«Хімія» веб-розробки: фантастична реакція між Drupal та ReactJS

11.08.2017
«Хімія» веб-розробки: фантастична реакція між Drupal та ReactJS
Автор:

Поєднання різних фреймворків для отримання неймовірних реакцій між ними — це і є справжня «хімія» веб-розробки. Особливий ажіотаж сьогодні викликає комбінація Drupal та інструментів JavaScript. Ми вже розглядали переваги використання Drupal з Angular та Drupal з Node. Сьогодні настав час подивитися на ще одну потужну «хімічну реакцію» — між Drupal і ReactJS, в результаті якої з’являються сайти і додатки, що мають космічну швидкість та інтерактивність. В принципі, ці якості притаманні усьому сімейству JavaScript. Що ж особливого в одному з наймолодших її представників — ReactJS? Давайте поглянемо на нього ближче і дізнаємось.

ReactJS та деякі з його переваг

«Мене нічим не злякаєш — я керую інтерфейсом Facebook»

Мабуть, така цитата могла б належати ReactJS. Ця JavaScript-бібліотека для створення користувацьких інтерфейсів була розроблена інженерами Facebook, спочатку застосовувалась тільки для внутрішніх цілей, а потім була випущена як проект з відкритим кодом. Враховуючи масштаби Facebook, навряд чи є якийсь проект у цьому світі, який не під силу ReactJS, коли йдеться про побудову динамічних додатків з оновленням даних в реальному часі. Facebook — далеко не єдиний приклад, тож до вашої уваги інші проекти, що використовують React.

Віртуальний DOM

Одна з найкрутіших особливостей React — це ефективний підхід до оновлення DOM. Коли сторінка завантажується, браузер генерує її DOM — об‘єктну модель документа. Однак, тут традиційно ховається слабке (чи, скажімо, повільне) місце JavaScript. Щоб суттєво пришвидшити процес, React JS використовує легкий віртуальний DOM. React визначає, які об’єкти віртуального DOM зазнали змін, і оновлює лише відповідні частини реального DOM, а не ціле дерево DOM. Це дає великі переваги в плані швидкодії, а також полегшує життя розробникам.

Компонентна структура

В ReactJS легко створювати незалежні компоненти і збирати їх разом у складні додатки. Параметри передаються кожному із компонентів.

Однонаправлений рух даних

Рух даних по вашому додатку після кожної зміни відбувається лише в одному напрямку. Це дає вам кращий контроль за рухом даних і дозволяє ефективніше відстежувати зміни.

Легкість у роботі

React презентує доволі простий підхід до програмування, без складних концепцій. Він легко інтегрується з усіма бібліотеками JavaScript. Створений в 2013, React уже встиг створити навколо себе велику екосистему. Його активна спільнота розробляє нові бібліотеки, відеоуроки та багато інших корисних речей.

Drupal і ReactJS

Drupal підійде для будь-якого типу сайту — соціального, освітнього, комерційного, медичного і так далі. Йому під силу впоратися з будь-якою кількістю користувачів та сторінок, будь-яким розміром чи складністю сайту. А коли до цього додаються дива фронтенду від ReactJS, результати можуть бути просто фантастичними.

Комбінація Drupal і ReactJS особливо виграшна для сайтів з безліччю динамічних елементів і величезною кількістю даних, що постійно змінюються та потребують «розумного» оновлення в реальному часі. Інші приклади — коли вам потрібно забезпечити автоматичний обмін даними або доступ до них з мобільних додатків. Однак, фактично будь-який тип сайту чи додатку виграє від ультрашвидкого та магнетично інтерактивного інтерфейсу.

Популярний спосіб поєднувати Drupal і React — це використання React в якості легкого фронтенду і розділеного (decoupled) Drupal в якості CMF та джерела даних. Однонаправлений потік даних у React JS допомагає формувати веб-сторінку у відповідності з даними, що надсилаються з Drupal RESTful API.

Drupal 8 має виняткові можливості для інтеграції React завдяки вбудованим сервісам RESTful, однак додаткове використання JSON API зробить життя розробників ще приємнішим. Ще один гарячий тренд — поєднання Drupal 8 і React за допомогою GraphQL. Drupal 7 повинен покладатися на контрибні модулі в роботі з React, але в будь-якому випадку інтеграція можлива.

Якщо ви зацікавлені у використанні Drupal і ReactJS для вашого проекту, зв’яжіться з нашими розробниками, які люблять сучасні технології та їх чудові комбінації.

2 votes, Рейтинг: 3.5

Також по темі

1

Привіт усім! Літо триває. Так і хочеться взяти кошик і зібрати для вас декілька свіжих, стиглих і соковитих... Drupal-новин! ;) Ви побачите, що липень 2017 був справді дуже плідним для Drupal. Тож...

2

Розумна краплина та кмітливий кит — навіть з логотипів видно, що Drupal і Docker чудово поєднуються! Здається, що їхня стихія — це вода, але їхня справжня «стихія» — це ефективність. Тож після...

3

Чи хотіли б ви взаємодіяти, співпрацювати з користувачами через контент? Це можливо з H5P (HTML 5 Package). У сьогоднішній статті ми...

4

Давайте розглянемо модульну платформу, побудовану спеціально для сайтів вищих навчальних закладів, а саме дистрибуцію OpenEDU.

5

Розглянувши використання Drupal з AngularJS, ми переходимо до наступного представника JavaScript-...

Subscribe to our blog updates