Готові запустити новий сайт? 8 речей, які варто перевірити двічі!

11.09.2015
Готові запустити новий сайт? 8 речей, які варто перевірити двічі!
Автор:

Коли роботи з розробки вашого сайту завершені, настає цей хвилюючий момент. Ваш сайт готовий розпочати успішну подорож у великий світ...чи, краще сказати, у Велику Всесвітню Павутину. Але, як і перед будь-якою подорожжю, потрібно перевірити, чи не забули ви певні речі. Починаємо!

Готові запустити новий сайт? 8 речей, які варто перевірити двічі!

Візьміть інфографіку з собою:

<a href="//internetdevels.ua/blog/ready-to-launch-a-new-website-8-things-to-check" title="Готові запустити новий сайт? 8 речей, які варто перевірити двічі!" target="_blank"><img src="https://store.internetdevels.com/i/c358a611b6/808x778-kartinka-ukr.png" alt="Готові запустити новий сайт? 8 речей, які варто перевірити двічі!"/></a>

1) Створіть фавікон: маленький помічник вашого бренду

Маленькі речі можуть мати велике значення. Одна з таких речей — фавікон. Це маленька іконка, яка буде “емблемою” вашого сайту в браузерах. Вона буде відображатись поруч з адресою сайту в адресному рядку і поруч з назвою сайту в списку закладок, які створює користувач. Завдяки фавікону ваш сайт легко впізнати, що підвищує позиції бренду.

2) Додайте карту сайту: нехай пошукові системи почуваються, як вдома

Хочете, аби пошукові системи були вашими постійними гостями? Забезпечте їх якісною картою. Пошукові системи віддають перевагу спеціальній карті, що називається “sitemap” і являє собою XML-файл у кореневому каталозі. Вона допомагає пошуковим системам індексувати сторінки вашого сайту, вказуючи їм, які сторінки потрібно індексувати і з якою періодичністю. В процесі створення сайту деякі сторінки можуть додаватися або видалятися. Тож перед запуском сайту варто переконатися, що ваш сайтмап відображає його реальну архітектуру.

3) Пропишіть метадані: запропонуйте “гостям” те, що вони люблять

Гарним тоном вважається пропонувати гостям те, що їм справді подобається. Пошукові системи люблять “метадані”: тайтли сторінок, описи та ключові слова. Тож варто це все прописати. Вони повинні містити цільові пошукові фрази, які ви можете підібрати за допомогою Google AdWords або інших служб. Саме метадані найчастіше виводяться в пошукових результатах. Переконайтеся, що вони не тільки містять пошукові слова, але гарно, переконливо і чітко написані. Адже ваші найважливіші гості — це люди, а не пошукові системи.

4) Перевірте посилання і те, куди вони ведуть ваших користувачів

“Биті” посилання можуть з’явитися в процесі створення сайту, додавання чи видалення певних сторінок або з інших причин. Це можна перевірити, пройшовши по всіх сторінках або скориставшись спеціальними інструментами з перевірки посилань (кращий варіант для великих сайтів). Також варто пересвідчитись, що зовнішні посилання відкриваються в новій вкладці або вікні, щоб люди не покидали ваш сайт передчасно. Ваш логотип повинен вести на головну сторінку — це золоте правило. Крім того, якщо у вас був старий сайт, зробіть редіректи з його сторінок на новий. Не втрачайте старих користувачів!

5) Створіть сторінку 404: запропонуйте людям інші варіанти

Якщо сторінка не існує, користувачів потрібно повідомити про це в зрозумілій формі і запропонувати інші варіанти. Не давайте їм просто піти. Запропонуйте їм посилання на головну сторінку або інші сторінки, що можуть їх зацікавити. Крім того, сторінка 404 може мати цікавий та привабливий дизайн, можливо, з нотками гумору. Якщо щось “не знайдене”, симпатична сторінка 404 може перетворити роздратування на посмішку.

6) Перевірте орфографію: не давайте приводу для глузування

Іноді дуже весело дивитися скріншоти або цитати з “геніальними” граматичними або орфографічними помилками. Звісно, якщо цей сайт не ваш. Грамотність — частина вашої репутації. Тож не треба недооцінювати цей аспект — ретельно вичитайте сайт, якщо довіряєте своїм граматичним навичкам. А ще краще — знайдіть “grammar nazi”, який зробить це за вас. Не забувайте, що помилки можуть “ховатися” в формах, сервісних повідомленнях і т.д. Нехай ваш сайт цитують тільки через чудовий контент, і ніколи — через помилки!

7) Крос-браузерне тестування: нехай всі браузери люблять ваш сайт

В 21-му столітті користувачі можуть обирати з великої кількості браузерів та їх версій. Це чудова новина для користувачів. І зовсім не чудова — для вашого сайту, якщо він не був перевірений на крос-браузерну сумісність. Весь контент і верстка мають відображатися правильно в будь-якому браузері з будь-яким розширенням. Йдеться про вашу аудиторію — кожен користувач є безціннним. Для крос-браузерного тестування існують ручні на автоматичні варіанти.

8) Перевірте і оптимізуйте продуктивність сайту

Немає часу на повільність! Кожна секунда має значення, коли потрібно втримати потенційного клієнта на сайті. Крім того, повільний сайт ніколи не матиме високі позиції в пошуковій видачі. Перевірте, наскільки швидко завантажуються ваші сторінки і приділіть увагу цьому питанню, якщо воно потребує покращення. Іноді дуже допомагає оптимізація розміру картинок і файлів, а іноді сайт потребує рук досвідчених девелоперів. Ваш сайт заслуговує на те, щоб не просто швидко працювати, а “літати”.

Коли ви перевірите всі необхідні пункти, нехай для вашого сайту розпочнеться прекрасна подорож до успіху!

Голосів: 1 Рейтинг: 5

Також по темі

1

Хто тяжко працює, той потім і отримує заслужене: InternetDevels увійшли до списку 12 Найкращих веб- і софт-розробників в Україні, що його нещодавно представив Clutch, досвідчений дослідник IT-...

2

DruDesk, нова Drupal сапорт-служба від InternetDevels, уже має доволі багато щасливих клієнтів. Людям подобається, коли їхні проблеми вирішують професійні “вирішувачі проблем”! :) ...

3

У цій статті ми розглянемо 2 способи реалізації вебсокетів: з допомогою Node.js та веб-серверу Tornado; з допомогою php (бібліотеки Ratchet) та js.

4

20 порад, як покращити юзабіліті сайту електронної комерції і отримувати від нього вищий прибуток.

5

У нашому блозі ми розповідаємо про те, як правильно налаштувати стандарти відображення сайту на Wordpress для різних мов.

Subscribe to our blog updates