Аустафінг ІТ-послуг: що це таке, які його переваги і яка з цим ситуація в Україні

04.03.2016
Аустафінг ІТ-послуг: що це таке, які його переваги і яка з цим ситуація в Україні
Автор:

Доручити важливу роботу спеціалізованій “третій стороні” — ідеальне бізнес-рішення в багатьох випадках. Якщо вам потрібні послуги з веб-розробки, але власних розробників ви не маєте (або маєте в недостатній кількості), то у вас є кілька варіантів дій. Один із них — це аутстафінг ІТ-послуг.

Хоча аутстафінг часто плутають з аутсорсингом, між цими поняттями є суттєва різниця і вони представляють 2 різні моделі співпраці.

Читайте далі і дізнавайтеся, що таке аутстафінг, чим він відрізняється від аутсорсингу, в чому його основні переваги і наскільки це явище розвинене в Україні — одній з з найпопулярніших країн для пошуку професійних веб-розробників.

Аустафінг веб-послуг: суть поняття

Аутстафінг означає, що ви наймаєте спеціалістів (у веб-сфері — розробників, дизайнерів, тестувальників тощо) з іншої компанії на умовах, коли вони продовжують працювати там, але фактично ви стаєте їхнім роботодавцем і вони виконують задачі, які ви даєте їм напряму.

Для вас ці спеціалісти не в штаті, а поза штатом (“out of the staff”), що дуже чітко пояснює цей англійський термін.

Аутстафінгові компанії відповідальні за офіційне працевлаштування, податки, страхування і тому подібні речі. Але ви керуєте їхньою роботою над вашими завданнями, спрямовуєте їхню діяльність та контролюєте весь процес.

Аустафінг і аутсорсинг ІТ-послуг: у чому різниця?

Термін “аутстафінг” здається менш популярним і менш поширеним, ніж “аутсорсинг”. Навіть коли ви задасте його в пошук, то пошукова система запропонує вам “аутсорсинг”. Але ці 2 терміни втілюють у собі різну філософію.

І ось у чому головна різниця. В аутсорсингу компанія-провайдер бере на себе відповідальність за весь проект від А до Я. А в аутстафінгу ж ви наймаєте конкретних спеціалістів. Аутстафінг-провайдер відповідає лише за кваліфікований персонал, який пропонує вам.

Коли аутстафінг є кращим рішенням?

Тоді, коли вам потрібні спеціалісти під проект і ви готові самі керувати процесом їхньої роботи. Часто це означає, що у вас будуть власні проект-менеджери, які працюватимуть напряму зі спеціалістами.

Таким чином, аутсафінг — це варіант, який дасть вам більше контролю, більше гнучкості в керуванні проектом, але і покладе на вас більше відповідальності.

В чому основні переваги аутастафінгу?

  • Економія коштів — беззаперечна перевага цього виду співпраці. Порівняно з наймом штатних спеціалістів, ви багато заощаджуєте завдяки тому, що аутстафінгові компанії беруть на себе питання офіційного працевлаштування, податків та страхування. Порівняно з аутсорсингом, аустафінг також може вартувати вам менше, адже ваш контракт включатиме лише роботу спеціаліста. Однак, пам’ятайте, що роботи з керування проектом з вашого боку також складатимуть додаткові витрати.
  • Економія часу очевидна — вона дозволить “розвантажити” ваш відділ кадрів і бухгалтерію, адже їм не потрібно буде вирішувати багато адміністративних питань. Однак, це перевага аутстафінгу порівняно з наймом штатних працівників, але не порівняно з аутсорсингом, адже у випадку аутстафінгу від вас вимагатиметься більше контролю над процесом.
  • Швидке реагування на потреби вашого бізнесу — це перевага, яку аутстафінг вам однозначно забезпечить. Ви можете зменшувати і збільшувати кількість працівників, задіяних на ваших проектах у потрібні вам моменти.

Аустафінг ІТ-послуг в Україні

Як для аутсафінгу, так і аутсорсингу українські розробники — дуже привабливий варіант. Вони давно відомі своїм високим професійним рівнем. Що робить їх такими популярними? Це висока якість коду при доступній ціні на послуги, креативний підхід до роботи, солідна вища освіта, зручне розташування та часова зона України, схожий менталітет та інші причини, які ми обговорювали в статті “Причини співпрацювати з українською аутсорсинговою компанією”.

За інформацією компанії Miratex, перша хвиля ІТ-аутстафінгу в Україні мала місце ще в 80-і роки минулого століття. Вивчення комп’ютерних наук (яке тоді ще називалося терміном “інтернет-технології”) було на підйомі. Багато досвідчених розробників стали доступні для роботи над міжнародними проектами. Можливо, через певні мовні бар’єри, західні компанії зазвичай призначали своїх проект-менеджерів, які працювали з українськими розробниками напряму. Отже, модель співпраці, яка тепер називається “аутстафінгом”, стала ідеальним вибором.

Сьогодні ця модель залишається дуже зручною та ефективною. Мовні бар’єри майже непомітні завдяки тому, що вивчення англійської зараз в пріоритеті в більшості українців, а хороші українські розробницькі компанії беруть на себе підвищення рівня англійської мови у працівників. Без сумніву, це лише додасть продуктивності вашій співпраці.

Наскільки розповсюджене явище аутстафінгу в Україні?

Статистика з цього приводу дуже обнадійлива. Групою компаній Promotion Staff, яка спеціалізується на аутстафінгу, було проведене детальне дослідження щодо популярності цього явища в Україні. Щоб проаналізувати попит на аустафінгові послуги в Україні, вони опитали експертів, відповідальних за HR-процеси, з 1000 українських і міжнародних компаній у різних галузях. Згідно з результатами, 60% цих компаній користувалися або досі користуються послугами аутстафінгу. 10% ніколи не користувалися, але планують це зробити.

Також, згідно з оцінками Promotion Staff, кількість спеціалістів, які працюють за аутстафінгом, перевищує 25 тисяч. Компанії, особливо міжнародні, добре ознайомлені з цим терміном і принципом його роботи.

Де знайти аустафінг-провайдера?

Ну що, аутастафінг ІТ-послуг здається вам непоганим варіантом? Чудовий вибір! Компанія з розробки сайтів InternetDevels пропонує як аутастафінг, так і аутсорсинг — обирайте те, що вам краще підійде. У нас ви точно знайдете хороших розробників для потреб вашого проекту. Ми вам запропонуємо тих, у яких будуть саме ті знання та досвід, які необхідні у вашому випадку, і зможемо гарантувати їхній рівень. Тож напишіть нам і розкажіть про ваші потреби!

Голосів: 1 Рейтинг: 5

Також по темі

1

Незважаючи на те, наскільки досвідченою у сфері веб розробки є ваша компанія, ви все ще повинні звертати особливу увагу на якість послуг...

2

Привіт усім, хто досі сумнівається, що його бізнесу потрібен сайт! На те, чому ви досі не онлайн, може бути багато причин. Але вони не актуальні у 2016 році — тепер, коли всі присутні онлайн, без...

3

Продовжимо знайомитись із найпопулярнішою графовою базою даних Neo4j....

4

Це також інвестиція в те, що я називаю «новою Україною» — країною молодих, добре освічених українців, які жадають попрощатися з минулим і...

5

При створенні сайтів часто можна почути слова «фронтенд» і «бекенд». Вони втілюють у собі протилежну «філософію», але при цьому фронтенд і...

Subscribe to our blog updates