При додаванні поля типу “Radioactivity” до матеріалу ми можемо обрати профіль налаштувань для нього. Очевидно, що правила зростання та спадання енергії для користувачів і матеріалів будуть різними, тому нам надано можливість для кожного поля використати унікальний профіль.
Давайте розглянемо, як можна створити новий профіль із власними налаштуваннями. Для початку натискаємо кнопку +Add.

З’явиться сторінка, на якій можна налаштувати ім’я профілю; вказати, через скільки часу енергія зменшиться вдвічі, якщо з матеріалом за цей час не відбулося ніяких подій; як часто відбуватиметься зміна енергії для події; рівень енергії, при якій піврозпад вже не працюватиме; а також тип профілю.
Всього є три типи профілів:
Simple - модуль буде лише додавати або віднімати кількість енергії, тобто працювати як лічильник;
Basic - цей тип дозволяє налаштувати час піврозпаду, вибір обмежується шістьма годинами, днем, двома днями, тижнем і місяцем;
Advanced - повністю налаштовується час піврозпаду, з точністю до декількох секунд, а також рівень енергії, при якій напіврозпад вже не працюватиме.
Однак цих налаштувань ще недостатньо. Для повноцінної роботи необхідно виконати ще декілька дій:
1. Створити поле для типу вмісту, обрати профіль налаштувань і встановити рівень енергії, який буде додаватися до нового матеріалу.
2. Створити нове представлення (View) для матеріалу, або модифікувати вже існуюче, додавши поле енергії до критеріїв сортування; додати декілька полів (nid, title, radioactive energy) і налаштувати сортування за спаданням рівня енергії.
Особливу увагу варто приділити параметру виведення поля Energy у представленні. Модуль пропонує кілька варіантів його визначення. Найпопулярніші серед них: числове та відсоткове значення.
Завдяки цим простим налаштуванням тепер енергія збільшується щоразу, коли переглядається матеріал, і зменшується вдвічі, протягом вказаного періоду.
У налаштуваннях правил (Rules) є можливість збільшувати або зменшувати енергію залежно від потреб. Наприклад, у зв’язці з модулем Fivestar можна створити правило, яке буде збільшувати енергію за подібною формулою:
Енергія = Енергія’ * кількість зірок Fivestar.
Де Енергія’ - це попередній показник енергії.
І це лише одна з багатьох можливостей, які пропонує модуль Radioactivity.
Більше інформації можна дізнатися, прочитавши документацію або перейшовши на сторінку самого модуля Radioactivity, а також переглянувши відеоінструкцію.
Під цим блог-постом прикріплений архів, розгорнувши який, ви зможете побачити приклад роботи модуля. До речі, з метою більш тісного знайомства з цим інструментом, ви можете завантажити та розгорнути популярну збірку Drupal Commons, в якій також використовується цей інструмент.