Статті про Drupal 8: наша найкраща добірка до річниці релізу!

19.11.2016
Статті про Drupal 8: наша найкраща добірка до річниці релізу!
Автор:

З днем народження, наша улюблена маленька крапля зі знаком нескінченності! Ти безмежно класна! ;) Рівно рік тому, 19 листопада, Drupal 8 офіційно вийшов у світ, змусивши усіх затамувати подих… Затамували подих лиш на мить, а потім знову почали дихати на повні груди, святкуючи реліз Drupal 8 запальними вечірками по всьому світу! Звісно, в InternetDevels це також відзначали — приємний спогад!

Минув рік, і уже готова Drupal 8.2.0 — друга підверсія Drupal 8. Як же йшли справи у Drupal 8 весь цей рік? Було дуже багато цікавого, і ми постійно за цим слідкували.

От і прийшла чудова нагода зібрати усі наші статті та огляди, які ми написали. Серед них — як статті для легкого читання, для яких необов’язково бути розробником, так і детальні технічні статті зі зразками коду. Обирайте на свій смак!

Частина 1 нашої добірки публікацій про Drupal 8 (легке читання ;)

Що ж буде з Drupal 6?

Про долю Drupal 6 говорилося багато. Через 3 місяці після виходу Drupal 8, Drupal 6 офіційно перестав підтримуватись, що ми й описали в блозі «Король помер, хай живе король!».

Покращення Drupal 8

Далі, звісно, було дуже цікаво покращення, які приніс із собою Drupal 8. Модуль Views в ядрі, чудові можливості для мультимовності та швидкого редагування, покращена темізація з Twig, мобільна респонсивність, легкість роботи зі сторонніми додатками, сучасна розмітка HTML5 і багато іншого… Цих покращень було так багато, що навіть швидкий огляд довелося поділити на частину 1 і 2.

Більше того, ми приділили особливу увагу системі керування конфігураціями в Drupal 8 для швидкого перенесення конфігурацій між середовищами, а також новими інструментами Drupal 8 для дотримання стандартів веб-доступності на вищому рівні.

Модулі Drupal 8

Щотижня (та фактично щодня) з’являлося більше модулів для Drupal 8. В травні та червні ми робили невеличкі добірки цікавих контрибних модулів, які стали доступними для нової версії CMF.

Модулі Drupal 8 — це ціле море цікавої інформації, і кожен з них заслуговує на увагу. Тож, переходячи за наступними посиланнями, ви можете переглянути статті про окремі модулі. Так, найпопулярніший модуль Views — тепер частина ядра Drupal з певними вдосконаленнями, модуль Inline Entity Form забезпечує легке керування групами товарів та іншими сутностями. Модулі BigPipe та Fast 404 покращують швидкодію сайту (перший — завдяки швидкій видачі статичного контенту користувачам, другий — завдяки миттєвій «доставці» сторінки 404, без перевантаження сервера). А модулі Rules і Workbench Moderation чудово оптимізують процеси на сайті.

Частина 2 нашої добірки публікацій про Drupal 8 (девелоперські технічні блоги)

А ось і справжня скрабничка Drupal 8 для тих, хто цінує важливі деталі, покрокові інструкції, скріншоти, зразки коду і тому подібне. Щоб зробити нашу колекцію максимально повною та корисною, ми вирішили включити технічні статті про Drupal 8, написані нашими розробниками за великий період часу. Тому вам варто звертати увагу на дати публікацій, адже щось могло змінитися у звязку з постійними змінами та вдосконаленнями в Drupal 8.

Дуже корисними можуть виявитись загальні, але дуже детальні поради щодо розробки на Drupal 8, починаючи зі створення сторінок та меню. А також — стаття з покроковою інструкцією щодо того, як будувати модулі Drupal 8.

Темізація в Drupal 8 зазнала великих змін порівняно з Drupal 7 — ознайомтеся з особливостями процесу. А також — з секретами використання шаблонізатора Twig, який прийшов за заміну PHPTemplate у Drupal 8. Дізнайтеся більше про роботу з популярним фронт-енд фреймворком Bootstrap, зокрема про створення Bootstrap субтеми в Drupal 8.

Модальні вікна (попапи) у Drupal 8 створюються інакше, ніж в Drupal 7, і процес заслуговує на вашу увагу. Можна також почитати технічний огляд нової системи збереження конфігурацій, створену для полегшеного імпорту і експорту. Не пропустіть також поглибленого «дослідження» модуля Drupal Commerce, який є дуже популярним у створенні інтернет-магазинів різної складності.

На початку весни ми поспілкувалися про особливості та перспективи Drupal 8 із відомими друпалістом та контрибутором ядра Ендіпостом. Переглянути це інтерв’ю зараз буде дуже цікаво.

З днем народження, Drupal 8, рік був чудовим, і ми сподіваємось, що наступний буде ще кращим!

Дорогі читачі, а якщо ви хочете собі класний сайт на Drupal 8, клікайте тут.

Голосів: 1 Рейтинг: 5

Також по темі

1

Просто зараз і тут запрошуємо вас на інший віртуальний день народження. Подарунків не потрібно — найкращим подарунком буде ваша увага ;) Сьогодні, 15 листопада,...

2

Цих вихідних компанія InternetDevels провела Форум командоутворення і кар’єри, де зібрались всі, для кого важливо розвивати та мотивувати найцінніші активи своєї компанії — персонал. Читайте...

3

Як побудувати сильну команду, як підтримувати в ній мотивацію, підвищувати лояльність персоналу, виявляти найкращі якості своїх працівників, або ж самому бути ефективним членом команди? Форум...

4

Здається, ніби минулорічний Lviv Drupal Camp був...

5

Нещодавно ми запрошували вас за лаштунки, щоб показати, як ми організовуємо ІТ-заходи...

Subscribe to our blog updates