Забезпечення якості (QA) - чому це так важливо у веб-розробці

23.06.2021
Quality Assurance (QA) – Why Is It So Important In Web Development
Автор:

Давайте поговоримо про значення забезпечення якості (QA) веб-сайту і про те, для чого це потрібно. Ви можете подумати, що всі компанії, що займаються веб-розробкою, просто намагаються видурити більше ваших грошей, пропонуючи вам «непотрібний» QA.

У цій статті наше агентство з розробки Drupal сайтів хоче нарешті пояснити, що саме означає QA. Сподіваємося після прочитання цього блогу ви більше не будете задаватися питанням, навіщо вам потрібна гарантія якості веб-сайтів. Ми постараємося подати все якомога коротше і представити всю інформацію про те, чому тестування QA так важливо в процесі веб-розробки.

Як клієнт або власник бізнесу, ви хочете бути впевнені, що ваш проект був розроблений в найкращому вигляді, і саме тому ви повинні подумати про те щоб найняти фахівця QA (англ. Quality Assurance, укр. забезпечення якості).

Якісно проведена робота фахівців QA вкрай важлива, оскільки вона дозволяє вам бути впевненим, що ваш веб-сайт буде мати такий функціонал, яким ви його задумали. Хочете дізнатися більше про роботу QA інженерів? Тоді, просимо ознайомитись зі статтею нижче.

Що таке гарантія якості?

Забезпечення якості веб-сайту - це процес тестування вашого веб-сайту для виявлення помилок і багів, що не були помічені розробником, дизайнером або іншими членами команди.

Етапи тестування веб-сайту включає:

 • Тестування дизайну: перевірка того, чи відповідає дизайн сайту тому, що хотів клієнт.

 • Функціональне тестування: перевірка правильності роботи всього функціоналу на сайті.

 • Тестування вимог: перевірка відповідності сайту вимогам, які були узгоджені на початку співпраці.

 • Тестування сумісності: використовуйте інструменти для перевірки адаптивності, щоб перевірити, чи підтримує ваш сайт з різними браузерами і різними пристроями.

 • Тестування безпеки: перевірка наявності на сайті вразливостей або інших проблем з безпекою.

В ідеалі було б краще, якби ви провели контроль якості до того, як будете готові до запуску веб-сайту. Однак, якщо ви цього не зробили, ви можете провести тестування QA після запуску. Ми дуже сподіваємося, що після прочитання блогу ви все таки проведете QA тестування сайту.

Хто такий QA інженер?

QA інженер - це професіонал, який перевіряє якість вашого веб-продукту від початку розробки до його запуску.

 • QA перевіряє, чи відповідає ваш проект бізнес-вимогам.

 • QA шукає всі приховані баги та помилки, щоб запобігти їм.

 • QA працює над запобіганням помилок ще до їх виникнення.

 • QA надає вичерпну інформацію про статус вашого продукту на всіх етапах.

 • QA перевіряє продукт на зручність використання і відповідність встановленим стандартам.

Образно кажучи, робота QA Engineer чимось схожа на роботу наглядача.

Навіщо вам потрібна гарантія якості сайту?

Скупий платить двічі. Неможливо створити веб-сайт, який буде працювати бездоганно і без єдиної помилки - навіть якщо ви виберете краще агентство веб-розробки, завжди знайдеться  неточність.

Завданням QA-інженера є помічати ці помилки та виправляти їх до того, як проект буде переданий вам. В першу чергу, щоб отримати ідеальний результат і продукт, потрібен QA сайту. QA гарантує, що продукт буде саме таким, яким ви хочете.

Робочий процес QA інженерів

Залучення QA є важливим етапом в розробці додатків та веб-сайтів. Саме тому, усі досвідчені компанії залучають інженерів по забезпеченню якості програмного забезпечення.

Існують наступні напрямки діяльності QA спеціалістів що дозволяють досягнути високого рівня якості кінцевого продукту:

 • Оцінка обсягу робіт;
 • Оцінка бізнес-вимог і перевірка специфікацій;
 • Розробка тестової документації;
 • Тестування проєкту згідно з розробленими тестовими випадками або обумовлених з клієнтом сценаріїв;
 • Виконання різних типів тестування (функціонального, a/b тестування, тестування продуктивності й т.д.);
 • Створення тестових звітів, та загальний відгук (що може включати пропозиції щодо поліпшення продукту, імплементації додаткового функціонала і т.д.).

Переваги забезпечення якості для бізнесу

Гарантія якості веб-сайту існує, щоб надати відвідувачам вашого веб-сайту кращий користувальницький інтерфейс і зручну функціональність. А власники сайтів отримують гарантію, що їх сайт працює бездоганно. Сенс в тому, щоб виявляти і позбуватися проблем на сайті ще в зародку.

Далі ми перерахуємо, чому вам слід проводити контроль якості сайту і платити QA інженеру.

