Проект-менеджмент: як ми керуємо Drupal-проектами

21.01.2016
Проект-менеджмент: як ми керуємо Drupal-проектами
Автор:

Кожним вашим Drupal-проектом від початку і до кінця опікуються дбайливі руки проект-менеджера. Як це відбувається? Що він робить?

До моменту, поки ви отримуєте готовий продукт, ваш Drupal-проект проходить через декілька важливих етапів. А якщо проект великий і складається з декількох фаз, то кожна фаза окремо також проходить всі ці етапи. Давайте розглянемо це більш детально!

Збір інформації

На самому початку трішки забіжимо вперед :) Яка кінцева мета будь-якого проекту? Звісно, це повне задоволення клієнта. А як цього досягти? Дізнатися цілі та очікування клієнта, правильно їх проаналізувати, аби найкращим чином все це втілити в життя. Отже, кожен проект-менеджер — трішки чарівник...або просто дуже уважна людина, яка вміє слухати і чути.

Тому на початку роботи з будь-яким клієнтом ми з ним спілкуємося і дізнаємося, яким він бачить цей Drupal-проект, чого очікує від нього. Аналізуємо інформацію і робимо висновки. Частенько в цьому процесі з’являються додаткові питання, які ми уточнюємо. Тільки після цього у нас формується чітке бачення Drupal-проекту і того, що функціонально повинно бути для нього зроблено.

Оцінка проекту

Отже, ми знаємо, що потрібно робити, тож можемо визначитися з вартістю. Прозорість понад усе! Всі роботи розписуються по окремих пунктах, оцінюються спеціалістами. Також на цьому етапі робиться план проекту (високорівневе планування). Крім того, виясняються:

  • потенційні ризики;
  • умови співпраці (fixed price, T&M etc.);
  • потенційно необхідна команда;
  • фреймворк для керування проектом(Scrum, Kanban, Waterfall).

Вся ця інформація подається на ваш розгляд. Немає заперечень? Тоді підписуємо угоду. А потім — збираємось на спеціальний kick-off meeting, на якому визначаємо дрібні, але важливі деталі на кшталт того, на якому сервері будемо працювати, який git використовувати тощо. При цьому ми завжди порадимо найзручніший варіант для вас.

Ініціалізація проекту

Ну що, стартуємо! Щасливої нам з вами дороги :) На цьому етапі починається найважливіше і найцікавіше. Менеджер розписує, що в якій послідовності потрібно робити в рамках Drupal-проекту. Налаштовує таск-трекер, в якому вам буде зручно слідкувати за ходом робіт. Розподіляє обов’язки. Перевіряє, чи все готово до старту. Як під час запуску шатлу в космос, потрібно підготуватися ретельно і відповідально.

Позадачне планування

Можна це вважати частиною попереднього пункту, а можна зупинитися на цьому більше детально. На мітингу з командою ми всі разом розподіляємо конкретні задачі — залежно від того, в кого більше досвіду в якій сфері. Менеджер пропонує терміни, в які він очікує виконання конкретних задач. Команда або підтверджує ці терміни, або називає свої. Низькорівневі задачі, як правило, роздає девлід (головний розробник на проекті, який наглядає за іншими розробниками). Для зручності, наочності та ефективності під час планування використовуються діаграми Ганта, Канбан-дошки.

Виконання

Отже, у нас є чіткий план, є команда, є терміни. Всі працюють на благо проекту. Що робить менеджер? Його місія — мотивувати, створювати сприятливу атмосферу, наглядати, контролювати, допомагати вирішувати питання.

Ну і, звісно, щодня проект-менеджер спілкується з замовником, звітує перед ним, уточнює необхідні питання, при потребі передає його побажання команді.

Менеджер проводить щоденні “стендапи”, які допомагають досягти ідеальної взаємодії між членами команди. Адже на них кожен розповідає, що він робить, які є перешкоди для вчасного виконання задачі і яка допомога йому, можливо, потрібна від колег.

Контроль

Взагалі контроль — одна з основних функцій проект-менеджера, яку він здійснює постійно. Чи вкладаємося в терміни? Чи вписуємося в бюджет? Чи не відхилилася розробка від наміченого напрямку? Чи вірно рухаємося до досягнення цілей проекту?

Але настає той чудовий момент, коли нарешті все готово, і менеджер перевіряє завершену роботу. Часто тут також потрібне більш професійне око — для цього на більшості проектів є тестувальник. За допомогою ручних або автоматичних тестів (або комбінації перших і других) він перевіряє, чи відповідають виконані задачі необхідним критеріям.

Закриття

Ну от тепер точно все готово. Менеджер здає клієнту проект і отримує його схвалення. Далі — передача коду, передача документації і т.д. Якщо йдеться не про закриття всього Drupal-проекту, а лише окремої його фази, тоді після цього починається наступна. І так далі!

Це — лише верхівка айсбергу щоденної роботи проект-менеджера. Його робота включає стільки важливих нюансів, на опис яких не вистачить і 10 блогів.

Але, сподіваємось, основне ми змогли для вас описати. Найприємніші моменти роботи менеджера — коли видно гарні результати роботи. Але ми зовсім не проти почати з початку саме з вами :) Напишіть нам, про який проект мрієте. Все найкраще тільки починається!

3 votes, Рейтинг: 3.7

Також по темі

1

Багато хто задається питанням хто такий проект менеджер і які його обов'язки. У блозі ми сформували 5 основних завдань, які повинен виконувати ПМ для успішної реалізації проекту.

Subscribe to our blog updates