Переваги та недоліки CDN

28.07.2017
Переваги та недоліки CDN
Автор:

Чи використовувати CDN чи ні? Якщо ви задаєте собі таке питання, то наша стаття допоможе вам прояснити ситуацію. Ми вже розповідали цікаві факти про CDN, а також про інтеграцію CDN з Drupal. Зараз збираємося збагатити ваші знання про мережі доставки контенту статтею, яка показує головні переваги та недоліки цієї географічно розподіленої мережевої інфраструктури, метою якої є доправлення веб-контенту кінцевим користувачам.

Основні переваги CDN

100% веб-доступності та безперебійної роботи

Даунтайм, тобто час простою — це завжди катастрофа як для вас, так і для ваших користувачів, які не можуть отримати бажаний контент. Отож, ви проводите моніторинг серверів, і перевіряєте доступність сайту, і сподіваєтесь, тримаючи кулачки, що ваш контент залишатиметься доступним для відвідувачів сайту навіть у стресових ситуаціях. Цими ситуаціями підвищеного ризику можуть бути періоди надмірного трафіку, переривистих сплесків чи збоїв у роботі сервера.

Наприклад, якщо у вас є сайт електронної комерції, вам доведеться мати справу зі збільшенням трафіку під час сезонних розпродажів, оскільки багато клієнтів відвідують ваш веб-ресурс одночасно. Без мережі доставки контенту всі ті мільярди одночасних запитів користувачів у секунду перевантажують первинний сервер і перешкоджають його роботі. В разі ж використання CDN цей великий трафік розприділяється серед сотень серверів CDN. Таким чином, ваш первинний сервер не зможе вийти з ладу, і ви ніколи не стикнетеся з простоєм.

Висока швидкість передачі контенту

Мережа серверів CDN розташована на великій території. Використовуючи географічне розташування, CDN передає контент від тих своїх серверів, які розташовані найближче до конкретного користувача або групи користувачів. Це робить шлях веб-контенту максимально коротким. Саме тому юзери отримують позитивний користувацький досвід, адже не змушені нервово чекати, поки завантажиться сайт, а одержують контент максимально швидко.

Контроль над доставкою активів

Можливість управління активами та завантаженням мережі. Оператори можуть відстежувати статистику навантаження в режимі реального часу. Це дозволяє їм виявляти активні регіони, які страждають від перевантаження на сервері та повинні бути пріоритетними. Таким чином, оператори можуть спрямовувати додаткову пропускну здатність до цих регіонів і забезпечити їм додаткові можливості.

Основні недоліки CDN

Додаткові витрати

Звичайно, ви можете вибрати один з декількох безкоштовних сервісів CDN, наприклад, BootstrapCDN, Coral Content Distribution Network, CloudFlare або Incapsula. Однак, більшість мереж доставки контенту передбачають щомісячну плату, яка залежить від кількості запитів, відвідувачів сайту та ресурсів, які ви маєте на своєму веб-сайті. Якщо враховувати ще й хостинг, то загальні витрати вашої компанії на місяць можуть бути значними. Звичайно, ці витрати будуть виправдані, ви будете більш захищеними, але варто заздалегідь поцікавитися, чи можете ви це собі дозволити.

Проблема підтримки

CDN є дуже ефективною та корисною мережею лише в разі, якщо вона працює ідеально, оскільки завжди існує проблема підтримки. Більшість компаній використовують сторонніх постачальників для запуску та підтримки своїх CDN. Якщо з’являються великі проблеми, виникає питання, чи зможе оператор одразу ж їх вирішити. Скільки часу знадобиться для усунення перебоїв? Чи зможе оператор запобігти повторення такої ситуації? Фактично такі проблеми трапляються не дуже часто, але коли вони таки виникають, то стає проблематично з ними справитися.

Геолокація може зіграти злий жарт

Компанії, які пропонують мережі доставки контенту, мають сервери, розташовані на територіях багатьох країн світу, але, тим не менше, вони можуть не мати їх у вашій країні чи у місцях, звідки ваша основна аудиторія заходить в Інтернет. У таких рідкісних випадках CDN не є вигідним, оскільки займає більше часу для відображення сторінки, ніж, якщо зберігати всі ресурси тільки на вихідному сервері.

Cподіваємося, наша інформація була корисною для вас. Якщо виникнуть будь-які запитання, звертайтеся до нас.

Голосів: 1 Рейтинг: 5

Також по темі

1

Завжди бути на крок попереду, передбачати, що потрібно клієнту, і пропонувати йому це ще до того, як він попросить... Здається, це і є секрет успішного бізнесу, особливо в божевільному темпі XXI...

2

Це не буде перебільшенням, якщо ми назвемо PHP однією з найбільш популярних мов програмування. Оскільки більшість розробників мають елементарне уявлення про PHP та як це працює, ми хочемо вам...

3

Мобільні пристрої стають все популярнішими, і веб-ресурси жодним чином не можуть ігнорувати цю тенденцію. Ми пропонуємо вам статтю про тестування мобільних додатків. Отже, якщо ви вирішили...

4

Ми, Internetdevels, є успішною компанією, яка працює більше, ніж 9 років в галузі інформаційних технологій. Ми намагаємося повністю відповідати...

5

Переконайтеся, що ваш веб-сайт залишається в ідеальному стані та має всі необхідні вдосконалення. Ми пропонуємо поради для оновлення веб-сайту, щоб покращити конверсію та зменшити показник відмов...

Subscribe to our blog updates