Підтверджує репутацію вашого бренду

Бренд повинен не тільки надавати послуги, а й дбати про репутацію і підтримувати її. Служба контролю якості веб-сайту постійно підтримує ваш сайт в хорошому стані, а це означає, що ви створюєте кращий UAT. Ваш бізнес стане прикладом відмінної роботи.

Виявляє серйозні проблеми з самого початку

Часто серйозні проблеми на сайті виявляються в процесі QA тестування сайту і можуть бути негайно виправлені. Такий швидкий відгук вбереже ваш сайт від злому, ваших користувачів від розчарування, а вас від серйозних витрат.

Допомагає створити надійний сайт

Незалежно від того, чи ми говоримо про забезпечення якості на етапі розробки сайту або після запуску, це гарантія того, що помилок не буде. За допомогою QA ви можете бути впевнені, що в кінцевому підсумку отримаєте веб-сайт який працює відмінно.

Економить ваші гроші

QA-тестування економить вам непотрібні витрати. Дешевше провести контроль якості веб-сайту і відразу виправити помилку, ніж знайти її після того, як вона вже принесла вам збитки. А псля вам все одно доведеться витратитися на її виправлення.

Підвищує зручність використання

Пам'ятайте, що багато компаній надають аналогічні послуги або продають аналогічні товари. Щоб їх обійти, вам потрібно поліпшити UX. Все ще не знаєте, чому UX такий важливий? Тоді загляньте в наш попередній блог, щоб розвіяти всі сумніви. Гарантія якості в веб-розробці - це якраз створення і оптимізація UX і UI вашого сайту.

Що робить QA інженер?

Забезпечення якості - важлива частина розробки веб-сайтів. Розробка сайту і QA тестування повинні проводитися разом. Це єдиний спосіб отримати результат без затримок і неточностей. Щоб все йшло добре, потрібно довірити свої проекти інженерам з контролю якості. Пропонуємо вам переглянути весь життєвий цикл тестування QA.

Крок 1 - Аналіз обсягу робіт

Спочатку інженери по забезпеченню якості перевіряють функціональні і нефункціональні бізнес-вимоги до конкретного продукту. Тільки після огляду продукту QA має можливість вказати обсяг робіт, необхідних для виконання.

Крок 2 - Розробка тестової документації

Потім QA команда створює документ з планом тестування, в якому чітко розписано, що необхідно зробити, які ресурси для цього необхідні, середовища і цілі тестування, а також графік тестування.

Крок 3 - Створення контрольного списку тесту

Після того, як обсяг робіт встановлено і затверджено, QA команда створює ​контрольний список тестування. У ньому вони описують вихідні дані, умови і майбутні результати. Це як план дій щодо забезпечення якості веб-сайту

Крок 4 - Функціональне тестування відповідно до створених тестових прикладів або user stories

Потім відбувається сам процес тестування. Тестувальники проводять тестування вручну і за допомогою спеціального інструментів. Фахівці з контролю якості описують знайдені помилки в контрольних списках, щоб розробники могли їх одразу виправити.

Крок 5 - Повторне тестування після виправлення помилок

Після того, як розробники виправляють помилки, QA тестує знову, щоб переконатися, що все виправлено і працює без збоїв. На даному етапі ще проводиться регресійне тестування. Метою його є перевірка, чи не з'явилися нові помилки після виправлення старих.

Крок 6 - Розробка тестових звітів

В кінці всього QA процесу команда надає вам повний детальний звіт про тестування, в якому розповідається, що і як було зроблено. Цей звіт стане в нагоді, тому що в ньому описується все, що було зроблено з вашим сайтом.

Як часто потрібно проводити перевірку якості веб-сайту?

Процес контролю якості залежить від розміру вашого сайту і його складності. Єдина рекомендація для всіх власників сайтів: РЕГУЛЯРНО виконуйте контроль якості веб-сайтів.

 • Це допоможе постійно тестувати майбутній сайт на етапі розробки та помічати навіть самі незначні помилки.
 • Тестування веб-сайту дозволяє підтримувати його повноцінну роботу після запуску без будь-яких помилок.

Забезпечення якості веб-сайту - це як профілактика захворювань. QA дозволяє виявляти помилки на початкових етапах і швидко виправляти їх без шкідливих наслідків і втрат.

Проведіть тестування веб-сайту, якщо хочете підняти його продуктивність, знайти та виправити будь-які помилки.

Позбавте себе від стресу, втрат часу і фінансових витрат - скористайтеся послугами контрольного тестування.

Голосів: 1 Рейтинг: 5

Також по темі

1

Місія QA-тестувальника найвідповідальніша на проекті, адже від нього залежить бездоганна якість сайту. А сьогодні у одного з наших тестувальників є ще одна місія, адже ми попросили його розповісти...

2

Важливими складовими якості веб-продукту є його кросбраузерність та кросплатформенність. Тестування того, як сторінки вашого продукту відображаються на різних десктопних браузерах та мобільних...

3

Як забезпечити себе стабільною автоматизованою системою тестування на базі Jenkins i Selenium.

Subscribe to our blog updates