Реліз, що вартий уваги: .NET Core & ASP.NET Core 1.0

30.09.2016
Реліз, що вартий уваги: .NET Core & ASP.NET Core 1.0
Автор:

Опановувати нові технології — це завжди цікавий виклик.
Компанія з розробки сайтів InternetDevels починає також працювати з .NET і хоче
запропонувати вам декілька блогів на цю тему. І перший буде присвячено
.NET Core & ASP.NET Core 1.0.

Цьогорічне літо видалося вдалим для розробників на .NET, та й для всіх, хто хотів би спробувати цей відомий та потужний фреймворк для створення сучасних додатків і сервісів. Фреймворк .NET framework, а також його веб-орієнтований “суб-фреймворк” ASP.NET, завжди цінувались за свою зручність, безпеку, легкість у розробці, дебагінгу та розгортанні. Але зараз до вашої уваги щось ще більш інноваційне! Після майже 2 років роботи Microsoft нарешті представив продукт під назвою .NET Core and ASP.NET Core 1.0. Це безкоштовна, опен-сорсна (з відкритим кодом), крос-платформна, модульна версія .NET. Реліз включає в себе .NET Core 1.0, ASP.NET Core 1.0 та Entity Framework Core 1.0.

Хоча майже 80% API однакові в .NET та .NET core 1.0, продукти сильно відрізняються. Microsoft назвав .NET core 1.0 “найбільшою трансформацією .NET за весь час його існування”. У своєму блозі вони також стверджують, що “переробили концепцію .NET під найактуальніші потреби сьогодення: високорозподілені хмарні додатки, мікросервіси і контейнери”. Звучить непогано! Тож давайте детальніше розглянемо деякі переваги продукту.

Windows, Mac, Linux? .NET Core & ASP.NET Core 1.0 підійде під усе!

Ідея залучення нових ОС була однією з основних причин для старту проекту майже 2 роки тому. За словами Microsoft, клієнти неодноразово зверталися з проханнями забезпечити сумісність .NET із Linux. І, завдяки зусиллям багатьох девелоперів, це бажання тепер здійснилось.

Отже, .NET Core and ASP.NET Core 1.0 підтримує Windows, Mac OS X та кілька дистрибуцій Linux включно із Ubuntu, Debian, CentOS і RedHat Enterprise Linux (єдина комерційна дистрибуція в цьому списку). За допомогою .NET Core and ASP.NET Core 1.0 ви можете будувати і запускати крос-платформні додатки на Windows, Mac або Linux-машині.

Залучення нових платформ означає краще майбутнє для .NET Core. Його буде обирати ширше коло розробників. Тепер .NET зможе собі дозволити більше фірм, адже у них буде ширший вибір розробників. Крім того, крос-платформність — це ключ до розширення кількості допоміжних корисних технологій.

Безкоштовний і опен-сорсний продукт

Ще одним стимулом для нового проекту стало питання опен-сорсу. Творці .NET розуміли, що всі відомі веб-платформи є опен-сорсними, і .NET більше не міг лишатися осторонь. Як і через відсутність крос-платформністі в минулому, .NET втрачав потенційних розробників, що могли б з ним працювати, але обирали опен-сорсні технології на кшталт PHP, Drupal, Ruby, Python, Java, Node.js тощо.

Тепер .NET Core 1.0 повністю опен-сорсний (з відкритим кодом), включаючи всю документацію, бібліотеки, тулзи та інше. Розробники додають свої напрацювання на GitHub, де вони тестуються і підтримуються, а фреймворк постійно вдосконалюється і розширюється. Ідеальна командна робота!

Створено приблизно 10 тисячами розробників

Говорячи про ідеальну командну роботу, неможливо не згадати, що близько 10 тисяч розробників зробили свій вклад у цей проект. Що таке дух опен-сорсу, командна робота та бажання ділитися, ми чудово розуміємо, адже InternetDevels уже 8 років є активним членом Drupal-спільноти. Отже, ми знаємо, який класний продукт можна створити спільними зусиллями!

Швидкий, як стріла

.NET Core 1.0 в рази швидший в плані роботи серверу, ніж його конкуренти на кшталт Node.js та Go. Додатки на .NET apps мають менший час відклику.

Легкий, як пір’їнка

Важливою перевагою є гнучкість у розгортанні, а також можливість встановити мінімальний набір функціоналу і нічого зайвого.

.NET Standard Library

Щоб полегшити життя розробників і дати їм можливість повторно використовувати свій код і напрацювання, продукт також включає .NET Standard Library.

Visual studio

Ще один чудовий помічник, який зараз виходить для .NET Core 1.0, — це Visual Studio. При створенні додатків ви можете використовувати Visual Studio, Visual Studio Code або командний рядок.

Ремарка

Однак, є суттєві факти на користь того, що поки що надто рано починати активну розробку на базі.NET Core. Багато базових частин, таких як Data Access, ще не на 100% побудовані. Немає гарантії, що код, який ви використовуєте зараз, працюватиме в реліз-версії. Згідно з оцінками різних аналітиків, ASP.NET Core знадобиться до двох років, щоб досягти хорошого рівня “зрілості”.

В будь-якому випадку, ніхто не почне розробляти новий додаток на базі Web Forms. Усі оберуть MVC. Рано чи пізно цей процес почнеться для ASP.NET Framework і ASP.NET Core. Останній пропонує більше можливостей, що відповідають сучасним стандартам розробки.

Сподіваємось, .NET Core і ASP.NET Core 1.0 ще “подарує” нам багато висококласних додатків! Якщо у вас є питання, напишіть нам — і ми будемо раді з вами поспілкуватися!

2 votes, Рейтинг: 5

Також по темі

1

Панує думка, що коментарі вже віджили своє і що у них немає нічого хорошого ні для користувачів, ні для автору контенту, ні для сайту в цілому і навіть для самих коментаторів. Чи це дійсно так?...

2

Якщо ви бажаєте мати власний веб-сайт, ви задумувались про те, яку компанію обрати. Отож, давайте розглянемо характеристики, які притаманні чудовій компанії з веб-розробки.

3

Зі срібним призером міжнародного конкурсу Infomatrix Мішею Куделею ми спілкувалися довго і з великим інтересом. Про те, як пройшов конкурс, про додаток Михайла для вчителів і учнів, про те, як...

4

Всі знають вислів “пташечка на хвості принесла”. Найнадійніша у світі маленька блакитна пташка доставляє близько 500 мільйонів новин на день! Тож не варто недооцінювати силу Твіттера....

5

Достукатись до потенційних клієнтів і привернути їхню увагу можна за допомогою цікавого мультимедійного контенту. Існують онлай фото-, відео- та аудіоредактори, які допоможуть вам неочікувано...

Subscribe to our blog updates