Як налаштувати перенаправлення URL-а на Drupal-сайті

04.06.2020
Як налаштувати перенаправлення URL-а на Drupal-сайті
Автор:

Більшість сайтів, навіть ті, що мають бездоганну структуру URL-ів від початку, рано чи пізно мають потребу в перенаправленні URL-ів. Задачі з перенаправлення URL-ів не є складними, але їхня цінність для сайту може бути дуже великою. Оскільки один з напрямків нашої спеціалізації — підтримка Drupal-сайтів, ми часто виконуємо подібні задачі.

Сьогодні ми поділимося інформацією про те, що таке перенаправлення URL-ів, в яких ситуаціях воно буває потрібне, як воно може вам допомогти, а також як перенаправити URL на Drupal-сайті за допомогою модуля Redirect. Це також включатиме відповідь на одне з найпопулярніших питань “Як зробити 301 редирект?”

Що таке перенаправлення URL-а?

Перенаправлення URL-а — це техніка, згідно з якою користувач, який відвідує одну веб-адресу, перенаправляється на іншу. Редирект URL-а інформує браузер користувача, де тепер можна знайти контент, який вони шукають.

Тимчасові та постійні перенаправлення

Перенаправлення можуть бути тимчасовими або постійними, що інформує пошукові системи, чи адреса сторінки змінилася назавжди, чи це лише тимчасовий захід. Ці види перенаправлень пов'язані з відповідними кодами стану HTTP — 301 і 302 (найбільш поширені серед усього переліку кодів від 301 до 307):

 • 301 – Сторінка переїхала на постійній основі.
 • 302 – Сторінка переїхала тимчасово.

Навіщо перенаправляти URL: поширені сценарії

Якщо сторінка більше не є доступною за оригінальною адресою, користувачі можуть побачити помилку 404 “Сторінку не знайдено”, коли відвідають її знову (із збережених закладок, поширених посилань і так далі). Перенаправлення сторінок допоможе уникнути цього. Тримати сайт в чистоті від битих посилань дуже важливо для зниження коефіцієнта відмов (bounce rate) та підвищення тривалості сесії, що неодмінно відіб'ється на SEO.

Перенаправлення є найкращим способом інформування пошукових систем про те, що сторінка переїхала офіційно і повинна “успадкувати” усі SEO-досягнення старої сторінки. За даними Moz (творців відомого пакету інструментів для SEO), 301 редиректи передають близько 90-99% ваги посилань новому URL-у. Це означає, що всі SEO-напрацювання відносно цих сторінок не змарнуються.

Ось декілька ситуацій, в яких перенаправлення URL-а може бути корисним. Залежно від ситуації, це може бути перенаправлення поодиноких сторінок або цілого сайту:

 • Перенесення сайту на новий домен (якщо він купили домен своєї мрії, якщо повинні змінити домен через права власності, або в інших ситуаціях).
 • Перенаправлення різних доменів на один (якщо ви купили декілька доменів, якщо користувачі регулярно пишуть вашу адресу з розповсюдженою помилкою, або в інших ситуаціях).
 • Перенаправлення субдоменів на основний домен (наприклад, якщо спочатку було “blog.mywebsite.com”, а ви хочете зробити “mywebsite.com/blog”).
 • Направлення трафіку на єдиний (“канонічний”) URL (якщо сайт використовує версію з WWW та без WWW).
 • Зміна структури URL-ів для редизайну сайту.
 • Перенаправлення дублікатів контенту на оригінальну сторінку.
 • Виправлення помилки в написанні URL-а (веб-адреси мають бути інформативними для людей і пошукових систем, тож іноді подібні помилки варті редиректу).
 • Порятунок ситуації, коли невірний URL був помилково поширений великій кількості людей (наприклад, через розсилку електронною поштою).
 • Створення простого і короткого URL-а для рекламних кампаній в друкованому вигляді і т.д.

