Важливий чекліст із переходу на Drupal 9 для власників сайтів

07.02.2020
Важливий чекліст із переходу на Drupal 9 для власників сайтів
Автор:

Повний гайд із переходу на Drupal 9 і все інше, 
що ви хотіли знати про майбутній реліз ;)

Drupal продовжує рухатись уперед, пропонуючи все більш і більш сучасні можливості для сайтів. Запланований реліз Drupal 9 у 2020 було оголошено вже давно, і цей рік настав. А ви уже плануєте перехід на Drupal 9 для свого сайту?

Ми тут, щоб допомогти вам із цим. Тож ви можете:

 • або звернутись напряму до нашої команди з Drupal-підтримки з одним простим проханням «Підготуйте, будь ласка, мій сайт до Drupal 9»
 • або для початку ознайомитись із чеклістом переходу на D9 для власників сайтів.

Якщо слово «чекліст» асоціюється з клопотами, скажемо вам одразу, забігаючи наперед: апгрейд до Drupal 9 буде неймовірно простим для тих, хто вже на D8! Що стосується власників сайтів на D7, для них у нас буде ще один Drupal 9 чекліст. А на додачу до корисних чеклістів, наш блог міститиме все, що ви хотіли запитати про Drupal 9. Отже, почнемо!

Коли він з'явиться? Дата релізу Drupal 9

Дата релізу Drupal 9 — одне з найпопулярніших запитань. Ми із задоволенням відповідаємо: реліз D9 заплановано на 3 червня 2020!

Хоча ми очікуємо появи D9 у червні, точна дата поки під питанням, як нещодавно заявив Координатор Ініціатив — Gábor Hojtsy. Більшість людей сприймає дату 3 червня як факт, але це ще не гарантовано, написав Gábor у своєму блозі.

Спільнота робить величезну роботу із дотримання вимог до альфа і бета-релізів. Тож Gábor Hojtsy закликає більше розробників до співпраці. Залежно від їхніх зусиль, дата релізу може бути:

 • 3 червня 2020 (найбільш імовірно)
 • 5 серпня 2020
 • 2 грудня 2020

Чому вам потрібно оновлюватись до Drupal 9?

В листопаді наступного року (2021) припиняється офіційна підтримка Drupal 7 і Drupal 8. Тож бажано всім сайтам перейти на D9 до того моменту (дивіться далі чекліст із підготовки до Drupal, щоб дізнатись, як).

Ну і, звісно, важливою причиною для переходу на Drupal 9 є те, що всі зусилля розробників скоро зосередяться на створенні сучасних рішень саме для нього. Великих змін не варто очікувати уже в червні — D9.0 буде просто «почищеною» від застарілого коду версією останнього випуску D8. Найцікавіше почнеться з Drupal 9.1 (декілька місяців потому).

Спільнота готує щось неймовірно круте, хоча поки що не все відомо. Давайте глянемо на ті новинки, що оголошені точно.

Деякі новинки Drupal 9:

 • D9 буде доступним для сайтів на D8 з першого ж дня завдяки зворотній сумісності! Не буде жодних важких апгрейдів — все легко і швидко. Лише потрібно декілька підготовчих кроків (дивіться розділ із чеклістом нижче).
 • Drupal 9 використовуватиме найновіші бібліотеки і компоненти, щоб забезпечити вашому сайту кращу швидкість, чистіший код, ефективніші процеси розробки і багато іншого. Серед найважливіших прикладів — останні версії фреймворка Symfony (4 або 5) і шаблонізатора Twig (версія 2).
 • Ми уже мали змогу побачити нову фронтенд-тему для Drupal — Olivero. ЇЇ офіційне рев'ю навіть має назву «Drupal 9: Найкрасивіша CMS усіх часів!». Колірна гама, шрифти, форми, кнопки, сайдбари і все інше у цій теми покликане подарувати сайтам більш привабливий та професійний вигляд, підвищити юзабіліті та доступність для усіх користувачів.

