Як запобігти збою сервера

29.08.2017
Як запобігти збою сервера
Автор:

Коли справа стосується створення власного бізнесу, дуже важливо створити і стабільно функціонуючий сайт. Маючи такий козир, ви можете значно збільшити кількість клієнтів і зайняти міцну позицію на ринку. Хоча, це не так просто, як звучить. Ви повинні переконатися в тому, що у вас надійний хостинг на Drupal-сайті, високий рівень безпеки, сайт є інтерактивним та зручним для користувачів, а швидкість його завантаження є найбільш оптимальною тощо. Але все-таки, сайти можуть перестати функціонувати через сотні різних причин. Все, що вам потрібно зробити в такому випадку, це негайно вирішити ситуацію, що склалась. На щастя, багато інших проблем, що спричиняють збій сайтів або серверів, можна легко уникнути. Як-то кажуть, попереджений — значить захищений! Тож які параметри сервера потрібно відстежувати, щоб ваш сайт працював як новий годинник? Давайте з'ясуємо!

Що потрібно перевірити, щоб захистити ваш сайт від збою

RAM (оперативна пам’ять)

По суті, моніторинг сервера — один із найважливіших запобіжних заходів, який допоможе вам виявити проблеми, перш ніж вони вплинуть на продуктивність вашої сторінки та ваших клієнтів загалом. Коли ви перевіряєте об’єм вільної оперативної пам'яті, її ліміт говорить про те, що сервер перевантажений. Це можуть помітити і ваші користувачі. Отже, для забезпечення належного функціонування сайту, вам потрібно слідкувати як за загальною кількістю пам’яті на вашому сервері, так і за використаною оперативною пам'яттю. Цей запобіжний спосіб може значною мірою зменшити збої на сервері.

Свопінг (swap usage)

Цей процес прямо пов'язаний з попереднім. SWAP — це як запасний план RAM. Зараз пояснимо чому. Коли обсяг оперативної пам'яті дуже малий або, що ще гірше, вільної оперативної пам'яті взагалі немає, операційна система передає дані з оперативної пам'яті на певну частину жорсткого диска (swap-файл або swap-розділ). Але не поспішайте радіти чудовим можливостям swap. Якщо вам потрібно використати свопінг прямо зараз, це є сигналом тривоги. Так, ваша оперативна пам’ять вичерпана, що перешкоджає нормальному функціонуванню сайту. У такому випадку збільшення swap-простору стане лише частиною вирішення такої проблеми. Але краще час від часу перевіряти наявність вільної пам’яті для свопінгу на вашому сервері, щоб уникнути будь-яких збоїв.

Пам’ять на дисках

Важливо стежити за наявністю вільної пам’яті на дисках. Досить банально, але навіть на практиці таке трапляється — сайт раптово виходить з ладу, оскільки пам’ять вичерпана. Тому, дотримуйтесь деяких простих порад, щоб уникнути проблем із пам’яттю:

  • час від часу моніторити чи є вільна пам’ять на вашому серверному диску;
  • забезпечити можливість сповіщення (наприклад, про досягнення ліміту вільної пам’яті);
  • залучити хмарний хостинг, щоб додати більше пам’яті
  • оновити диски

Моніторинг CPU

Якщо ваш сервер не працює належним чином, причина може ховатись у використанні процесорного часу на 100%. Ви ж не хочете втратити значну частину своїх користувачів, чи не так? Тому відстеження показників ЦП є обов'язковою стратегією, щоб уникнути погіршення нормального функціонування сайту. Якщо ви проігноруєте і цього не зробите, ваш сайт може або надзвичайно повільно завантажуватись, або просто перестати працювати.

Безпека Drupal

Дедалі частіше розробники створюють великі та складні сайти, беручи до уваги всі конкретні побажання клієнтів. Багато кастомних модулів потрібно реалізувати в таких проектах, щоб зробити їх дійсно мультифункціональними та успішними. Тут можуть виникнути деякі проблеми щодо безпеки. Щоб бути впевненим, що вашому сайту нічого не загрожує, оновіть Drupal-модулі та відстежуйте, чи потрібно вам застосувати додаткові патчі для максимальної безпеки.

Дотримуючись усіх наших рекомендацій, ви переконаєтесь, що постійний моніторинг дозволяє покращити продуктивність вашого веб-ресурсу, а також вивести сайт на новий рівень. Але відстеження всіх показників вашого сервера може бути достатньо дорогим і довготривалим процесом. Тому, залучення до моніторингу сервера наших надійних Drupal-експертів буде чудовим вибором. Просто зв'яжіться з нами!

Голосів: 1 Рейтинг: 5

Також по темі

1

Поєднання різних фреймворків для отримання неймовірних реакцій між ними — це і є справжня «хімія» веб-розробки. Сьогодні подивимось на потужну «хімічну реакцію» — між Drupal і ReactJS, в...

2

Привіт усім! Літо триває. Так і хочеться взяти кошик і зібрати для вас декілька свіжих, стиглих і соковитих... Drupal-новин! ;) Ви побачите, що липень 2017 був справді дуже плідним для Drupal. Тож...

3

Розумна краплина та кмітливий кит — навіть з логотипів видно, що Drupal і Docker чудово поєднуються! Здається, що їхня стихія — це вода, але їхня справжня «стихія» — це ефективність. Тож після...

4

Чи хотіли б ви взаємодіяти, співпрацювати з користувачами через контент? Це можливо з H5P (HTML 5 Package). У сьогоднішній статті ми...

5

Давайте розглянемо модульну платформу, побудовану спеціально для сайтів вищих навчальних закладів, а саме дистрибуцію OpenEDU.

Subscribe to our blog updates