Сайт чи додаток? Як краще укріпити позиції свого бізнесу в мобільному світі?

17.01.2017
Сайт чи додаток? Як краще укріпити позиції свого бізнесу в мобільному світі?
Автор:

В наш час кожен послуговується можливостями, які надає нам всесвітня мережа. Зрозуміло, щоб бути ближчими до своїх клієнтів, вашому бізнесу обов’язково потрібен веб-сайт. Доступ до Інтернету 24/7 практично з будь-якої точки світу стає все більш можливим завдяки різним мобільним пристроям, які вдосконалюються і популяризуються дуже швидко. Орієнтація на мобільні ґаджети — це не просто сучасний тренд, а обов'язкова стратегія, щоб не втратити наявних та потенційних клієнтів. Є кілька шляхів до мобільного світу. Серед них — мобільна версія та респонсивний веб-дизайн. Окрім адаптування сайту, також можете створити і абсолютно новий продукт — мобільний додаток. Оскільки мобільний веб-додаток — це тотожне поняття з мобільною версією веб-сайту, яку ми вже описували раніше, то сьогодні зосередимося на так званих «рідних» мобільних додатках, які одразу виникають в уяві людей, коли вони чують просто словосполучення «мобільний додаток».

Отож, який спосіб донести контент через мобільні пристрої є найбільш доцільним для вашого бізнесу? Сайт чи додаток? Порівняймо два варіанти, щоб прийняти оптимальне рішення.

Критерії для порівняння сайту та додатку:

Доступність

Користувачі мають безпосередній доступ до веб-сайтів через браузери будь-якого пристрою, підключеного до інтернету. Щоб переглядати контент «рідного» додатку, його потрібно спочатку знайти в онлайн-магазинах, таких, як App Store від Apple, BlackBerry App World, Windows Phone Store, або Android Market (зараз Google Play). Після знаходження — скачати і встановити. Це вимагає більше часу та зусиль, у порівнянні зі сайтом.

До того ж, «рідні» додатки є «рідними» для певної платформи, для якої спеціально розроблені. Таким чином, на телефоні Android не можна запускати, наприклад, iOS додатки, і навпаки: Apple телефон не може запустити додаток для Android. Отже, вам доведеться підтримувати декілька окремих версій додатку, щоб зробити його доступним для кожного типу пристроїв ваших клієнтів.

Підключення до інтернету

Оскільки сайти працюють у браузері, вони передбачають наявність інтернету, інакше вони не мають сенсу. Існує безліч способів як провідного, так і безпровідного підключення до інтернету, але іноді у користувачів немає з’єднання з мережею з певних причин. У таких випадках зручно використовувати «рідні» додатки, адже одна з його переваг — можливість оффлайн доступу до контенту.

Перелінкування

URL-адресою веб-сайту можна легко обмінюватися між користувачами, відправляючи його електронною поштою, SMS, приватним повідомленням чи постом у соцмережі. Власники сайтів можуть розміщувати на своїх сторінках гіперлінки на інші сайти. Додатки ж не мають такої властивості.

Оновлення

Веб-сайт є більш динамічним, ніж «рідний» додаток в плані процесу оновлення. Будь-які зміни в дизайні чи контенті стають помітними для юзерів миттєво без жодних дій з їхнього боку. Користувачам «рідних» додатків, які хочуть мати останню версію, необхідно встановити її самостійно. Це проблематично ще й через те, що вони можуть не знати про випуск кожної нової версії, принаймні, не відразу. Таким чином, вам доведеться в кінцевому підсумку підтримувати та обслуговувати кілька версій одночасно, оскільки ви чекаєте на користувачів, поки ті встановлять ваш оновлений «рідний» додаток.

Термін експлуатації

Дослідження, проведене Pinch Media, показує, що середня тривалість «життя» додатків iPhone досить коротка — всього 30 днів. Через місяць після встановлення, ними послуговуються менше, ніж 5% людей. Крива на графіку для платних додатків зображає навіть дещо стрімкіший спад. Отже, ваш додаток повинен бути чимось по-справжньому унікальним і направду корисним, щоб утримати увагу споживачів якомога довше. На противагу додаткам, веб-сайт не може бути видаленим користувачами і завжди готовий до їх повернення.

Отже, що ж обрати?

Якщо ваша мета полягає в тому, щоб донести ваш часто оновлюваний контент та проінформувати якомога більше людей, тоді сайт є хорошим рішенням, оскільки його можна легко знайти за допомогою пошукових систем, переглядати без потреби встановлення та передавати URL між користувачами. Якщо ви передбачаєте персоналізацію вашого продукту цільовою аудиторією, додаток найкраще підійде для особистих аккаунтів і генерованого користувачами контенту.

Якщо ви ще вагаєтесь, можете також укріпити свою присутність у мобільному світі за допомогою і сайту, і додатку одночасно. Що б ви не вибрали, пам’ятайте, що ми завжди готові допомогти вашому бізнесу крокувати в ногу з часом.

Голосів: 1 Рейтинг: 5

Також по темі

1

Уже немає потреби носити з собою товстий гаманець і думати, що чим він товстіший, тим ширші можливості. Тоненький мобільний пристрій здатен на значно більше, коли йдеться про платежі! Він може...

2

Обираючи між фізичними та інтернет-магазинами, значна кількість людей у ​​всьому світі надасть перевагу другому варіанту — сидіти в м’якенькому кріслі у себе вдома, не нудячись у черзі. Тож, їхня...

3

Нам дуже сподобалось розповідати про плюси використання Drupal разом з AngularJS у веб-розробці (Drupal...

4

Організація заходів — справжнє мистецтво, і важливим штрихом до вашого шедевру буде створення сайту, що...

5

Менші екрани — більше клопотів? Хоча з цим твердженням погодиться більшість розробників, «творити» для мобільної аудиторії дійсно варто зусиль! Добре, що є корисні інструменти, які роблять...

Subscribe to our blog updates