Як перенаправити URL за допомогою Drupal-модуля Redirect

Сайти, побудовані на системах керування контентом (CMS), пропонують легкі способи перенаправити URL через адміністративний інтерфейс. Drupal не є винятком. Звісно, редирект може налаштувати розробник через файл .htaccess на сервері, але існують модулі, які пропонують більш дружні до користувачів варіанти. Одним з таких для Drupal-сайтів є модуль Redirect. Нещодавно його розробники оновили його.

Модуль дозволяє швидко створювати редиректи з одного URL-а на інший і зберігати канонічний URL для усього контенту. Цей контрібний модуль складається з ряду підмодулів:

 • Redirect. Він дозволяє робити перенаправлення з одного URL-а на інший.
 • Redirect 404. Він логує всі помилки 404 і дозволяє створювати для них редиректи.
 • Redirect domain. Він дозволяє робити редиректи між різними доменами.

Redirect Drupal module

Лише увімкнувши основний модуль, ви отримуєте простий інтерфейс, у якому одразу чітко зрозуміло для нетехнічного користувача, як зробити 301 редирект і багато іншого. Ми також записали для вас відео про роботу модуля, яке чекає на вас в кінці блогу.

На сторінці Configuration — Search and metadata — Redirect ми бачимо сторінку, на якій зберігаються всі редиректи. Ви зможете легко знайти потрібний вам завдяки фільтрам (за вихідною адресою, адресою призначення, кодом HTTP, оригінальною мовою і т.д.). На цій сторінці перенаправлення можна редагувати або видаляти.Redirect module page on a Drupal website

Потрібно натиснути кнопку “Add redirect” і внести наступні деталі:

 • URL, з якого потрібне перенаправлення
 • URL, на який потрібне перенаправлення
 • код статусу (від 301 до 307)

Статус за замовчування — 301, але це можна змінити в налаштуваннях на вкладці "Settings".

Add a URL redirect on a Drupal website

Модуль також має безліч можливостей, які оцінять розробники (інтеграція з Views API, інтеграція з системою кешування сторінок Drupal'а заради підвищення швидкодії, лічильник редиректів, автоматичне очищення неактивних редиректів та багато іншого). Важлива деталь — те, що він може працювати в дуеті з модулем Pathauto, щоб автоматично генерувати редиректи і стежити за тим, щоб зміни URL-ів не нашкодили існуючим лінкам.

Потрібна допомога з URL-ами? Надішліть задачу екпертам!

Ми поділилися базовою інструкцією про те, як перенаправити один URL на інший на Drupal-сайті. Наша Drupal-команда завжди готова відгукнутись, якщо вам потрібні:

 • допомога у встановленні чи налаштуванні модулів
 • рекомендації від нашої SEO-команди щодо структури URL-ів
 • більше консультацій щодо того, як перенаправити URL
 • допомога з редиректами будь-якої складності
 • і багато іншого

Напишіть нам сьогодні і давайте зробимо так, щоб ваші користувачі та пошукові системи знаходили знаходити ваші сторінки за правильною адресою! Ми будемо також раді втілити будь-які ваші ідеї щодо оптимізації, дизайну або розробки сайту.

Голосів: 1 Рейтинг: 5

Також по темі

1

Серед технік, що підвищують залучення читачів до блогу, є сповіщення про появу нових постів. Давайте розглянемо, як налаштувати сповіщення про новий контент на Drupal-сайті.

2

Сьогодні розглянемо ближче одну з практик для підвищення безпеки сайтів, яка не надто часто описується, — обмеження часу сесії користувача на сайті. Давайте поглянемо, як це забезпечує Drupal-...

3

Усі чекають на гарні новини, і у нас для вас є саме такі. Drupal-розробка в часи Covid-19 продовжується — суворі кризи навіть часто відкривають нові перспективи! Далі у статті дізнайтесь,...

4

Інтернет-магазини повинні допомагати їхнім власникам ідеально втілювати їхні стратегії щодо доставки товарів. Читайте далі про рішення та можливості з доставки в Drupal Commerce.

5

У блозі дізнайтесь більше про PWA (прогресивні веб-додатки), що вони собою являють, чим корисні та як можлива інтеграція PWA з Drupal-сайтом.

Subscribe to our blog updates