Використання Node.js із Drupal: магія в реальному часі

06.06.2017
Використання Node.js із Drupal: магія в реальному часі
Автор:

Існує справжній «еліксир життя», здатний зробити ваш Drupal-сайт чи додаток настільки «живішим» та динамічнішим, яким він ще ніколи не був. Звучить привабливо? Усі деталі розкажемо в сьогоднішній статті. Адже, розглянувши використання Drupal з AngularJS, ми переходимо до наступного представника JavaScript-сімейства, який блискавично набирає популярність — Node.js. Давайте дізнаємося про причини такого визнання, переваги використання Node.js із Drupal, а також про інструмент, який допомагає їх поєднувати.

Node.js: в чому ж секрет?

Node.js, відоме крос-платформне JavaScript-середовище, стає мрією (і реальністю) все більшої і більшої кількості розробників, особливо коли йдеться про створення функціоналу з оновленням даних в реальному часі, а також веб-серверів. Вони обирають Node.js з ряду причин, деякі з яких ми згадаємо просто зараз.

 • JavaScript повсюди. З Node.js ви можете використовувати JavaScript для програмування не тільки на стороні клієнта, але й на стороні сервера. Це будує місток між фронтендом і бекендом, синхронізує дані та підвищує продуктивність. 
 • V8. Node.js використовує JavaScript-рушій Google’а під назвою V8, який допомагає набирати неймовірну швидкість. 
 • Подіє-орієнтоване, неблоковане введення/виведення. Виконання коду не блокується до завершення іншої операції, що суттєво підвищує швидкодію. Головний цикл подій відслідковує події та оперативно запускає функцію колбеку. 
 • Опен-сорс. Node.js має дуже зручний Node Package Manager (NPM) з репозиторієм, наповненим модулями та готовими рішеннями, які створює велика спільнота розробників.

Тандем Node.js і Drupal

Node.js може поділитися з Drupal своєю магією функціоналу реального часу, а також шаленою швидкістю. А Drupal, як фреймворк з керування контентом, може забезпечити міцну основу у вигляді потужного та сучасного сайту чи додатку будь-якої складності. Разом ці два інструменти можуть творити ще більші дива, ніж окремо!

Функціонал реального часу

Завдяки Node.js, ваші Drupal-сторінки можуть стати особливо динамічними та інтерактивними. Інформація оновлюватиметься блискавично і в реальному часі, без перезавантаження сторінки. В спільних процесах може бути залучено багато користувачів.

Однак, йдеться про набагато більше, ніж розвага та зручність для користувачів — все це також необхідно для моніторингу серйозних процесів, швидкого реагування на запити і так далі.

Ось лише декілька прикладів:

 • Дашборди 
 • Ігри 
 • Чати 
 • Голосування 
 • Системи оповіщення 
 • Аукціони 
 • Push-сповіщення 

Сторонні API працюватимуть швидше

Ось ще одна перевага використання Node.js із Drupal. Інтеграція сторонніх API дуже звична для Drupal, але Node.js може змусити їх працювати набагато швидше. Завдяки його подіє-орієнтованій «сутності», немає потреби чекати на відповідь API.

Інтеграція Node.js у Drupal за допомогою спеціального модуля

Не дивно, що в Drupal’і є модуль для інтеграції Node.js. Він так і називається — модуль Node.js, і є доступним для Drupal 7 і Drupal 8.

Щоб здійснити інтеграцію, встановіть Node.js та залежності, зробіть налаштування в файлі nodejs.config.js (для якого в модулі є приклад), запустіть сервер і протестуйте результат.

Для будь-якої ідеї є свій інструмент, або ж комбінація інструментів, які подарують одне одному додаткові суперможливості. Розкажіть нашим розробникам про свою ідею — і вони поєднають Drupal з Node.js або інші інструменти у найкращий спосіб для вас.

4 votes, Рейтинг: 2.8

Також по темі

1

Ви, напевно, пам’ятаєте з казок, що секретні слова здатні рухати гори і відкривати печери з коштовностями. За схожим принципом працюють і сучасні паролі на сайтах. Однак, забезпечення ідеальної...

2

Невтомна Drupal-спільнота уже створила безліч готових елементів, завдяки яким розробка стає легшою, швидшою та дешевшою. А все, що не можуть забезпечити готові елементи, можна створити кастомно —...

3

Сфера торгівлі в наш час активно переміщується в інтернет тому, що це масштабна територія, де продавці та покупці з усього світу можуть знаходити один одного і робити замовлення в будь-який...

4

Є спеціальні Drupal-теми, що ідеально підходять для сайтів будівельних фірм. Вони допомагають будівельним компаніям легко та красиво презентувати свої пропозиції завдяки готовим шаблонам сторінок...

5

Ця фраза давно стала відомим інтернет-мемом: в будь-якій незрозумілій ситуації зберігайте спокій і чистіть кеш! Схоже, сила...

Subscribe to our blog updates