-модулів, які підтримуємо ми, компанія Internetdevels.

Honeypot

Це анти-спамне рішення взагалі не вимагає від користувачів ніяких дій. Нічого не друкувати, нічого не натискати. Модуль Honeypot створює приховане поле, невидиме людям, але помітне для ботів. Коли спамботи заповнюють ці приховані форми, вони негайно виявляються і блокуються модулем Honeypot.

Крім того, цей модуль Drupal 8 використовує ще один метод, який називається міткою часу. Він перевіряє, як довго заповнюється веб-форма з моменту завантаження сторінки. Ботам потрібно набагато менше часу, щоб впоратися з формами, ніж людям.

Antibot

Жодної взаємодії з кінцевими користувачами для перевірки не вимагається з ще одним модулем Drupal 8 під назвою Antibot. Його творці запевняють, що він надійніший, ніж Honeypot, і настільки легкий, наскільки це можливо. Цей модуль дозволяє кешування на сторінках із захищеними веб-формами.

Принцип його роботи базується на припущенні, що боти не обробляють javascript. Веб-форма приховується завдяки CSS, і користувачі бачать на своїх екранах повідомлення про те, що необхідний Javascript для того, щоб заповнити форму. Якщо ж користувачі включили Javascript, то повідомлення вилучається, а веб-форма з'явиться під час завантаження сторінки.

Крім цього, задля кращої безпеки перед тим, як дозволити заповнення форми, модуль Antibot перевіряє рух миші та натискання клавіатури для ідентифікації користувача. Ця функція забезпечує кращу ефективність.

Anti spam

Модуль Antispam був розроблений компанією CleanTalk. Його ефект непомітний для користувачів, оскільки вони не бачать ніяких завдань, які їх просять вирішити. Якщо у вас є власний чорний список, який містить адреси електронних пошт чи комп'ютерні IP-адреси ваших вже виявлених спамерів, то Anti Spam може використовувати цей ваш чорний список для блокування реєстрації або публікації будь-яких коментарів. Сервіс CleanTalk також може зберігати всі записи відфільтрованих спам-атак до 45 днів. Існує навіть додаток для зручнішого відстежування статистики.

Важлива інформація для тих, хто користується Mollom!

Mollom підтримувався Acquia і протягом 8 років успішно виявив і блокував не тільки спамботів, а й людей-спамерів. Сервіс Mollom міг оцінювати якість контенту, виявляти ненормативну лексику і нецензурні слова, а також порівнювати дані з постійно зростаючим архівом профілів користувачаів, які мають схильність до відправки спаму.

Проте, є невтішні новини для тих, хто любив цей сервіс. У квітні 2017 року Mollom оголосив про своє закриття, заплановане на 2 квітня 2018 року. Після цього він більше не буде підтримуватися. Якщо ви зараз використовуєте модуль Mollom на Drupal 8, то рекомендується його відключити заздалегідь до цієї дати і перейти на якийсь альтернативний варіант, згаданий вище у цій статті.

Ми бажаємо, щоб у вас не було проблем, пов'язаних зі спамом. Якщо виникнуть будь-які питання про спам чи безпеку, зв'яжіться з нашими фахівцями.

Голосів: 1 Рейтинг: 5

Також по темі

2

У сьогоднішньому блозі Друпал 8 також буде в центрі уваги, однак, з аспекту SEO. Ми розглянемо, які модулі та які інші функції D8 призначені для оптимізації вашого веб-ресурсу для пошукових систем...

3

Привіт усім! Літо триває. Так і хочеться взяти кошик і зібрати для вас декілька свіжих, стиглих і соковитих... Drupal-новин! ;) Ви побачите, що липень 2017 був справді дуже плідним для Drupal. Тож...

4

Міграція на Drupal 8 допоможе вам заощадити час, гроші та зусилля в майбутньому. Несподівано? Але це факт! Дізнайтесь чудові новини про легкі апгрейди і зворотну сумісність.

5

Отже, якщо ви вирішили створити веб-сайт на 8-й версії Друпал, у нас є ефективні поради для розробників про те,...

Subscribe to our blog updates