DrupalCon у Новому Орлеані і його джаз

20.05.2016
DrupalCon у Новому Орлеані і його джаз
Автор:

 

Що ми знаємо про джаз?

В теорії, джаз-трек складається зі вступу, експозиції, розробки, репризи та коди. Але ж вся його суть в імпровізації! Той випадок, коли мистецтво та відчуття повністю керують музичною формою, підпорядковуючи її. Джаз - це про Новий Орлеан. Місто, яке не вдасться проаналізувати та розкласти на складові. Тільки відчути.

Місто, понівечене стихією, але не зломлене. Місто, де тобі посміхаються, бо позитивне ставлення допомагає долати труднощі. Місто DrupalCon 2016. Тож налаштуємося на хвилю джазу і послухаємо DrupalCon пісню. Зі вступом все :)

Експозиція

Спільноту веде лідер, що розкаже про поточний стан Drupal’у та його подальші перспективи. Пані та панове, Дріс Байтарт! Своє вступне слово Дріс побудував навколо Потреб трьох фокус груп, кожна з яких сформувала свої Ініціативи. Поїхали:

Потреби Редакторів:

●     Медіа ініціатива (легке створення та редагування контенту);

●     Ініціатива робочого процесу (інструменти для спільної роботи над контентом, поки він неопублікований);

●     Інструменти для міграції (міграція контенту та портування модулів між різними версіями Друпалу);

●     Управління блоками та регіонами (інструменти для побудови сторінок, їх регіонів, додавання блоків, тощо);

●     Інструменти моделювання даних (створення контенту з можливості підтягувати до нього потрібні сутності).

Потреби Розробників:

●     Робота над API (для інтеграцій з іншими системами);

●     Бібліотека компонентів темізації (конвертація різноманітних темплейтів в єдину структуровану бібліотеку).

Потреби Споживачів:

●     Крос-канальність (різноманіття методів доставки інформації, напр. емейли, пуш-повідомлення, тощо; та гаджетів, на яких вона може відображатись);

●     Оркестровка (персоніфікація як самої інформації, так методів її доставки; напр. емейли замість пуш-повідомлень, якщо зараз ніч і користувач спить).

Всю презентацію можна подивитись на SlideShare. З вищеперечислених Ініціатив наразі найактивніше рухається міграція функціоналу з Drupal 7 на Drupal 8. Портуванню модулів присвячено (і буде присвячено) безліч код спрінтів.

Розробка

Основні мотиви DrupalCon пісні і далі надають Drupal 8 та фронт-енд технології.

А ще можливо на задньому фоні, але лунають в мелодії нотки наступного важливого кроку в Drupal-архітектурі. В індустрії веб-розробки сьогодні темп задають фронт-енд фреймворки. Миттєва взаємодія користувача та сайту - ось що цікавить власників веб-продуктів. Ми ж просто звикли отримувати негайний відклик від сайту і сприймаємо це як стандарт, люба затримка виводить з себе (і досі іноді спричиняє кругові рухи мишкою для прискорення процесу завантаження, як бабуся радила). А от чи впорається з цим викликом Drupal на великих проектах? Здається, з PHP в Drupal 8 вижимають вже останні соки в плані оптимізації. Досвідченим розробникам нескладно буде згадати мінімум пару проектів, в яких на допомогу Друпалу застосували Node.js, React.js, і т.п. До слову, на Коні було тринадцять сесій з фронт-енду проти десяти з PHP (а статистика барселонського Кону - тринадцять проти семи відповідно). В Новому Орлеані нотки JavaScript в Drupal лунали в повітрі…

І лунали вони в тому числі і від менторів. А чи потрібно взагалі акцентувати увагу на можливості особисто поспілкуватися з автором тієї технології / сервісу / рішення, яким ти користуєшся у своїй роботі? А вони ж масово їздять на ДрупалКони! Тут треба ловити момент і спілкуватися з тими менторами, яких інакше є змога побачити тільки в соцмережах і друпалорзі.

Реприза

Доклади та Сесії, Саміти та Виставковий Зал, Тренінги та BOF’и, Вечірки та Нагорода Аарона Уінборна (вітаємо Габора!). Все це проводите саме ви: розробники та дизайнери, проект-менеджери та маркетологи, фрілансери та директора. Побачити все різноманіття ДрупалКону в Новому Орлеані можна в офіційній Flickr групі:

https://www.flickr.com/groups/drupalconneworleans2016/pool.

Ви, Друпал-спільнота, створили та налаштували хвилю ДрупалКон пісні. І навіть потужна злива в четвер додала своїх імпровізаційних ноток.

Дякуємо тобі, Новий Орлеане, за участь у її виконанні! Балтіморе, твій вихід!

Кода

Вона сказала “Так!” :)

Голосів: 1 Рейтинг: 5

Також по темі

1

Поки наші хлопці підкорювали Новий Орлеан і його DrupalCon, ми тут в Україні готували наш власний BetWinCon, який успішно провели 14 травня у Львові. Тож саме час ділитися спогадами, розповідями і...

2

Бізнес-світ повний неймовірних можливостей. Піймати їх — не просто везіння, а мистецтво. Це те, що ми називаємо практикою і теорією перемог. І саме цьому буде присвячена наша нова велика...

4

Пам’ятаєте, ми розповідали вам про те, як ми готувалися до ConversionCon UA, першої в...

5

Сьогодні день народження служби підтримки Drudesk. Рік тому вона була маленькою командою всередині ...

Subscribe to our blog updates