New Drupal 9 frontent theme Olivero

 1. зробити Drupal-розробку менш затратною в плані коштів та зусиль
 2. забезпечити кращі можливості для новачків
 3. створити відкритий інтернет майбутнього — з веб-доступністю, інклюзивністю, повагою до особистих даних та інтероперабельністю
 4. зробити Drupal ідеально структурованим джерелом даних, що означатиме кращу інтеграцію, більше пристроїв і більше каналів

Як готуватися до Drupal 9?

Це основне питання сьогоднішнього гайду з Drupal 9, а відповідь залежить від поточної версії вашого сайту. Тож ділимося з вами двома чеклістами: для D7 і для D8.

Чекліст із переходу на Drupal 9 для власників сайтів Drupal 8

Отже, починаючи з листопада 2021 року Drupal 8 припинить офіційно підтримуватись (включно із оновленням безпеки). Але у вас немає жодних причин для хвилювання, адже ви уже прийняли найвигідніше рішення — обрали Drupal 8. Оскільки D9 будується на D8, ваш чекліст дуже легкий:

 • 1) Перегляньте цілі сайту

Час летить, і що було актуально вчора, може стати непотрібним сьогодні. І навпаки, у вас може виникнути потреба в чомусь новому. Тож першим бажаним, але необов'язковим пунктом чекліста буде: подумати про можливості, які ваш сайт пропонує користувачам, і що він міг би запропонувати краще. 

 • 2) Поговоріть з вашими адміністраторами і редакторами

Наступний бажаний пункт чекліста — запитати у контент-редакторів, адміністраторів та інших членів команди, що працюють із вашим сайтом щодня: що могло б покращитись? Drupal 8 приніс із собою так багато чудових покращень у роботі з контентом, а дев'ята версія має продовжити у тому ж дусі.

 • 3) Зробіть разом з розробниками аудит модулів

На основі оновлених вимог у пунктах (1) і (2) цього чекліста, опросіть розробників підготувати оновлений список модулів для бажаної функціональності. Щоб зробити такий аудит модулів, можете звернутися до нашої команди з Drupal-підтримки. Під час аудиту модулів одна з найкращих практик — по можливості бирати модулів ядра замість контрібних альтернатив, адже багато чудових можливостей переміститилися в ядро Друпала. Ось деякі приклади: модуль Content Moderation на противагу Workbench Moderation, Media замість контрібного Media, Layout Builder замість Panels і так далі.

 • 4) Замовте оновлення до останньої мінорної версії (обов'язково)

Використовуйте останні версії ядра, модулів, тем і сторонніх бібліотек. Оновлюючи сайт до останньої мінорної версії, ви вже готуєтесь до Drupal 9. Згідно з принципом постійної інновації, кожні 6 місяців новий відбувається новий реліз ядра з цінними новинками, а між ними — дрібніші патч-релізи. А у вас яка версія? Зараз актуальна 8.8.2! Зверніться до розробників за оновленням — і ви будете уже близькі до D9. Такі оновлення не забирають багато часу (найчастіше від півгодини до години).

 • 5) Замовте очищення сайту від застарілого коду (обов'язково)

А цей пункт — основа основ у підготовці до Drupal 9. Сайти, що не використовують застарілі (deprecated) API та функціх, будуть миттєво готові до Drupal 9. Попросіть експертів нашої Drupal-підтримки провести таке очищення. Воно також не забере багато часу. Вони будуть користуватися інструментами з підготовки до D9, такими як інтерфейс командного рядка Drupal-check, контрібний модуль Upgrade Status з користувацьким інтерфейсом для пошуку застарілого коду, інструмент для автоматичного видалення застарілого коду Rector і т.д.

