Встановлення Photoshop на Ubuntu

28.06.2013
Photoshop installation in Ubuntu
Автор:

В інтернеті є багато статей для веб-розробників на тему встановлення Adobe Photoshop в Linux OS, та в Ubuntu зокрема. Проте одного єдиного набору бібліотек Windows, які потрібно встановити і які необхідні для адекватної роботи Photoshop немає. В даній статті приводиться один зі способів встановлення Photoshop в Ubuntu.

В більшості статей в інтернеті описане встановлення Wine та winetricks напряму через консоль Ubuntu, проте в даній статті використовується інший спосіб встановлення - за допомогою PlayOnLinux. Це програма, побудована на Wine, яка має UI, яка створює окремі Wine “збірки”, які згодом легко видалити, якщо вони виявились “невдалі” не засмічуючи всю систему Windows бібліотеками, та має список доступних програм для встановлення по замовчуванню:

Отож, в вікні PlayOnLinux вибираємо “Install” (+), серед списку “Graphics” -> “Commercial” є Adobe Photoshop CS4, але він вже морально застарів, та й його збірка не підходить для конфігурацій новішого Photoshop. Тому знаходимо знизу зліва віконця ссилку “Install a non-listed program”, та натискаємо на неї.

Далі в інсталяторі нової програми вибираємо створення нового віртуального середовища, його назву, вибираємо додаткове встановлення бібліотек:

та вибираємо бітність системи (32-windows installation). Далі чекаємо поки створюється віртуальний Wine диск та вибираємо необхідні для Photoshop бібліотеки.
Відразу скажу, якщо встановити якусь бібліотеку, без якої Photoshop і так буде працювати, нічого поганого не станеться - гірше не встановити цю бібліотеку :). Бібліотеки для встановлення:

amsrteam atmlib corefonts fakeie6 fontssmooth (3 шт) gecko gdiplus ie6 msxml3 msxml4 msxml6 tahoma vcrun2005 vcrun2008 vcrun2010 InstallFonts vcrun6 d3dx9 directx9 dotnet20

(Якщо встановлюється інший набір бібліотек радимо виписати їх кудись, наприклад на листочок, тому що наразі PlayOnLinux, нажаль, на показує які бібліотеки вже встановлені в даній конфігурації Wine).

Жмемо кнопку “Install” та чекаємо на встановлення всіх бібліотек.

Після встановлення бібліотек вибираємо .exe файл встанолювача Photoshop та встановлюємо його на на віртуальний диск. Потім вибираємо файл, який буде запускатись в PlayOnLinux при виборі даного Wine та який відобразиться ярликом на нашому робочому столі:

Намагаємося запустити... Помилка :(

Невже щось не так? Все нормально, просто ще не повністю налаштований Wine. Для цього заходимо у вікно конфігурації віртуального диску Wine:

Вибираємо там “Wine” та “Configure Wine”, та знизу вікна перемикаємо “версію Windows” на Windows7. Запускаємо заново наш ярлик на робочому столі...*.psd файл відкрито, всі “Layers” видні і адекватно відображаються.

N.B.

a) звичайно ні один з емуляторів не замінить повноцінну версію програми;

б) в залежності від конфігурації системи, можуть виникати специфічні проблеми;

в) дані інсталяцїі Photoshop проводились тільки на відеокартах nVidia, на ОS Ubuntu 12.04 та 13.04;

г) при даних інсталяціях Photoshop виникали проблеми з елементами малювання (пензель, олівець, т.п.), бували проблеми з запізненням програми, на один крок від вже зробленого, вилітання програми після встановлення нестандартних TTF шрифтів як в Wine, так і в Ubuntu.

2 votes, Рейтинг: 5

Також по темі

1

SASS — це метамова на основі CSS, призначена для збільшення рівня абстракції CSS коду та спрощення файлів каскадних таблиць стилю.

 

2

За допомогою програми Smush.it можна отримувати оптимізацію зображень, не змінюючи їх зовнішній вигляд чи якість.

3

Тема Fusion орієнтована на інтеграцію з модулем Skinr. Які саме модулі потрібно встановити для нормальної роботи теми та можливості теми Fusion опишемо в статті.

4

Будь-який сучасний сайт - чи малопримітний сайтик, чи розкручений інтернет-молл - є складним продуктом, а його розробка це виважена і кропітка робота, до якої...

5

Призначення інтернет-магазину - продаж товарів. Та якщо магазин викликав недовіру, клієнт не зробить замовлення. В блозі розглянемо проблеми сайтів, які викликають сумніви у споживачів.

Subscribe to our blog updates