Тестування програмного забезпечення: витрати чи заощадження для бізнесу?

28.11.2018
Тестування програмного забезпечення: витрати чи заощадження для бізнесу?
Автор:

Деякі власники бізнесу вважають тестування непотрібним «додатком» до процесу розробки програмного забезпечення. Вони просять команду розробників відмінити або зменшити час на тестування в погоні за економією коштів (яка їм здається значною, особливо у випадку з автоматизованим тестуванням). Бажання отримати результат якнайшвидше — ще один стимул «пропустити» тестування. Однак, такий підхід має яскраво виражений зворотній ефект. Ми готові довести, як у цій статті, так і за допомогою наших послуг, що тестування програмного забезпечення — шлях до суттєвих заощаджень і є надзвичайно вигідним для бізнесу.

Тестування ПЗ: коротенький вступ

Тестування програмного забезпечення — це більше, ніж мистецтво пошуку великих і маленьких багів. Місія тестування — перевірити, чи ПЗ відповідає вимогам проекту, чи є воно надійним, витривалим, легким у використанні і готовим до представлення широкому загалу.

Щоб охопити всі аспекти бездоганності ПЗ, існують різні типи тестування, такі як тестування безпеки, юзабіліті, швидкодії, функціональне тестування і так далі. Ручне та автоматизоване тестування представляють, з одного боку, уважність людських очей, а з іншого — неймовірну ефективність машин. І команда тестувальників підбирає їх оптимальне поєднання згідно з потребами вашого бізнесу.

Переваги тестування ПЗ для бізнесу

Ну що ж, перейдемо до суті справи і розглянемо очевидні плюси тестування програмного забезпечення крізь призму власника бізнесу.

Багатократно заощаджуйте на «ранніх» багах у процесі розробки

А зараз поговоримо про одну беззаперечну істину, сильнішу за закони Ньютона. Маленькі баги дешево фіксити, тож варто знаходити їх якомога раніше. Коли ці «жучки» стають великими і починають «проїдати» ваше ПЗ, витрати на їх усунення виростають у багато разів.

Стає набагато складніше позбутися цих багів. Невиявлені вчасно, вони впливають на інший функціонал або приховують інші баги. Вони також мають тенденцію до примноження — як і ваші витрати у таких випадках.

Розробникам потрібно набагато більше часу, аби виявити причину бага, простежити «ланцюжок» його впливу, внести усі необхідні зміни в код, і так далі. Час — це гроші у веб-розробці, і цього всього можна було уникнути.

Розробка на базі Agile, з її ітеративним підходом, ідеально вписується в відому концепцію тестувальників «тестуй якомога раніше і частіше». І справді, кожен важливий епізод розробки ПЗ в ідеалі повинен закінчуватись тестуванням. Це дуже допомагає ловити баги якомога раніше і отримувати відгук клієнта.

Уникайте витрат, пов’язаних з багами в реальній роботі ПЗ

Що може бути дорожчим за усунення багів на пізніх стадіях розробки? Тільки баги після завершення розробки. Баги, які змогли проскочити на «живі» сайти або додатки, потім знаходять користувачі. Деякі баги особливо приємні для хакерів та інших зловмисників. І абсолютно всі порадують ваших конкурентів.

Згідно з Software Fail Watch, глобальним аналізом несправностей ПЗ від компанії Tricentis, протягом 2017 року компанії втратили $1.7 трильйонів через несправності у програмному забезпеченні.

Проблеми з юзабіліті, швидкодією, функціональністю призводять до втрати потенційних клієнтів. Вони або не бажають, або просто не в змозі продовжити роботу з вашим сайтом чи додатком та здійснити конверсію. Можливості та гроші просто «витікають в трубу».

Деякі баги особливо сильно «кусаються», бо блокують критичний функціонал — наприклад, оплату в інтернет-магазині. Це реальність для дуже багатьох комерційних сайтів, які виглядають так, наче їх ніколи не торкалась рука QA-інженера.

«Дірки» в безпеці — окрема тема, оскільки вони можуть призвести до величезних прямих витрат грошей для вас чи ваших клієнтів, якщо ваше ПЗ має справу з оплатами. А як щодо судових процесів відносно розголошення конфіденційних даних? Як щодо втрачених чи вкрадених клієнтських баз? Список цих жахіть можна продовжувати.

Збережіть репутацію свого бізнесу

Баги в програмному забезпеченні також «проїдають» вашу репутацію, яку так легко втратити і так важко заробити. Незадоволені клієнти розповідають одне одному про проблеми з вашим ПЗ, а також діляться цією інформацію в інтернеті.

Крім того, оголошення про проблеми у програмному забезпеченні одразу призводять до падіння акціонерної вартості фірм.

Наостанок

Ми не хочемо, щоб ця стаття виглядала як фільм жахів, адже віримо, що кожна історія може мати щасливий кінець! А особливо — якщо за справу беруться наші досвідчені QA-інженери. Отож, подумайте про бізнес-переваги тестування ПЗ і зв’яжіться з нашою сильною QA-командою. Будьте захищені від непотрібних витрат, і нехай ваш бізнес процвітає!

Голосів: 1 Рейтинг: 5

Також по темі

1

Коли йдеться про веб-розробку, у всіх на вустах поняття забезпечення...

2

Не всі баги однаково шкідливі. «Укуси» деяких із цих «жучків» майже не відчутні в роботі сайту. А інші баги можуть відкусити і прожувати великий шматок вашого бізнесу. Давайте подивимось, як...

3

Ще з часів винайдення колеса людство почало цінувати переваги автоматизації. Автоматизація здатна в буквальному сенсі слова врятувати вашу репутацію, суттєво заощадити час і дати вам те, що було...

4

Якісно проведена робота фахівців QA вкрай важлива, оскільки вона дозволяє вам бути впевненим, що ваш веб-сайт буде мати такий функціонал, яким ви його задумали. Хочете дізнатися більше про роботу...

5

Місія QA-тестувальника найвідповідальніша на проекті, адже від нього залежить бездоганна якість сайту. А сьогодні у одного з наших тестувальників є ще одна місія, адже ми попросили його розповісти...

Subscribe to our blog updates