Опановувати нові технології — це завжди цікавий виклик.
Компанія з розробки сайтів InternetDevels починає також працювати з .NET і хоче
запропонувати вам декілька блогів на цю тему. І перший буде присвячено
.NET Core & ASP.NET Core 1.0.
Цьогорічне літо видалося вдалим для розробників на .NET, та й для всіх, хто хотів би спробувати цей відомий та потужний фреймворк для створення сучасних додатків і сервісів. Фреймворк .NET framework, а також його веб-орієнтований “суб-фреймворк” ASP.NET, завжди цінувались за свою зручність, безпеку, легкість у розробці, дебагінгу та розгортанні. Але зараз до вашої уваги щось ще більш інноваційне! Після майже 2 років роботи Microsoft нарешті представив продукт під назвою .NET Core and ASP.NET Core 1.0. Це безкоштовна, опен-сорсна (з відкритим кодом), крос-платформна, модульна версія .NET. Реліз включає в себе .NET Core 1.0, ASP.NET Core 1.0 та Entity Framework Core 1.0.
Хоча майже 80% API однакові в .NET та .NET core 1.0, продукти сильно відрізняються. Microsoft назвав .NET core 1.0 “найбільшою трансформацією .NET за весь час його існування”. У своєму блозі вони також стверджують, що “переробили концепцію .NET під найактуальніші потреби сьогодення: високорозподілені хмарні додатки, мікросервіси і контейнери”. Звучить непогано! Тож давайте детальніше розглянемо деякі переваги продукту.
Windows, Mac, Linux? .NET Core & ASP.NET Core 1.0 підійде під усе!
Ідея залучення нових ОС була однією з основних причин для старту проекту майже 2 роки тому. За словами Microsoft, клієнти неодноразово зверталися з проханнями забезпечити сумісність .NET із Linux. І, завдяки зусиллям багатьох девелоперів, це бажання тепер здійснилось.
Отже, .NET Core and ASP.NET Core 1.0 підтримує Windows, Mac OS X та кілька дистрибуцій Linux включно із Ubuntu, Debian, CentOS і RedHat Enterprise Linux (єдина комерційна дистрибуція в цьому списку). За допомогою .NET Core and ASP.NET Core 1.0 ви можете будувати і запускати крос-платформні додатки на Windows, Mac або Linux-машині.
Залучення нових платформ означає краще майбутнє для .NET Core. Його буде обирати ширше коло розробників. Тепер .NET зможе собі дозволити більше фірм, адже у них буде ширший вибір розробників. Крім того, крос-платформність — це ключ до розширення кількості допоміжних корисних технологій.
Безкоштовний і опен-сорсний продукт
Ще одним стимулом для нового проекту стало питання опен-сорсу. Творці .NET розуміли, що всі відомі веб-платформи є опен-сорсними, і .NET більше не міг лишатися осторонь. Як і через відсутність крос-платформністі в минулому, .NET втрачав потенційних розробників, що могли б з ним працювати, але обирали опен-сорсні технології на кшталт PHP, Drupal, Ruby, Python, Java, Node.js тощо.
Тепер .NET Core 1.0 повністю опен-сорсний (з відкритим кодом), включаючи всю документацію, бібліотеки, тулзи та інше. Розробники додають свої напрацювання на GitHub, де вони тестуються і підтримуються, а фреймворк постійно вдосконалюється і розширюється. Ідеальна командна робота!
Створено приблизно 10 тисячами розробників
Говорячи про ідеальну командну роботу, неможливо не згадати, що близько 10 тисяч розробників зробили свій вклад у цей проект. Що таке дух опен-сорсу, командна робота та бажання ділитися, ми чудово розуміємо, адже InternetDevels уже 8 років є активним членом Drupal-спільноти. Отже, ми знаємо, який класний продукт можна створити спільними зусиллями!
Швидкий, як стріла
.NET Core 1.0 в рази швидший в плані роботи серверу, ніж його конкуренти на кшталт Node.js та Go. Додатки на .NET apps мають менший час відклику.
Легкий, як пір’їнка
Важливою перевагою є гнучкість у розгортанні, а також можливість встановити мінімальний набір функціоналу і нічого зайвого.
.NET Standard Library
Щоб полегшити життя розробників і дати їм можливість повторно використовувати свій код і напрацювання, продукт також включає .NET Standard Library.
Visual studio
Ще один чудовий помічник, який зараз виходить для .NET Core 1.0, — це Visual Studio. При створенні додатків ви можете використовувати Visual Studio, Visual Studio Code або командний рядок.
Ремарка
Однак, є суттєві факти на користь того, що поки що надто рано починати активну розробку на базі.NET Core. Багато базових частин, таких як Data Access, ще не на 100% побудовані. Немає гарантії, що код, який ви використовуєте зараз, працюватиме в реліз-версії. Згідно з оцінками різних аналітиків, ASP.NET Core знадобиться до двох років, щоб досягти хорошого рівня “зрілості”.
В будь-якому випадку, ніхто не почне розробляти новий додаток на базі Web Forms. Усі оберуть MVC. Рано чи пізно цей процес почнеться для ASP.NET Framework і ASP.NET Core. Останній пропонує більше можливостей, що відповідають сучасним стандартам розробки.
Сподіваємось, .NET Core і ASP.NET Core 1.0 ще “подарує” нам багато висококласних додатків! Якщо у вас є питання, напишіть нам — і ми будемо раді з вами поспілкуватися!