Найкращі практики в розгортанні ПЗ для надійності та безпеки

13.11.2019
Найкращі практики в розгортанні ПЗ для надійності та безпеки
Автор:

Коли розробляється програмне забезпечення, завжди настає той день, коли воно повинно побачити світ, а користувачі — оцінити його функціональність. Тому момент розгортання ПЗ є найбільш очікуваним, і разом з тим він викликає найбільше побоювань: а що, якщо щось піде не так?

Все піде «так», якщо дотримуватись рекомендацій. На додачу до основних принципів DevOps, існують також найкращі практики у розгортанні програмного забезпечення.

Найкращі практики в розгортанні програмного забезпечення

Software deplyoment best practices

Автоматизація розгортання

Довірте розгортання холодному розуму машини! Адже чудова практика — автоматизувати максимальну кількість кроків. Це суттєво скорочує час розгортання, знижує ризик людьскої похибки і робить результат більш надійним та передбачуваним. Скрипти, сервери постійної інтеграції, інструменти автоматизації можуть бути дуже корисними у цій сфері.

Чекліст для розгортання

Чеклісти на дають забувати щось важливе — в будь-якій сфері життя. Процес розгортання — не виняток. Він офіційно визначає всі кроки і нагадує про них команді у випадку, якщо щось було пропущено. Чекліст має бути доступним всім членам команди завдяки ПЗ для спільної роботи (наприклад, Confluence). Він також може вдосконалюватись на основі відгуків, які дають учасники команди або клієнт (у відповідності з методологією Agile).

Стратегія бекапів та повернень

Завжди краще додатково перестрахуватися. Тож дуже важлива практика для безпечного розгортання — мати «план Б». Якщо щось піде не так, завжди має бути можливість повернутися до останньої робочої версії ПЗ. Це вимагає регулярних бекапів попередніх збірок разом із залежностями та конфігураціями. Чудово зі стратегією бекапів та повернень справляються системи контролю версій (такі як GIT).

Постійна інтеграція (CI)

Об’єднання змін коду, створених різними розробниками, в єдиний репозиторій кілька разів на день — ось у чому суть постійної інтеграції (CI). Кожна зміна спричиняє створення нової збірки з проведенням автоматизованих тестів. Це дає «багам» мінімум шансів потраплять в остаточну версію. Для застосування цієї практика потрібен сервер постійної інтеграції. Корисні інструменти в цій сфері включають в себе Bamboo, CircleCI, Jenkins, Travis і так далі.

Постійне розгортання (CD)

Постійне розгортання (CD) — практика, пов’язана з постійною інтеграцією, але відрізняється в своїй суті. При CD зміни коду автоматично готуються до перенесення на середовище “production”. Код готовий до релізу в будь-який момент одним натисканням кнопки, і він пройшов серйозне тестування на відповідність стандартам. Розгортаючи якомога частіше, команда має можливість швидше знаходити і усувати несправності.

Правильна комунікація

Люди, залучені в процес розгортання ПЗ, мають мати чудову комунікацію. Це ще одна важлива практика. Вони повинні регулярно сповіщуватись про основні кроки, прогрес або провали в побудові нової збірки. Щотижневих зборів тут недостатньо. А з інтеграцією відповідного програмного забезпечення можна налаштувати отримання автоматизованих сповіщень.

Корисні інструменти

Правильні інструменти визначають успіх розгортання. Вони можуть служити в сфері автоматизації, керування конфігураціями, автоматичних сповіщень, постійної інтеграції і так далі. Є інструменти на будь-який бюджет та під будь-які потреби проекту. Jenkins, TeamCity, RapidDeploy, PDQ, AWS CodeDeploy, Bamboo, Octopus Deploy, ElectricFlow, Deploy, Codeship, Travis CI, Ansible Tower — лише початок довжелезного списку.

Нехай розгортання у вас завжди проходить ідеально!

Завжди співпрацюйте з компанією розробників, які використовує найкращі практики в розгортанні ПЗ — і так ви можете бути впевнені в надійності результату. Наша команда з веб-розробки поважає стандарти і найкращі рекомендації в усіх процесах. Крім того, ми пропонує послуги DevOps, які можуть налагодити і систематизувати ваші процеси розробки та розгортання. Напишіть нам!

Голосів: 1 Рейтинг: 5

Також по темі

1

Сьогодні команда InternetDevels пояснює, що таке розділ 508 та як зробити ваш веб-сайт більш доступним згідно ньому.

2

Зображення покликані надихати і приваблювати вашу аудиторію, але вони також здатні сповільнювати сайт. Сьогодні ми описуємо найкращі WordPress-плагіни для оптимізації зображень.

3

Ми підібрали для вас WordPress-плагіни для генерації лідів. Вони допоможуть вам достукатись до потенційних клієнтів і розпалити їхній інтерес до ваших товарів чи послуг.

4

Доступність є необхідною умовою для успіху веб-сайту в 2020 році. Якщо ви хочете, щоб ваша платформа отримувала більше трафіку, переконайтеся, що відвідувачі не мають перешкод при навігації по...

5

Щоб отримати сайт, ви можете стикнутися з вибором: кастомна веб-розробка чи готові рішення «з полиці»? Останній варіант може виглядати спокусливо, але при більш детальному погляді переваги...

Subscribe to our blog updates