Ретроспектива: як проводити її з користю?

10.06.2016
Ретроспектива: потрібно чи ні?
Автор:

Ретроспектива? Проект-менеджери знають про такі речі краще за всіх!
Зустрічайте блог, який написала наша чарівна проект-менеджер
Іванна, також відома як Vania. Поїхали! ;)

Ретроспектива — це одна з методик розробки програмного забезпечення, яка включає в себе регулярний огляд пройденого та зробленого і виправляє виявлені недоліки. Вона є однією з складових Agile-методології, важливим елементом спринта та спрямована на поліпшення процесу.

В сьогоднішній статті ми наведем кілька корисних порад щодо її проведення. Ретроспективу варто практикувати, насамперед, для того щоб озирнутися назад, обговорити що ми навчилися за цей період, оцінити, що було зроблено, що можна зробити краще і тоді прийняти правильне рішення на майбутнє. Це постійна серія петель, де ретроспектива — перехідна ланка від одного кроку до наступного.

Лише після логічних підсумків і висновків до кожного спринта можна покращити наступний і оптимізувати роботу.

Отож, кілька фішок, як зацікавити всіх учасників ретроспективи, щоб вони говорили не заїжджені фрази і не заснули на мітингу.

1. Використовуйте ілюстрацію

Для опису проблеми та щоб покращити процес обговорення — візуалізуйте її. Навіть коли команда в курсі проблеми до зборів — ще раз намалюйте її чи проілюструйте. Юзайте екрани, настінні дошки, кольорові наклейки, маркери, папірці і т.д. Список можна продовжувати, виберіть саме той варіант, що найбільше сподобається вашій команді чи буде доречним в тій чи іншій ситуації.

Занотовані та записані дані по проекту можна ще раз переглянути. Це можуть бути графіки, діаграми, кастомні репорти, Agile метрики, наприклад, Burndown діаграми... Вони чітко покажуть де саме було відставання в часі, відхилення від запланованого тощо і вже тоді буде легше знайти причину цього.

Наша команда використовує Burndown діаграму яка показує реальну картину і можна слідкувати, чи ми встигаємо зі всім до закінчення спринта. Крім того, такі наочні матеріали можуть бути корисними і замовникам. Як варіант, для Product Owner-а знадобиться діаграма Ганта, як наочне графічне представлення робіт за будь-яким проектом.

2. Start-stop-continue

Ще один варіант проведення і можливо найпростіший - "start-stop-continue". Кожен член команди висловлює думку: "Що розпочати робити, що припинити, а що продовжувати." В кінці проводиться голосування і підсумок сказаного. Це швидкий варіант опитування, який дасть змогу виговориться кожному і нікого не забути.

3. Ведучий?

У кожної ретроспективи повинен бути ведучий. Інколи не рекомендується, щоб такою людиною був керівник проекту. Для прикладу — використовуйте «естафетну паличку», тобіж кожного разу керівник змінюється. В такому випадку дуже важливо, щоб кожен пам’ятав ціль ретроспективи і сміливо стояв у штурвала та керував процесом. Адже, головне — отримати фідбек і покращити процес на основі зібраної інфи!

І головне:

Читайте також:

Управління проектами очима НЕ Проджект Менеджера

Як ми оцінюємо Drupal-проекти

Проект-менеджмент: як ми керуємо Drupal-проектами

2 votes, Рейтинг: 5

Також по темі

1

Отже, настає той момент, коли ви готові розповісти нам про свій майбутній чудовий Drupal-проект. Однією з важливих задач для нас є оцінка (...

2

Кожним вашим Drupal-проектом від початку і до кінця опікуються дбайливі руки проект-менеджера. Як це відбувається? Що він робить? Дізнаємося...

3

Багато хто задається питанням хто такий проект менеджер і які його обов'язки. У блозі ми сформували 5 основних завдань, які повинен виконувати ПМ для успішної реалізації проекту.

Subscribe to our blog updates