Як відновити зламаний сайт WordPress?

24.04.2019
Як відновити зламаний сайт WordPress?
Автор:

WordPress є вразливим до хакерських і бот-атак через його популярність. Зі збільшенням кількості атак навіть ваш сайт може стати жертвою. За даними Wordfence, понад 90 тисяч спроб злому на сайти WP відбуваються кожну хвилину.

Команда InternetDevels пояснює, як дізнатися, що ваша платформа уражена хакерами, і як відновити зламаний сайт WordPress.

Як дізнатися, що ваш сайт WordPress був зламаний? 

Наскільки вразливим є ваш веб-сайт? Здійснюйте регулярні перевірки, щоб дізнатися, чи потрібні оновлення ядра, плагінів або тем. Якщо будь-які оновлення відсутні, є майже 100% шанс, що ви незабаром будете зламані. Хакери використовують спеціальні автоматизовані інструменти для сканування веб-сайтів у пошуках незахищених платформ і заражають їх шкідливим кодом.

Є певні ознаки, які допоможуть дізнатися, що ваш сайт WordPress був зламаний:

  • незнайомі користувачі з адміністративними дозволами та ролями
  • файли з незвичним іменем у коді веб-сайту
  • перенаправлення сторінки
  • не релевантні дані на веб-сайті

Google також позначатиме ваш сайт як зламаний або небезпечний, якщо пошукові роботи виявлять підозрілі або незвичайні дії зі сторони платформи.

Якщо у вас немає навичок кодування, найміть команду веб-розробників, яка перевірятиме сайт на наявність вразливостей. Втручання до коду без належних знань може призвести до того, що ваш веб-сайт ляже.

Поради для відновлення зламаного сайту WordPress

1. Дізнайтеся, що сталося

Ваш перший крок повинен полягати у визначенні того, як хак впливає на ваш веб-сайт. Перегляньте сайт і спробуйте відповісти на наступні запитання:

  • Чи позначає Google ваш сайт як небезпечний, коли ви намагаєтеся перейти на нього?
  • Чи перенаправляє ваш сайт на інші посилання?
  • Ви можете ви увійти до адміністративної панелі WordPress?
  • Чи є що-небудь (нові посилання або спливаючі оголошення), що ви не розміщали на своєму веб-сайті?

Змініть паролі перед початком чистки. Вам також потрібно буде знову змінити паролі, коли ви закінчите відновлення зламаного веб-сайту WordPress.

2. Зверніться до свого хостинг-провайдера

Більшість авторитетних хостинг-провайдерів можуть допомогти вам відновити ваш сайт. Почніть зі звернення до веб-хостингу та дотримуйтеся їхніх вказівок.

Іноді трапляється так, що хак впливає на багато веб-сайтів, особливо якщо вони поділяють віртуальний хостинг. Можливо, веб-хост зможе допомогти відновити ваш сайт. Однак, якщо провайдер хостингу не в змозі допомогти, дотримуйтесь наших подальших інструкцій.

Щоб уникнути хаків на стороні сервера, переконайтеся, що ваш хостинг-провайдер є надійним і відповідальним. Тут, в InternetDevels, ми пропонуємо надійні хостингові рішення.

3. Відновлення резервної копії

Якщо у вас є резервні копії вашого сайту WordPress, найкращим рішенням буде відновлення зараженого вмісту. Зауважте, що вам потрібна команда підтримки, яка щодня виконуватиме резервне копіювання вашого сайту на випадок виникнення проблем. Команда підтримки також відновить всі дані, якщо ваш сайт буде зламаний.

Якщо у вас немає резервної копії, і ви не хочете втрачати дані сайту, вам доведеться вручну видаляти хак.

4. Знайдіть і видаліть хак

Видалити всі неактивні теми та плагіни, оскільки хакери зазвичай додають до них вірусний код. Після цього виконайте повне сканування на вашого сайту за допомогою спеціального програмного забезпечення, наприклад WPScan. Дотримуйтесь інструкцій, які надає плагін сканування, і виконайте глибоке сканування всього веб-сайту. Ви отримаєте список інфікованих або скомпрометованих файлів.

5. Безпечні облікові записи користувачів

Тепер, коли вам вдалося відновити зламаний сайт WordPress, захистіть його, звернувшись до сервісу підтримки WordPress, який буде реалузувати спеціальні заходи безпеки.

Найміть професіоналів для відновлення зламаного сайту WordPress

Щоб забезпечити безпеку веб-сайту WordPress, оновіть програмне забезпечення. Команда експертів WordPress в InternetDevels може стежити за вашим веб-сайтом 24/7 і виконувати всі необхідні оновлення, щоб забезпечити безпеку платформи та запобігти злому.

Набагато простіше запобігти атакам, ніж відновити зламаний сайт WordPress. Подумайте про безпеку вашого веб-сайту заздалегідь. Зв'яжіться з InternetDevels для регулярного резервного копіювання, обслуговування сайту або будь-якої технічної підтримки.

Голосів: 1 Рейтинг: 5

Також по темі

1

Одна з переваг використання CMS — можливість будувати сторінки без навичок програмування. Зокрема, WordPress має ряд корисних плагінів для цього. З ними можна побудувати що завгодно — від простого...

2

Атаки Brute Force можуть легко покласти ваш сайт. Дізнайтеся, як захистити веб-сайт Wordpress від атак Brute Force.

3

Сьогодні організації вважають за краще адаптувати DevOps і мігрувати свої програми до хмари. Дізнайтеся, які інструменти DevOps є на Google Cloud.

4

Цільові сторінки створюють для отримання конверсій. Дізнайтеся, як створити цільову сторінку для інтернет-магазину в WordPress і збільшіть обсяги ваших продажів.

5

Що може бути більш захоплюючим, ніж визнання однією з провідних компаній у світі від відомої дослідницької організації? Компанія InternetDevels з гордістю може сказати, що ми потрапили у ще...

Subscribe to our blog updates