Drupal 8: мультимовність від інтерфейсу до контенту

28.11.2017
Drupal 8: мультимовність від інтерфейсу до контенту
Автор:

В усіх куточках планети ваші потенційні клієнти чекають, аби ваш сайт почав «розмовляти» їхньою мовою. І це дуже легко забезпечити з Drupal 8 — справжнім «поліглотом» з-поміж CMS-ок! Неймовірні мультимовні можливості — одна з найспокусливіших новинок Drupal 8, яка надихає багатьох обрати «велику вісімку» (побудувати сайт на ній або оновити поточний сайт до версії 8). Втриматись просто неможливо! Так само і ми не можемо відмовити собі у задоволенні зробити невеличкий огляд мультимовних можливостей восьмого Друпала.

Сенсаційна мультимовність Drupal 8

У попередній версії Друпала, Drupal 7, функціонал з мультимовності вимагав десятків контрибних модулів і безлічі складних налаштувань. Змінити це було справжньою мрією Drupal-спільноти. Тому і виникла Мультимовна Ініціатива (D8MI) під керівництвом Габора Хойці з Acquia та за участі понад тисячі розробників.

Її результати вражають! Drupal 8 розуміє мови на всіх рівнях, адже в нього в «генах» закладений підхід “language first”.

І ви це розумієте одразу, почувши назви чотирьох модулів ядра Drupal 8, які відповідають за мультимовність: Language, Configuration Translation, Content Translation і Interface Translation. Вони дозволять вам перекласти що завгодно!

Переклад інтерфейсу, конфігурацій і контенту

Все це можна відчути уже в момент, коли встановлюється Drupal 8. У вас є можливість обрати мову зі списку, який містить сотню мов, а Drupal зробить вам підказку залежно від мови вашого браузера. Це включає в себе також і мови з напрямком тексту справа наліво (RTL). Якщо ви оберете не англійську, то Drupal автоматично завантажить доступні переклади інтерфейсу з https://localize.drupal.org/. Тоді ви зможете продовжити процес встановлення і налаштування, користуючись рідною мовою і не звертаючись до словників.

Але це лише початок. Можна залишити собі цю єдину мову, а можна додати інші мови до вашого сайту на Drupal 8 та зробити його мультимовним. Чотири вищезгадані модулі ядра чекають, аби ви їх увімкнули.

Потім, в Configuration — Regional and Language — Languages, можна додати до сайту будь-які мови, які ви забажаєте. Вам лишається лише захоплено спостерігати за тим, як Drupal завантажуватиме доступні переклади інтерфейсу!

Вони будуть показуватись у відсотках навпроти конкретної мови. Клікнувши на цей відсоток, можна вручну доперекладати решту фраз. Але, швидше за все, вам пощастить, і більшість перекладів буде готова:

Крім того, ви зможете налаштувати свою основну мову, переключення мов на сайті, а також особливості визначення та вибору мови для відображення.

Далі, звісно, всіх цікавить переклад контенту. В Drupal 8 можна зробити будь-який контент доступним для перекладу — ноди, профілі користувачів, пункти меню, коментарі, контактні повідомлення, терміни таксономії і багато іншого. Налаштуйте в усіх деталях, поле за полем, що повинно бути мультимовним, а що — ні. Для цього перейдіть у Configuration — Regional and Language — Content Translation.

Крім цього, Drupal дозволить вам перекласти всю конфігурацію сайту, наприклад, стилі картинок, налаштування акаунтів, контент-поля, ролі користувачів, типи коментарів і багато іншого в Configuration — Regional and Language — Configuration Translation.

А ще ви отримаєте зручний інтерфейс… для перекладу інтерфейсу! Можна буде використовувати готові переклади, редагувати їх для свого сайту або додавати свої.

Ви абсолютно вільні у виборі того, що саме варто робити мультимовним на вашому сайті, залежно від його потреб та особливостей.

Висновок

Це лише крапля в морі мультимовних можливостей Drupal 8. Щоб зробити свій поточний сайт мультимовним, отримати новий чудовий сайт на Drupal 8 або перейти на «велику вісімку», зв’яжіться з командою InternetDevels!

2 votes, Рейтинг: 5

Також по темі

1

Унікальні здібності щодо взаємодії з іншими системами — одне із найприємніших ...

2

Магічна здатність картинок підлаштовуватись під розмір екрану яскраво ілюструє те,...

3

Адміністратори сайтів його обожнюють, Drupal-новачки починають саме з нього, а розробники зі стажем творять з ними неймовірні речі. Views у складі ядра вважається одним із найбільших...

4

Використовуючи Drupal-модуль Superfish, який інтегрує плагін для меню jQuery Superfish, можна створювати інтерактивні багаторівневі меню з винятковим рівнем...

5

Кожні півроку виходить свіжа підверсія Drupal 8 з безліччю привабливих новинок. Отож, ще один великий день настав! Ця осінь особливо багата на подарунки, тож 4 жовтня відбувся реліз Drupal 8.4.0....

Subscribe to our blog updates