SEO та UX: друзі, а не вороги

27.05.2016
SEO та UX: друзі, а не вороги
Автор:

Відтоді як з’явився Google, компанія постійно покращує пошукові алгоритми, щоб надати користувачам релевантний контент. Як SEO (пошукова оптимізація), так і UX (досвід користування) є ключовими для пошукової системи Google - вони нероздільні. Юзабіліті - це точка концентрації для UX-дизайнерів, в той час як SEO-професіонали звертають свою увагу на рейтинг сайту. SEO визначає, чи зможе користувач знайти ваш ресурс у сильному потоці інформації. Мета UX - це залучити і втримати користувача на сайті. SEO та UX мають різні цілі, проте саме ці аспекти є найважливішими для вашої веб-сторінки. Як примирити цих, на перший погляд різних, опонентів?

SEO оптимізація

Google прикладає багато зусиль, щоб покращити алгоритми пошуку, зробити їх більш точними і відповідними до запитів користувачів. Наприклад, фільтр “Panda” був створений для того, щоб знаходити сайти з низько-якісним контентом, і знизити їх у рейтингу. Google, так само як і користувачі, зацікавлений у цінному контенті. Сьогодні, найкраща оптимізація вимагає стислості. Вам не потрібно перевантажувати ваші тексти незліченною кількістю ключовиків, оскільки це погано вплине на їхню якість. Якщо ваш контент переповнений ними, це відображатиметься радше негативно ніж позитивно.

UX

Пошукові роботи звертають свою увагу не лише на стратегії оптимізації, а й на те, наскільки веб-сайт зручний у користуванні. Вони перевіряють, як люди реагують на сторінку, аналізують, чи відвідувачі знайшли те, що шукали, чи ваш сайт легко знайти, і чи у користувачів виникає бажання щось придбати. Якщо люди покидають ресурс відразу, Google вважає це “стрибком”, і розглядає сайт менш релевантним ніж інші.

SEO + UX = успішний проект

Кожен веб-сайт містить мета-тайтли (meta-titles), певну структуру, контент, та інші необхідні елеминти. Давайте розглянемо їх з точки зору SEO і UX.

ElementSEOUX
Мета-тайтлиОписують пошуковим системам зміст контенту. Запам’ятайте, що у даному випадку ключові слова є важливими.Вказують мету сторінки. Мета-теги слід писати цікаво, і робити легкими для читання.
Контент Пошукові системи шукають унікальні тексти, які не є переповнені ключовиками.Контент повинен виглядати привабливо і давати змістовні відповіді на запитання користувачів.
Структура сайтуЧудова структура дозволяє пошуковим роботам ефективно індексувати сторінки.Ознака гарної навігації - користувач знайде те, що бажає без зайвого руху мишкою.
БредкрамбиПоказують структуру сайту.Допомагають користувачам легко рухатись по сайту. Бредкрамби дозволяють переглянути шлях, і відвідувачі чітко бачать, яким чином вони потрапили на ту, чи іншу частину веб-ресурсу.
Пошук Пошук на сайті допомагає пошуковим системам аналізувати, що саме користувачі хотіли знайти на вашому ресурсі.Корисний для UX, оскільки дає можливість швидко знайти певні сторінки і продукти.

Підіб’ємо підсумки

SEO та UX значно збільшать шанси на успіх для вашого веб-сайту. При розробці веб-платформи, зверніть увагу на два важливі компоненти - досвід взаємодії з кристувачем і пошукову оптимізацію, адже вони доповнюють один одного і мають спільну мету. Якщо у вас виникли проблеми з пошуковою оптимізацією або UX дизайном, наша команда допоможе вашій платформі відповідати бажанням користувачів і вимогам пошукових систем.

Голосів: 1 Рейтинг: 5

Також по темі

1

Для кожного власника сайту дуже важливо мати гарну сторінку 404, так само як і мати чудовий дизайн на усіх інших частинах веб-сайту. Як створити сторінку 404 захопливою? Ми знайшли 10 добре...

2

Паралакс-ефект — один зі способів зробити сайт таким привабливим для відвідувачів, щоб вони просто не могли відірвати від нього очей. Але завжди краще побачити...

3

Завдяки широким яскравим екранам, потужним процесорам і безмежним...

4

Продовжуючи святкувати Всесвітній день юзабіліті, присвячуємо блог усім UX ентузіастам і експертам, які усвідомлюють важливість юзабіліті сайтів, і докладають всіх зусиль, щоб зробити свій вклад в...

5

Кожного власника сайту в тій чи іншій мірі турбує його зручність, оскільки відвідувачі перестають відвідувати сайти з непрацюючими посиланнями, занадто складним дизайном, технічним хаосом та й...

Subscribe to our blog updates