Головні питання, які ПМ повинен задати перш, ніж почати веб-проект

12.05.2017
Головні питання, які ПМ повинен задати перш, ніж почати веб-проект
Автор:

Якщо ви збираєтеся створити власний веб-сайт чи додаток, ви, ймовірно, хочете знати, як найняти найкращого веб-розробника тому, що ваш веб-ресурс, безумовно, на такого заслуговує. Також пам'ятайте, що варто брати до уваги якщо вирішили аутсорсити свій веб-проект.

Коли ви наймаєте команду для розробки вашого сайту, ця команда міститиме три основних типи ІТ-фахівців, які братимуть участь у створенні майбутнього веб-продукту. Це веб-дизайнери, веб-розробники і спеціалісти з SEO. Команда повинна містити також і особу для організації роботи усіх цих фахівців, розподілу завдань між ними і для керування всім процесом розробки. Цією людиною є проект-менеджер (ПM), з яким ви будете вести переговори найбільше.

Ми раніше описували, як ми управляємо Drupal-проектами та, зокрема, як ми оцінюємо їх. Ми також розвіювали міфи про проект-менеджмент. Сьогодні ж збираємося надати вам більш глибоке уявлення про повсякденне життя менеджерів проектів та розповісти про труднощі, з якими вони стикаються перед початком вашого проекту.

Питання, які кожен ПМ повинен задати перед стартом веб-проекту

Чи є звіт про роботу (СОУ) вичерпним?

Звіт про роботу повинен охоплювати всі важливі питання, щоб прояснити все з самого початку і підтвердити схвалення і узгодження проекту обома сторонами, чиї очікування щодо кінцевого результату повинні збігатися. Цей документ повинен окреслити масштаби проекту, вказувати на необхідний функціонал, інтеграцію зі сторонніми сервісами та інші необхідні дані. В тексті СОУ також визначено дати початку і закінчення проекту та бюджет. Крім того, він пояснює домовленості про внесення подальших змін і вимог до проекту, які можуть з’явитися в ході процесу розробки.

Ким є замовник?

Якщо ПМ і його команда веб-розробників дійсно клієнтоорієнтована і це є їхньою головною стратегією, яка визначає їхній робочий процес, тоді особистість замовника є дійсно неважливою. Менеджер проекту повинен отримати відповіді на такі питання:

Наскільки відкритим до спілкування є клієнт?
Які риси характеру йому притаманні?
Чи схильний часто змінювати свою думку?
Наскільки чітко він бачить кінцевий результат?
Наскільки добре розбирається в технології і її можливостях?
Наскільки добре він розуміє цілі проекту?
Які його пріоритети і що вважає найважливішим у веб-ресурсі?

Проект-менеджер може отримати відповіді на ці питання, розмовляючи з групою з розвитку ділових зв’язків, щоб отримати поради щодо співпраці з клієнтом. Колеги, які раніше працювали з тим же клієнтом, також корисні і можуть дати більш глибоке уявлення.

Яку методику управління проектами обрати?

Менеджер проекту відповідає за вибір найбільш ефективного і доцільного підходу до управління веб-проектом. Особистості зацікавлених сторін, можливості команди і особливості веб-продукту тут слід брати до уваги. Він повинен також з'ясувати, чи добре знайомий клієнт з обраною методикою і пов'язаними з нею інструментами, а якщо ні, то ознайомити і навчити їх.

Серед всіх методик управління проектами найпопулярнішими є Agile, Scrum, Waterfall і Kanban. Найбільш традиційний робочий процес відноситься до Waterfall, який доцільно використовувати, якщо не очікується, що жодні правки і коригування не з'являться в ході реалізації проекту.

У випадку Kanban робота організовується і візуалізується на дошці, яка має такі стовпці: «в процесі», «тестування», «готовий до випуску», і «випустили». Через них має пройти кожен робочий елемент.

Scrum є одним з багатьох ітераційних гнучких методів Agile. Він передбачає наявність крос-функціональної команди, власника продукту, керівника, багато дискусій, нарад з планування спринту і зворотного зв'язку. Scrum добре підходить для співпраці з тими зацікавленими сторонами, які часто змінюють свою думку.

Agile активно використовується Apple, і Philips. Такі бізнес-гіганти, як Nokia і Intel обожнюють цю методологію теж, як і Microsoft та Exigen Services. Клієнти і розробники працюють разом, спілкуючись лицем до лиця, щоб привести веб-продукт у відповідність з цілями компанії і потребами споживачів.

Як правильно розподілити завдання у команді?

Менеджер проекту повинен володіти необхідною інформацією про всіх учасників процесу і в цілому керувати самим процесом веб-розробки з найперших кроків на завершального етапу. ПМ — це ніби сполучна ланка між клієнтом, який задає вимоги і командою розробників, які фактично і виконують всі необхідні дії, наприклад, пишуть коди, встановлюють модулі, створюють макети, проводять тестування і так далі. Для того, щоб організувати роботу цілої команди розробників оптимальним чином, ПМ повинен з'ясувати:

Які кадри краще залучити до проекту?
Хто може краще впоратися з конкретним завданням?
Яким був попередній досвід роботи з певною технологією чи системою?
Якому стилю роботи надає перевагу кожен член команди?
Яка продуктивність праці і звичний темп роботи кожного?
Як члени команди взаємодіють один з одним?
Що їх найкраще мотивує?
Які ситуації можна спрогнозувати?

Тож, перед початком веб-проекту, не тільки клієнт, але і кожен ПМ також повинен задати деякі важливі питанння. Правильність відповідей на ці питання визначає майбутній успіх, в якому зацікавлені всі залучені сторони. Розкажіть нам про свій проект і наші проект-менеджери разом з командою ІТ-експертів втілять його у життя.

2 votes, Рейтинг: 4

Також по темі

1

Cерія блогів про впровадження Agile у великих компаніях продовжується! Після Intel і Nokia, ...

2

Створення та обслуговування веб-ресурсу — це комплексний процес. Ми вже розповідали, що на початковому етапі...

3

Сьогодні ми назвемо труднощі, з якими програмісти стикаються при оцінці, щоб вияснити, що саме робить цей етап роботи над проектом настільки неоднозначним і складним.

4

Час для нової порції корисної інформації з проект-менеджменту від нашого експерта Іванни aka Vania ;) Ми вже дізнавалися більше про...

5

Компанії зі світовим ім’ям поганого не впровадять :) А наш проект-менеджер Іванна aka Vania пише лише про те, що дійсно цього варте. Отже, продовжуємо дізнаватися із серії її блогів про...

Subscribe to our blog updates