Чекліст із переходу на Drupal 9 для власників сайтів Drupal 7

Як і у випадку з D8, D7 припиняє підтримуватися з листопада 2021 року. Власники сайтів на Drupal 7 мають декілька варіантів:

 • комерційна підтримка
 • прямий апгрейд до Drupal 9
 • апгрейд на D8 і швидкий перехід на D9 після його появи

Ми рекомендуємо варіант 3, і ось чому. Залишаючись на Drupal 7 із комерційною підтримкою, ви будете в стороні від будь-яких інновацій, адже більше ніхто не готуватиме нові та круті фічі для D7.

Що стосується прямого апгрейду до Drupal 9, ми готові його провести, якщо бажаєте, але зауважте наступне. Вам у будь-якому випадку знадобиться один великий апгрейд, адже D7 кардинально відрізняється від D8 і D9. Варіант обрати добре вивчений шлях апгрейду D7-D8 виглядає краще. Крім того, ви зможете швидше мати користь із нових сучасних можливостей.

Дріс Бетарт у своїй презентації State-of-Drupal порівняв версії Друпала з залізничними коліями: як тільки ви перейдете на колію Drupal 8, вам більше ніколи не потрібно буде міняти колію, а майбутні апгрейди будуть легкими. А ось колія D7 веде в нікуди.

Once you choose Drupal 8 track you will never change tracks again

Тож ось як виглядатиме ваш чекліст:

 • 1-2-3) Повторіть перші 3 чекліста для Drupal 8

Перші три пункти виглядають схоже. Однак, у випадку з D7, до них потрібен більш серйозний підхід, адже зміни будуть суттєвими. Отже, перегляньте цілі сайту, поговорість з командою і поділіться результатом з розробниками, щоб вони зробити аудит модулів. Це можемо зробити ми. На основі вимог ми переглянемо усі ваші модулі, щоб вияснити, які мають відповідну версію для D8, яким необхідна заміна, які перемістилися в ядро, які потрібно написати з нуля і так далі.

 • 4) Замовте апгрейд до Drupal 8

Доручіть нам зробити апгрейд сайту до D8 у відповідності з найкращими практиками. Ми перенесемо ваш контент і конфігурацію на чистий сайт Drupal 8 останньої версії. Тривалість апгрейду залежатиме від складності сайту. Однак, тепер це проходить швидше завдяки новим стабільним модулям з міграції в ядрі D8.

 • 5) Замовте фінальну перевірку на застарілий код

Ваш новий сайт на Drupal 8 уже буде максимально близьким до Drupal 9. Однак, можете звернутись до нас після релізу D9 для ще однієї контрольної перевірки та очищення від застарілого коду. А тоді вітання — ви готові до Drupal 9!

Доручіть нашій Drupal-команді виконати чекліст!

Сподіваємось, наш чекліст з переходу на Drupal 9 стане вам у пригоді. Можливо, чеклісти іноді виглядають страшнувато, але насправді їх дуже легко виконувати. Просто зверніться до нашої команди з Drupal-підтримки — і ми допоможемо вам із кожним пунктом.

Нехай ваш бізнес процвітає завдяки найкращим новинкам Drupal-розробки!

Голосів: 1 Рейтинг: 5

Також по темі

1

Якщо у вас магазин на Ubercart, давайте поговоримо, чому варто розглянути міграцію з Ubercart на Drupal Commerce. Вона допоможе збагатити функціональність вашого магазину, дати йому впевненість у...

2

Drupal рухається в майбутнє і впроваджує все більше інноваційних технологій. Тож лідери у високих технологіях довіряють Друпалу свої сайти. Drupal рухається в майбутнє і впроваджує все більше...

3

Великим компаніям часто потрібен більш ніж один сайт — їм потрібна «колекція» споріднених сайтів, якою було б легко керувати. Для цього існує Drupal-мультисайтинг, який набув популярності серед...

4

Drupal дозволяє створювати сайти набагато швидше і дешевше завдяки дистрибутивам. Готові дистрибутиви в галузі комерції — один із багатьох аргументів на користь того, що...

5

Розробка сайтів для конференцій та інших заходів більше не проблема. Існує безліч систем управління контентом (CMS), що пропонують швидкий результат....

Subscribe to our blog updates